Bravissimo

Mecenatystei skirtos konferencijos dalyviai: „Rėmėjo statusą įgyti turėtų kiekvienas kultūros vartotojas“

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre balandžio 11 dieną surengta konferencija „Mecenatystė: vizijos ir praktikos“. Joje susibūrę kultūros bei verslo atstovai aptarė pernai įsigaliojusio Mecenavimo įstatymo nuostatas, realias jo praktinio įgyvendinimo galimybes bei pasidalino mintimis, kokie įstatyminiai ir neoficialūs žingsniai padėtų ateityje skatinti kultūros rėmėjų aktyvumą. Nors šią sritį Lietuvoje reglamentuoja jau du įstatymai (be Mecenavimo įstatymo, veikia Labdaros ir paramos įstatymas, rėmėjams numatantis tam tikras mokesčių lengvatas), kultūros rėmimo mastai šalyje išlieka kuklūs.
Plačiau

Pasitinkant „Turandot“: susitikimas su maestro Modestu Pitrėnu

Vasario 27 d. LNOBT Kamerinėje salėje „Turandot“ pastatymo muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Pitrėnas atskleidė operos partitūros slėpinius. Savo pasakojimą apie artėjančią premjerą iliustravo muzikinėmis „Turandot“ citatomis.
Plačiau

Pasitinkant „Turandot“: susitikimas su režisieriumi Robertu Wilsonu

Klausimų-atsakymų vakaras su „Turandot“ režisieriumi Robertu Wilsonu! Šį vakarą LNOBT Raudonojoje fojė buvo galima daugiau išgirsti apie premjerą iš paties R.Wilsono. Režisierius susitiko su publika. Pokalbį moderavo jo mokinė Gintarė Minelgaitė, praleidusi dvi vasaras R.Wilsono įkurtame „Watermill“ centre Niujorke. Šiame centre su studentais išbandomos R.Wilsono inscenizacijų scenos prieš perkeliant jas į teatrus. Negalėjusieji dalyvauti pokalbyje gyvai, gali pažiūrėti renginio vaizdo įrašą.
Plačiau

Pasitinkant „Turandot“: susitikimas operos kritikė Polina Lyapustina

Skirtingi „Turandot“ aspektai, nuo istorijos konteksto, personažų, iki aukos ir pasiaukojimo sąvokų operoje. Apie tai pasakoja kritikė, portalo Operawire bendradarbė Polina Lyapustina.
Plačiau

Tenoras Kristian Benedikt: „Ne tik jūreiviai įvairiuose kraštuose turi artimų draugių...“

Ketvirtadienį į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną po dviejų metų pertraukos mažais japoniškais žingsneliais vėl įtipens Madam Baterflai, kurią į žmonas pramogaudamas sau nusipirks lengvabūdis amerikiečių laivyno karininkas Pinkertonas... Jo partiją atliksiantis Kristian Benedikt neslepia, kad panašių į Pinkertoną vyrų ir šiandien galėtume rasti tarp jo kolegų – operos solistų.
Plačiau

Operos "Madam Baterflai" kultūriniai, socialialiniai, moraliniai ir religiniai aspektai

Šiame pokalbyje – operos "Madam Baterflai" kultūriniai, socialialiniai, moraliniai ir religiniai aspektai. Kas liko už muzikos? Kuo ypatingas herojų konfliktas scenoje? Kodėl kai kuriuose teatruose nušvilpiamas Pinkertonas? Apie visa tai – pokalbis su pašnekovais: Jūratė Sodytė (režisieriaus asistentė), Kristian Benedikt (tenoras, Pinkertono vaidmens atlikėjas), Andrius Navickas (filosofas)
Plačiau
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika