Opera
LOŠĖJAS
2020 m. vasario 12 d.
2020 m. vasario 15 d.
LNOBT - Didžioji salė
4 veiksmų opera rusų kalba

Kūrėjai

Kompozitorius

Sergej Prokofjev

Muzikos vadovas ir dirigentras

Modestas Pitrėnas

Režisierius

Vasilij Barchatov

Scenografas

Zinovij Margolin

Kostiumų dailininkė

Olga Šaišmelašvili

Vaizdo projekcijų dailininkai

2BLCK (Maria Feodoridi, Kirill Malovičko)

Choro meno vadovas

Česlovas Radžiūnas

S. Prokofjevo opera Lošėjas – viena žymiausių kompozitoriaus operų, sukurta garsios autobiografinės F. Dostojevskio novelės pagrindu. Dėl savo sudėtingumo Lošėjas nėra dažnai statoma opera pasaulio teatrų scenose, tačiau kiekvienas jos pastatymas susilaukia išskirtinio tiek publikos, tiek ir kritikų dėmesio, ir tampa įvykiu muzikos ir teatro pasaulyje.

Šiai operos premjerai suburta stipri tarptautinė komanda: dirigentas Modestas Pitrėnas, režisierius Vasilijus Barchatovas, scenografas Zinovijus Margolinas, kostiumų dailininkė Olga Šaišmelašvili ir kt. V. Barchatovas yra vienas žymiausių jaunosios kartos režisierių, kuriantis daugelio garsių pasaulio teatrų scenose, žinomas ir Lietuvos publikai – 2012 m. LNOBT buvo pastatyta jo režisuota P. Čaikovskio opera Eugenijus Oneginas.

Atlikti sudėtingas operos personažų partijas žadama pakviesti ne vien žymių Lietuvos operos solistų, bet ir dainininkų gastrolierių. Viena iš numatytų kviestinių operos primadonų yra sopranas Asmik Grigorian, šiuo metu daranti stulbinančią karjerą pasaulyje, 2019 m. pavasarį Tarptautiniuose operos apdovanojimuose paskelbta geriausia pasaulyje operos soliste.

Pasirodymų datos

vasario
18:30
LNOBT - Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT - Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT - Didžioji salė
Pirkti
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika