Justina Gringytė: trečias Romeo vienai Džuljetai


Justina Gringytė: trečias Romeo vienai Džuljetai

Lapkričio 9 ir 11 dienomis į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą sugrįžta publikos pamilta Vincenzo Bellini bel canto opera „Kapulečiai ir Montekiai“. Romeo partiją šiuose spektakliuose pirmąkart atliks žymiausias jaunosios kartos lietuvių mecosopranas Justina Gringytė. Ji taps jau trečiuoju (po Eglės Šidlauskaitės ir Mildos Tubelytės dainuotų) Romeo, kurį Vilniaus scenoje lemta sutikti Viktorijos Miškūnaitės Džuljetai.

„Romeo partiją scenoje atliksiu pirmąkart, nors pats veikalas man gerai pažįstamas: kai stažavausi Nacionalinės operos studijoje Londone, būtent Romeo, Karmen ir dar Idamantė iš Wolfgango A. Mozarto operos „Idomenėjas“ buvo pagrindiniai mano tobulinti vaidmenys“, – teigia J. Gringytė.
Sezono pradžioje ji pasinaudojo proga iš žiūrovų salės pati pamatyti „Kapulečių ir Montekių“ pastatymą, kuriame dabar rengiasi dainuoti. „Spektaklis man patiko, tik finalinė scena iškėlė klausimų, į kuriuos kol kas neturiu atsakymų. Tikiuosi gauti juos repetuodama“, – atvirauja dainininkė.
Liepą susilaukusi sūnelio Gusto, šiam pusmečiui J.Gringytė buvo iš anksto suplanavusi daugiau pasirodymų Vilniuje, kad netektų su kūdikiu skraidyti po pasaulį.
Tačiau operos gerbėjai turėtų nepraleisti progų išgirsti jaunąją operos žvaigždę Lietuvoje, nes iškart po Naujųjų sutikimo, sausio 1-ąją, dainininkė žada išvykti į Velso nacionalinę operą, kur pradės repetuoti Kuros ir Preciozilos vaidmenis naujame Giuseppe‘s Verdi operos „Likimo galia“ pastatyme. Šį spektaklį režisuos Velso nacionalinės operos meno vadovas David Pountney, diriguos garsus italų maestro Carlo Rizzi. “Likimo galios“ premjera vasario 2-ąją žiūrovus pasitiks Kardife, Velso Tūkstantmečio centre.
„Liksiu Kardife iki pat balandžio pabaigos: dainuosiu ten rečitalius, vesiu meistriškumo pamokas Karališkajame Velso muzikos ir dramos koledže bei Kardifo universitete. Vėliau lauks spektakliai Anglijoje, po to – Barselonoje, o tada iškeliausiu į JAV“, – dėlioja kitų metų pasirodymus J.Gringytė.
Operoje „Kapulečiai ir Montekiai“ jos partneriais, be jau minėtos V.Miškūnaitės, taps Liudas Mikalauskas, Žygimantas Galinis ir tenoras iš Portugalijos Carlos Cardoso. Prie dirigento pulto vėl stos energingasis pastatymo muzikos vadovas Sesto Quatrini (Italija).

Galerija

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika