„Dedikacijoje“ tenorai gražiausias arijas skyrė Virgilijaus Noreikos atminimui


„Dedikacijoje“ tenorai gražiausias arijas skyrė Virgilijaus Noreikos atminimui

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre ketvirtadienio vakarą vyko koncertas „Dedikacija“, kuriame pirmąkart su publika nuo scenos sveikinosi LNOBT operos meno vadovu tapęs italų dirigentas Sesto Quatrini.

Pirmoje koncerto dalyje nuskambėjo fatališkoji Piotro Čaikovskio Penktoji simfonija. Po pertraukos žiūrovus į salę sugrąžino teatro simfoninio orkestro atlikta ištrauka iš Giuseppe‘s Verdi operos „Aida“.

O tuomet salėje pradėjo skleistis nuostabiausia gražiausių arijų puokštė: Merūnas Vitulskis dainavo Makdufo ariją iš „Makbeto“, Kristian Benedikt – Otelo ariją iš to paties pavadinimo operos, o iš Vokietijos atvykęs Algirdas Drevinskas persikūnijo į Alfredą iš „Traviatos“…

Koncerto pabaigoje publika sulaukė dramatiškosios „Nessun dorma“ iš „Turandot“, vylingosios „La donna è mobile“ iš „Rigoleto“ ir šventiniu taurių skambėjimu aidinčios „Brindisi“ iš „Traviatos“. Jas klausytojams dovanojo visi trys pirmąkart scenoje kartu stovėję lietuvių tenorai. Bisui lietuviškas tenorų trio atliko neapolietišką dainą „Funiculì, funiculà“.

„Dedikacijoje“ dainavę be atlygio, Kristian Benedikt, Algirdas Drevinskas ir Merūnas Vitulskis taip atidavė pagarbos duoklę pavasarį mirusiam savo Mokytojui Virgilijui Noreikai. Koncerto klausytojai turėjo galimybę savo asmeninėmis aukomis prisidėti prie antkapinio paminklo didžiajam operos solistui sukūrimo.

Galerija

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika