„Miegančioji gražuolė“ iškeliavo į Kiniją


„Miegančioji gražuolė“ iškeliavo į Kiniją

LNOBT baleto trupė išvyko gastrolių į tris Kinijos miestus: Džuhai, Guangdžou ir Šanchajų. Juose iki spalio pabaigos bus parodyti penki Piotro Čaikovskio baleto „Miegančioji gražuolė“ spektakliai.

Šios gastrolės taps puikia proga priminti kinams tiek Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, tiek viso pasaulio šįmet minimas choreografo Mariuso Petipa 200-ąsias gimimo metines.  

Pagrindinį Auroros vaidmenį „Miegančiosios gražuolės“ spektakliuose Kinijoje šoks LNOBT primabalerinos Kristina Gudžiūnaitė ir Olesia Šaitanova, jas pažadinančio Princo Dezyrės – Genadij Žukovskij ir Romas Ceizaris. Alyvų fėjos vaidmenį pasikeisdamos atliks dar dvi primabalerinos Olga Konošenko ir Haruka Ohno. Kaip Fėja Karabos šiose gastrolėse debiutuos kylanti Lietuvos baleto žvaigždė Mantas Daraškevičius.

Kartu su Lietuvos baleto šokėjais „Miegančiosios gražuolės“ spektakliuose, kaip ir kovą Pekine surengtose gastrolėse, dalyvaus Kinijos baleto mokyklų auklėtiniai. Mat klasikinei M.  Petipa sukurtai spektaklio choreografijai reikia 8 baubukų, 6 mažųjų fėjų, 24 jaunųjų valso šokėjų ir kitų „vaikiškų“ personažų, kuriuos Vilniuje vaidindavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus auklėtiniai ir šokio kolektyvą „Polėkis“ lankančios mergaitės. „Miegančioji gražuolė“ LNOBT repertuare buvo rodoma nuo 2007 iki 2015 m.

Grįžusi iš gastrolių Kinijoje baleto trupė lapkričio 9 ir 10 d. pakvies publiką į seniai laukiamus Mindaugo Urbaičio ir Martyno Rimeikio „Proceso“ spektaklius.

Galerija

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika