Naujienos
2019 m. birželio 20 d.

„Procesas“ pristatomas Brno festivalyje

Pernai dviem „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanotas LNOBT baleto spektaklis „Procesas“ išvyko į pirmąsias savo gastroles: šiandien, birželio 20-ąją, jį stebės Čekijos miesto Brno žiūrovai. Choreografo Martyno Rimeikio pagal Mindaugo Urbaičio ir Marijos Paškevičiūtės muziką sukurtas spektaklis tapo tarptautinio šiuolaikinio ir klasikinio baleto festivalio „Dance Brno 2019“ programos dalimi.
Plačiau
2019 m. birželio 17 d.

Ryškėja „Kandido“ kostiumų spalvos

Birželio įkarštyje LNOBT operos solistai skuba į teatrą matuotis būsimos premjeros kostiumų – beliko trys mėnesiai iki Leonardo Bernsteino operetės „Kandidas“ premjerinių spektaklių, kuriais teatras pradės savo 100-ąjį sezoną.
Plačiau
2019 m. birželio 11 d.

Kultūros naktį jaunieji solistai susigrums „Operos ringe“

Šio penktadienio vakarą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro paradinės durys bus atviros svečiams iki pat vidurnakčio: jau nuo 19 val. teatro fojė vyksiančiame koncerte „Operos Lounge Kultūros naktyje“ vilniečiai galės pasiklausyti gyvos kamerinės muzikos, o 22 val. penki šiųmetinės LNOBT operos stažuotojų laidos diplomantai atkakliausius naktinėtojus pakvies į teatralizuotą koncertą „Operos ringas“.
Plačiau
2019 m. gegužės 31 d.

Idėjas šokiui pakuždėjo ir F. Nietzsche, ir Šnabždesių galerija

Ištikimiausi šokio gerbėjai šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘19“ stebi pirmuosius aštuntojo „Kūrybinio impulso“ pasirodymus. Jūsų dėmesiui – trumpa pažintis su žiūrovų akistatai pasirengusiais jaunaisiais choreografais.
Plačiau
2019 m. gegužės 22 d.

100-asis LNOBT sezonas: pirmyn su nauja energija

Jubiliejinio sezono pristatymo spaudos konferencija buvo surengta neįprastoje vietoje – „Impuls“ sporto klube. Tuo LNOBT stengėsi pabrėžti, jog yra kupinas geros energijos ir 100-ąjį sezoną, kuriame numatytos net 5 premjeros, ketina pasitikti būdamas puikios formos.
Plačiau
2019 m. gegužės 21 d.

Išskirtinė patirtis: „Kūrybinis impulsas“ keliasi į šiuolaikinio meno mugę

Besidomintys jaunųjų šokio kūrėjų darbais šįmet skubės ne į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, o į 10-ąją šiuolaikinio meno mugę: „Kūrybinio impulso“ programa gegužės 31 bei birželio 1 dienomis pirmą kartą bus pristatyta mugėje „ArtVilnius‘19“.
Plačiau
2019 m. gegužės 8 d.

100-asis LNOBT sezonas pažymėtas garsių Lietuvos artistų sugrįžimais

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras skelbia viso 2019-2020 m. sezono bilietų ir abonementų prekybos pradžią. Jubiliejiniame sezone žiūrovų laukia susitikimai su Lietuvą užsienyje garsinančiomis operos solistėmis Asmik Grigorian, Justina Gringyte, balerina Jurgita Dronina bei dirigente Giedre Šlekyte. Girdėsime ir žymiausius lietuvių operos vyrus - Kristian Benedikt, Edgarą Montvidą, Kostą Smoriginą ir Merūną Vitulskį.
Plačiau
2019 m. balandžio 29 d.

Mirė buvęs teatro vadovas Vytautas Laurušas

2019 m. balandžio 29 dienos popietę, eidamas 89-uosius metus, mirė kompozitorius, buvęs Lietuvos operos ir baleto teatro vadovas Vytautas Laurušas. Jis reikšmingai prisidėjo prie dabartinio LNOBT pastato atsiradimo Vilniaus centre.
Plačiau
2019 m. balandžio 12 d.

Žymiausiai Lietuvos baleto Aurorai – 80 metų

Balandžio 13 dieną, šeštadienį, rodomas baleto „Don Kichotas“ spektaklis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre dedikuojamas garsios praeities balerinos Leokadijos Aškelovičiūtės jubiliejui.
Plačiau
2019 m. balandžio 8 d.

LNOBT kviečia diskutuoti apie rėmimo aplinkos gerinimą

Balandžio 11 d. (ketvirtadienį) 14 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatro Raudonojoje fojė rengiama konferencija „Mecenatystė: vizijos ir praktikos“. Joje ketinama aptarti įvairius rėmimo, filantropijos, mecenatystės aspektus bei įsigaliojusio Mecenavimo įstatymo nuostatas, realias jo praktinio įgyvendinimo galimybes bei pasidalinti pirmosiomis patirtimis.
Plačiau
2019 m. balandžio 4 d.

Kviečiame dalyvauti kasmetinėje OPEROS SOLISTŲ PERKLAUSOJE!

Perklausa vyks 2019 m. balandžio 13 d. 10:00 val. LNOBT Didžiojoje salėje.
Plačiau
2019 m. balandžio 2 d.

Norite pasirodyti „Kūrybiniame impulse“?

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras skelbia šių metų choreografinių miniatiūrų projekte „Kūrybinis impulsas 2019“ pageidaujančių dalyvauti pradedančiųjų choreografų ir vaizdo projekcijų kūrėjų meninių idėjų konkursą.
Plačiau
2019 m. kovo 28 d.

LNOBT minės žymaus muzikologo Jono Vytauto Bruverio jubiliejų

Balandžio 2 d. 17 val. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Raudonojoje fojė vyks susitikimas su neseniai 80-metį atšventusiu žymiu šalies muzikologu, autoritetingu operos žanro eruditu Jonu Vytautu Bruveriu. Susitikimą moderuos muzikologė Jūratė Katinaitė. Įėjimas laisvas.
Plačiau
2019 m. kovo 25 d.

„Madam Baterflai“ – su Niujorko „Metropolitan“ operos Pinkertonu

Negaunate bilietų į mėgiamą operą? Balandžio 5 dieną, penktadienį, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras skelbia papildomą Giacomo Puccini operos „Madam Baterflai“ spektaklį.
Plačiau
2019 m. kovo 21 d.

Aleksandras Batovas: koncertmeisteris, kurio nenorėjo įleisti į teatrą

Kovo 22 dieną (penktadienį) prieš „Gulbių ežero“ spektaklį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre kolegos pagerbs šviesų orkestro „pirmojo smuiko“ Aleksandro Batovo (1948-1993) atminimą: anksti į mirties sceną iškviestam muzikantui pernai būtų suėję 70 metų.
Plačiau
2019 m. kovo 18 d.

Vietoj „Turandot“ skambės „Madam Baterflai“

Dėl techninių priežasčių Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras keičia repertuarą: balandžio 6 d. vietoj Giacomo Puccini operos „Turandot“ bus rodoma kita to paties kompozitoriaus opera – „Madam Baterflai“.
Plačiau
2019 m. kovo 12 d.

Trys LNOBT spektaklių solistai nominuoti „Auksiniams scenos kryžiams”

Į nacionalinius šalies teatralų apdovanojimus – „Auksinius scenos kryžius” pretenduoja operos solistė Aistė Pilibavičiūtė ir baleto šokėjai Mantas Daraškevičius bei Jonas Laucius.
Plačiau
2019 m. kovo 5 d.

Turandot: pabaisa ar jausmus įkalinusi valdovė?

„Miegas palietė Turandot akis. Ji kvepinasi savo tamsa!“ – dainuojama Giacomo Puccini operoje. Ir išties: Turandot – vienas tamsiausių ir paslaptingiausių moteriškų įvaizdžių operos pasaulyje. Kokia yra Roberto Wilsono spektaklio Turandot, paklausėme dviejų šią partiją LNOBT premjerose dainavusių solisčių – Sandros Janušaitės ir Viktorijos Miškūnaitės.
Plačiau
2019 m. vasario 26 d.

„Turandot“ pastatymo kūrėjai pasiruošę susitikimui su Vilniaus publika

Jau šį savaitgalį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pristatoma Robino Wilsono režisuota Giacomo Puccini opera „Turandot“. Apmaudi spektaklio kostiumų vagystė, kaip ir buvo žadėta, nesutrukdė premjerai pasirodyti laiku.
Plačiau
2019 m. vasario 20 d.

Niekas nemiega: ką slepia opera „Turandot“

Lietuvos operos gerbėjai gyvena neeilinio scenos įvykio – Roberto Wilsono režisuotos Giacomo Puccini operos „Turandot“ premjeros laukimu. O kad laukti neprailgtų, LNOBT kviečia dekonstruoti operą, panirti į jos muzikinius slėpinius ir pasidairyti socialinių bei filosofinių kontekstų.
Plačiau
2019 m. vasario 19 d.

Baleto mylėtojų dėmesiui: keičiamos dviejų LNOBT spektaklių datos

Dėl premjerinių „Turandot“ spektaklių LNOBT tenka keisti anksčiau skelbtas baletų „Barbora Radvilaitė“ ir „Eglė žalčių karalienė“ rodymo datas. Be to, skelbiami papildomi šių baletų spektakliai gegužės mėnesį.
Plačiau
2019 m. vasario 18 d.

Kodėl operos gerbėjams verta užsukti į Vilniaus knygų mugę

LNOBT stenduose, kurie teatro mylėtojų lauks 1-oje (Muzikos) ir 3-ioje mugės salėse, lankytojai turės galimybę pirmieji išsirinkti geriausias vietas LNOBT rudens ir kalėdinio sezono spektakliuose. Sekmadienį Muzikos salėje pačius mažiausius mugės lankytojus nudžiugins “Muzika mažoms ausytėms”, o augesnius teatro gerbėjus – diskusija apie artėjančią premjerą „Turandot“. Kelią link LNOBT stendų mugėje neklysdamas rodys karšto šokolado aromatas.
Plačiau
2019 m. vasario 15 d.

Naujieji „Turandot” kostiumai jau rikiuojasi ant pakabų

Didžioji dalis artėjančios „Turandot“ premjeros kostiumų sausio viduryje buvo pavogti pakeliui iš Madrido Karališkojo teatro į Vilnių. Visgi LNOBT siuvėjos, atidėjusios į šalį kitus darbus, daro viską, kad kovo 1 ir 2 dienomis sostinės žiūrovai išvystų lygiai tokį pat garsaus amerikiečių režisieriaus Roberto Wilsono spektaklį, kokiu 2018-ųjų pabaigoje grožėjosi Madrido žiūrovai.
Plačiau
2019 m. vasario 8 d.

SVARBU: keičiasi skelbtų spektaklių rodymo datos

Gyvenime niekas nestovi vietoje, viskas kinta, tuo gyvenimas įdomus ir žavus. Gal ne visada pokyčiai mums patinka, bet šį kartą neturime kitos išeities. Atsižvelgdami į artėjančios premjeros „Turandot“ techninio paruošimo sudėtingumą, kurio, formuodami repertuarą numatyti negalėjome, esame priversti keisti spektaklių datas. Tačiau norėtume tai padaryti Jums patogiausiu būdu.
Plačiau
2019 m. sausio 25 d.

LNOBT apdovanojo Metų solistus

Penktadienio (sausio 25-osios) vakarą LNOBT apdovanojo geriausiai šio teatro scenoje 2018 m. pasirodžiusius operos ir baleto artistus. Jais pripažinti operos solistė Aistė Pilibavičiūtė ir baleto šokėjas Jonas Laucius.
Plačiau
2019 m. sausio 21 d.

Apmaudi vagystė nenukels LNOBT numatytos „Turandot“ premjeros

Sausio 17-osios naktį Vokietijos teritorijoje, netoli Giutersloho miesto Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje buvo išplėštas vilkikas, gabenęs kostiumus bei butaforiją žiūrovų itin laukiamai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro premjerai – pasaulinio masto žvaigždės Roberto Wilsono režisuotai Giacomo Puccini operai „Turandot“.
Plačiau
2019 m. sausio 9 d.

Laisvės gynėjų dienai – O. Narbutaitės kūrinys, įrėmintas simboliniu trikampiu

Sausio 13 d. 18 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre skambės Onutės Narbutaitės „Trys Dievo Motinos simfonijos“ („Tres Dei Matris Symphoniae“). Laisvės gynėjų dienai dedikuotame koncerte šį kūrinį atliks du chorai – Kauno valstybinis, vadovaujamas Petro Bingelio, ir LNOBT choras, vadovaujamas Česlovo
Plačiau
2019 m. sausio 8 d.

Kostas Smoriginas – apie šuns apkandžiotą Eskamilją ir neišsiblaivančią Karmen

Geriau vėliau, negu niekad: praėjus dešimčiai metų po debiuto Europoje (pirmą kartą Eskamiljo partiją solistas 2009-aisiais atliko Berlyno „Staatsoper unter den Linden“ scenoje) Kostas Smoriginas pagaliau pasirodys „Karmen“ spektaklyje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.
Plačiau
2019 m. sausio 3 d.

LNOBT atnaujino valdymo struktūrą

Nuo 2019 m. sausio 1 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įsigaliojo atnaujinta organizacinė struktūra. Pagrindiniai pokyčiai orientuoti į teatro vadovų grandies stiprinimą, aiškesnį pareigų ir atsakomybių pasidalijimą, vieningą kontrolę ir pavaldumą.
Plačiau
2018 m. gruodžio 11 d.

Operoje „Idomenėjas“ – neįprastas solisčių keitimas

Plačiau
2018 m. gruodžio 10 d.

Paskelbti sausio mėnesio koncertai „Muzika mažoms ausytėms“

Plačiau
2018 m. gruodžio 6 d.

LNOBT skelbia papildomus ciklo „Muzika mažoms ausytėms“ koncertus

Plačiau
2018 m. gruodžio 5 d.

Rūta Krugiškytė – apie „teatro vaikus“ ir Lietuvos šokėjų patirtą geležinkeli avariją

Plačiau
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika