Opera
KAPULEČIAI IR MONTEKIAI
2019 m. kovo 21 d.
2019 m. kovo 23 d.
2 veiksmų opera italų k. Trukmė 3.30 val.

Kūrėjai

Kompozitorius

Vincenzo Bellini

Libreto autorius

Felice Romani

Muzikos vadovas ir dirigentas

Sesto Quatrini

Dirigentas

Robertas Šervenikas

Režisierius ir kostiumų dailininkas

Vincent Boussard

Scenografas

Vincent Lemaire

Kostiumų dailininkas

Christian Lacroix

Šviesų dailininkas

Guido Levi

Choro meno vadovas

Česlovas Radžiūnas

Romeo ir Džujetos istorija įkvėpė šimtus kūrinių, tarp jų – ir operų, dažniausiai literatūros šaltiniu tapdavo W. Shakespeare‘o tragedija. Tačiau, ateidami į šią operą, – pamirškite Shakespeare‘ą. V. Bellini opera „Kapulečiai ir Montekiai“, kuriai libretą parašė Felice Romani, paremta ne Shakespeare‘u, o renesanso legenda, kuria savo pjesėje rėmėsi ir pats Shakespeare. Jo kūrinį ši opera primena tik pagrindinių veikėjų vardais, jų meilės istorija, bei „netikros mirties“ situacija. Opera „Kapulečiai ir Montekiai“, kurios premjera įvyko 1830 m. kovo 11 d. Venecijoje, La Fenice operos teatre, buvo pirmoji V. Bellini opera šiam teatrui, ir sulaukė milžiniškos sėkmės. Ji tapo žymiausia bel canto epochos opera apie Romeo ir Džuljetą, lyriškai pasakoja meilės istoriją, išaugindama ją iki katastrofiškos pabaigos.
„Kapulečių ir Montekių“ kūrybinė komanda prieš keletą metų šią operą jau yra pastačiusi Barselonos Gran Teatre del Liceu, Miuncheno Bayerische Staatsoper ir San Francisko operos teatruose. Režisierius Vincent Boussard (Prancūzija) ir scenografas Vincent Lemaire (Belgija) mūsų publikai žinomi iš elegantiškojo įspūdingo J. Massenet „Manon“ pastatymo, šį kartą spektaklį kuria su jaunu, kūrybingu italų dirigentu, dirigavusiu mūsų teatre Kristine Opolais koncertą, Sesto Quatrini, puikiu itališkojo bel canto žinovu, taip pat ir LNOBT muzikos vadovu, dirigentu Robertu Šerveniku. Kostiumus operai sukūrė garsus prancūzų dizaineris, neretai tituluojamas mados pasaulio menininku, Christian Lacroix. Pagrindinius vaidmenis ruošia Auksinių scenos kryžių laureatės Eglė Šidlauskaitė (šioje operoje Romeo vaidmuo sukurtas mecosopranui) ir Viktorija Miškūnaitė (Džuljeta), taip pat jauna solistė Aistė Pilibavičiūtė.

Atlikėjai

Pasirodymų datos

Nėra informacijos

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika