Opera
TURANDOT
2020 m. vasario 28 d.
2020 m. kovo 8 d.
LNOBT Didžioji salė
3 veiksmų opera italų kalba. Trukmė 3 val.

Kūrėjai

Kompozitorius

Giacomo Puccini

Režisierius, scenografijos ir šviesų dailininkas

Robert Wilson

Muzikos vadovas ir dirigentas

Modestas Pitrėnas

Dirigentas

Martynas Staškus

Režisūros bendraautorė

Nicola Panzer

Scenografijos bendraautorė

Stephanie Engeln

Šviesų dizaino bendraautoris

John Torres

Kostiumų dailininkas

Jacques Reynaud

Kostiumų dailininko asistentas

Davide Boni

Grimo dailininkė

Manu Halligan

Dramaturgas

José Enrique Macián

Vaizdo projekcijų programuotojas

Tomek Jeziorski

Choro meno vadovas

Česlovas Radžiūnas

Į LNOBT sceną sugrįžta vienas gražiausių pasaulio operos teatrų repertuaro spektaklių – G. Puccini opera „Turandot“. Kupina metaforų ir alegorijų pasaka apie žiauriąją princesę Turandot, epinė simbolistinė drama, išskirtinė opera visoje G. Puccini kūryboje. Deja, šios operos  kompozitorius nespėjo baigti  – 1924 m. jis mirė. Priešpaskutinės „Turandot“ scenos pabaiga yra paskutinė paties kompozitoriaus orkestruota muzika: jos eskizus jis buvo pasiėmęs į Briuselio klinikas. Jaunesniosios kartos italų kompozitorius Franco Alfano pagal likusius eskizus buvo įpareigotas operą užbaigti. Premjera įvyko 1926 m. balandžio 25 d. Milano „La Scala“ teatre, dirigavo garsusis Arturo Toscanini. Per premjerą po Liu mirties scenos dirigentas nuleido batutą ir pasisukęs į žiūrovus tarė: „Čia ir baigiasi opera; šioje vietoje Giacomo Puccini liovėsi dirbęs. Šiuo atveju mirtis buvo stipresnė už meną.” Tą vakarą po šių žodžių nusileido uždanga.

Lietuvos operoje „Turandot“ pirmą kartą buvo pastatyta 2003 m. (dirigentas Stefan Lano, režisierius Detlef Sölter, dailininkai Friedrich Despalmes, Monika Biegler). Šį kartą mūsų scenoje ją įkūnija dirigentas Modestas Pitrėnas ir išskirtinio braižo režisierius, kuris šiame pastatyme yra ir scenografijos bei šviesų dailininkas, Robertas Wilsonas. Savo pastatymuose režisierius skrupulingai apgalvoja kiekvieną detalę: visų personažų judesiai kruopščiai suskaičiuoti, šviesos ir veiksmo ritmika sukomponuota sekundės tikslumu. Jo spektakliai – tai lakoniškos architektūros statiniai. „Mane domina dirbtinumas. Jei aktorius bando būti natūralus scenoje, jis meluoja, nes jau pats buvimas scenoje yra dirbtinas“, – teigia R. Wilsonas. „Turandot“ – bendras LNOBT, Madrido Teatro Real, Toronto Canadian Opera Company ir Hjustono Grand Opera pastatymas.

 Lietuvos publikai R. Wilsonas pažįstamas iš 2007 m. rodytos J. S. Bacho „Pasijos pagal Joną“ inscenizacijos (bendras pastatymas su Paryžiaus Chatelet teatru), kuri pelnytai laikoma vienu iš meniškiausių pastatymų, rodytų mūsų teatre.

Pasirodymų datos

kovo
18:00
LNOBT Didžioji salė
Pirkti
18:00
LNOBT Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT Didžioji salė
Pirkti
vasario
18:30
LNOBT Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT Didžioji salė
Pirkti
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika