Opera
EUGENIJUS ONEGINAS
2020 m. balandžio 2 d.
2020 m. balandžio 4 d.
LNOBT - Didžioji salė
3 veiksmų opera rusų kalba. Trukmė 3.30 val.

Kūrėjai

Kompozitorius

Piotr Čaikovskij

Muzikinis vadovas ir dirigentas

Robertas Šervenikas

Režisierius

Vasilij Barchatov

Scenografas

Zinovij Margolin

Kostiumų dailininkė

Marija Danilova

Šviesų dailininkas

Levas Kleinas

Choro meno vadovas

Česlovas Radžiūnas

Kompozitoriui Piotrui Čaikovskiui „Eugenijus Oneginas“ buvo vienas mylimiausių kūrinių. Jis buvo laimingas, matydamas šio savo kūdikio sėkmę ne tik Rusijoje, bet ir Europoje. Tai paaiškina jausmai, kuriuos Čaikovskis sudėjo į „Oneginą“: „Šią operą parašiau todėl, kad vieną gražią dieną man neapsakomai stipriai užsinorėjo perteikti muzika visą, kas „Onegine“ prašėsi būti taip perteikta. Tai aš ir padariau, kaip mokėjau.“

“Eugenijus Oneginas” tapo vienas mėgstamiausių ir dažniausiai statomų pasaulio operos teatrų repertuaro spektaklių.

Lietuvos operoje „Eugenijus Oneginas” statytas 1923, 1929, 1936, 1954, 1972, 1981 ir 2006 (LNOBT Operos studija) metais.

LNOBT sukurtą naujausią „Eugenijų Oneginą“ pristatė jaunas operos režisierius Vasilijus Barchatovas (g. 1983). Nepaisant „nepadoriai“ jauno amžiaus, diplomuotas operos režisierius (baigė prestižinę Rusijos teatro akademiją GITIS) neketina šiuolaikinti istorijos, nors, tiesą sakant, pats puikiausiai galėtų įkūnyti mūsų laikų atsainiai stilingą Oneginą. Maskvoje gimęs ir augęs, čia baigęs D. Šostakovičiaus muzikos mokyklą ir minėtą GITIS, stažavęsis Berlyno „Komische Oper“ teatre ir jau sukūręs 15 spektaklių tokiose scenose kaip Peterburgo Marijos ir Maskvos didysis teatrai, o 2011 m. tapęs Rusijos prezidento globojamos Kultūros ir meno tarybos nariu, V. Barchatovas teigia labiausiai atsižvelgiantis į tai, ką pats P. Čaikovskis užrašė operos partitūroje.

Režisieriaus traktuotėje „EUGENIJUS ONEGINAS“ yra „belaikė“ istorija. Ir nors kostiumai išduos truputį konkretesnį laikotarpį – praeito amžiaus pradžią, visos operoje vykstančios dramos – susitikimai, išsiskyrimai, neišvengiama gyvenimo kaita – vyko tuomet, vyksta ir mūsų dienomis.

Premjera 2012 m. gegužės 18 d.

Pasirodymų datos

balandžio
18:30
LNOBT - Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT - Didžioji salė
Pirkti
18:30
LNOBT - Didžioji salė
Pirkti
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika