Opera
LOŠĖJAS
2020 m. vasario 12 d.
2020 m. vasario 15 d.
LNOBT - Didžioji salė
4 veiksmų opera rusų kalba

Kūrėjai

Kompozitorius

Sergej Prokofjev

Muzikos vadovas ir dirigentras

Modestas Pitrėnas

Režisierius

Vasilij Barchatov

Scenografas

Zinovij Margolin

Kostiumų dailininkė

Olga Šaišmelašvili

Vaizdo projekcijų dailininkai

2BLCK (Maria Feodoridi, Kirill Malovičko)

Choro meno vadovas

Česlovas Radžiūnas

Pasirodymų datos

vasario
18:30
LNOBT - Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT - Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT - Didžioji salė
Pirkti

Apie S. Prokofjevo, vieno ryškiausių 20 a. kompozitorių, operą Lošėjas V. E. Mejercholdas yra pasakęs: „Prokofjevas Lošėjuje nuėjo toliau už Gliuką, jis nuėjo toliau už Wagnerį, gerokai toliau… Tai kažkoks naujas dramatinis kūrinys. … Tai tęsinys to, ką sukūrė Musorgskis“. Dėl savo sudėtingumo Lošėjas nėra dažnai statoma opera pasaulio teatrų scenose, todėl kiekvienas jos pastatymas susilaukia išskirtinio tiek publikos, tiek kritikų dėmesio, ir tampa įvykiu muzikos ir teatro pasaulyje. Lietuvoje opera Lošėjas statoma pirmą kartą, tad šis pastatymas taps istoriniu Lietuvos operos scenai bei pagarsins LNOBT pasauliniame muzikos ir teatro kontekste. Į LNOBT sceną šios išskirtinės operos pastatymas atkeliauja iš Bazelio operos teatro, kuriame jo premjera įvyko prieš porą metų. LNOBT šis pastatymas svarbus tuo, kad pagrindinį Polinos vaidmenį jame dainavo International Opera Awards 2019 geriausia pasaulio soliste tapusi Asmik Grigorian, atliksianti šį vaidmenį ir LNOBT scenoje. Spektaklio režisierius

Vasilij Barchatov ir scenografas Zinovij Margolin – pažįstami Lietuvos publikai iš P. Čaikovskio operos Eugenijus Oneginas pastatymo. Spektaklio muzikos vadovas ir dirigentas, LNSO vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas.

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika