Viva opera

Galerija

Šiuo projektu buvo siekiama sudominti paauglius ir jaunimą operos menu ne tik Vilniaus mieste, bet aplinkiniuose ir atokiuose Lietuvos regionuose, padėti jiems pajusti ir suprasti šio ypatingo žanro grožį, ugdyti estetinę bei muzikinę kultūrą.

Projektą sudarė dvi dalys. Viena jų – teatro Kamerinėje salėje prieš spektaklius rengti teminiai vakarai – susitikimai, kurių metu buvo pristatomi spektakliai, atlikėjai, kūrėjai.

Kita projekto dalis pavadinta „Garsiausias pasaulyje kirpėjas iš Sevilijos atvyksta pas jus!“. Šiuose koncertuose dalyvavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Operos studijos stažuotojai (vadovaujami prof. Virgilijaus Noreikos), projektą kuravo Edukacinių projektų koordinatorė Sofija Jonaitytė. Jaunieji solistai, atlikdami ištraukas iš V. A. Mocarto (W. A. Mozart) operos „FIGARO VEDYBOS“ ir Dž. Rosini (G. Rossini) operos „Sevilijos kirpėjas“, žaismingai pasakojo šauniojo kirpėjo istoriją. O jaunieji žiūrovai (didžioji jų dalis – Lietuvos regionų jaunuomenė) koncertų metu turėjo galimybę betarpiškai bendrauti su jaunaisiais operos solistais, taip pat susipažinti su gyvai atliekamos klasikinės operos paveldu. Koncertai neakademiški, lengvai suprantami, optimistiškos nuotaikos kūriniai bei intriguojantys ir suprantami komentarai gerai nuteikia ir sudomina žiūrovus. Koncertų pabaigoje vykdavo loterija, kurioje mokiniai galėjo laimėti kvietimus į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą bei kitus prizus. Po susitikimų moksleiviai neskubėdavo skirstytis, o atlikėjams užduodavo daugybę įvairiausių klausimų. 

 

Koncertų metu inspiruoti klubų – „Jaunieji operos ir baleto teatro bičiuliai“ – radimosi mokyklose procesai. Mokiniai skatinti rašyti spektaklių recenzijas, geriausi darbai apdovanoti teatro įsteigtais prizais.  

 

Mokyklose ir vaikų namuose Vilniuje, Joniškyje, Visagine, Birštone, Prienuose, Jiezne moksleiviams surengta daugiau nei  20 koncertų. Apie šiuos susitikimus teatras sulaukė gražių atsiliepimų iš moksleivių bei mokytojų:

 

„Pagaliau ir mūsų gimnazijoje opera! Iki šiol nieko panašaus mūsų mokiniai nebuvo patirę – pilnutėlė salė sėdėjo nuščiuvusi, nors daugelis galbūt pirma kartą klausėsi gyvos operinės muzikos. Dėkojame jauniesiems operos dainininkams ir jų įkvėpėjai, mūsų mokyklos auklėtinei Sofijai Jonaitytei.“
Joniškio „Aušros“ gimnazijos moksleivių vardu Simonas Kilius

„Šis projektas parengtas žaismingai ir profesionaliai. Koncertą stebėję I-III gimnazijos klasių mokiniai turėjo progrą išgirsti jaunųjų operos solistų atliekamas arijas, pajusti sceninės kultūros ir operinės etikos dvelksmą. Mokiniams šis koncertas labai patiko, o kai kuriems tai buvo pirmoji artimesnė pažintis su opera. Manau, kad tokie projektai tai alternatyva populistiniam menui ir atgaiva jaunos besiformuojančios asmenybės sielai.“
Vilniaus Gabijos gimnazijos Direktoriaus pavaduotoja popamokinei veiklai Rūta Knystautienė          
           
„Mums patiko, nes buvo aiškus bendravimas su publika. Publika buvo įtraukta į visą renginį. Ačiū Jums. Būtų smagu pamatyti Jus mūsų mokykloje dažniau.“
Laima ir Monika iš Vilniaus Gabijos gimnazijos, III  klasės

„Mums šis pasirodymas labai patiko. Nuostabūs balsai, įdomūs charakteriai. Opera jaunimui šiais laikais atrodo nuobodus dalykas, tačiau paklausius ir pabendravus su solistais suprantame, kad tai nėra tuščias laiko švaistymas. Ačiū, tikimės, kad tai bus ne paskutinis kartas.“
Viktorija ir Monika iš Vilniaus Gabijos gimnazijos, III klasės 

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika