success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Baletas

BARBORA RADVILAITĖ

Birželio 12, 2025 Birželio 15, 2025
LNOBT Didžioji salė
2 veiksmų baletas. Trukmė 3 val.
BARBORA RADVILAITĖ

Kūrėjai

CHOREOGRAFĖ IR LIBRETO AUTORĖ
Anželika Cholina
MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS
Robertas Šervenikas
SCENOGRAFAS
Marijus Jacovskis
KOSTIUMŲ DAILININKAS
Juozas Statkevičius
ŠVIESŲ DAILININKAS
Tadas Valeika
CHORO MENO VADOVAS
Česlovas Radžiūnas

 Baletas pagal S. Vainiūno, A. Malcio, H. M. Góreckio ir kitų kompozitorių muziką

„Niekada dar nesijaučiau taip atsakingai ir pakylėtai statant spektaklį, juk, Lietuvoje atsitikusi  Barboros ir Žygimanto Augusto meilės istorija yra vienintelė istorija pasaulyje apie karalių meilę – neišgalvota, graudi ir prieštaringai vertinama. Niekas tiksliai nežino šios istorijos veiksmo peripetijų, metraščiuose išlikusios tik nuotrupos, todėl aš turėjau tam tikrą kūrybos laisvę. Veiksmas perkeltas į abstraktų scenovaizdį, veikėjai vilki stilizuotus, epochinius kostiumus.

Šiek tiek idealizuodama šią meilės istoriją, šiek tiek savaip interpretuodama faktus, per Lietuvos istorikų vertinimo prizmę ir savąją, moteriškąją, kuriu gyvą teatrinį veiksmą. Man teatre svarbu ne moderni spektaklio forma, o būtent pats veiksmas, kuriame pasakojama apie žmonių likimus.

Esu laiminga, kad Barboros Radvilaitės istorija atrado savo vietą didžiausioje Lietuvos nacionalinėje teatrinėje erdvėje ir buvo gera pajusti, kaip spektaklio tema sužadino artistų viduje patriotiškumą ir suvienijo visus prisidėjusius prie šio spektaklio sukurimo.Tikiu, kad šis baletas sukels tokius pat jausmus ir  žiūrovų širdyse, ir kad neliks abejingų mūsų didžiai mažos šalies istorijai..."

Anželika Cholina

Balandžio 11 d. baletas „Barbora Radvilaitė“ švenčia jubiliejų:  į jį LNOBT žiūrovus kviečia jau 50-ąjį kartą! 2011 m. parengta baleto premjera pasakoja nemirtingą mūsų karalienės Barboros Radvilaitės legendą. Kiek joje istorinės, o kiek meninės tiesos? Prieš spektaklį, 17.30 val., Raudonojoje fojė kviečiame žiūrovus į Pokalbį prieš uvertiūrą, kurio tema – „Barboros Radvilaitės legenda mene ir istorijoje“. Pokalbyje dalyvaus spektaklio choreografė Anželika Cholina, istorikas prof. Albinas Kuncevičius ir kunigaikštis Motiejus Radvila (Maciej Radziwiłł). Pokalbį moderuoja Eglė Ulienė. Įėjimas su spektaklio bilietais.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading