ROMEO IR DŽULJETA: Šekspyro meilės legenda balete

Galerija

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kartu su visu pasauliu 2016-aisiais minėjo genialaus dramaturgo, poeto Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines.
Šiai sukakčiai skyrėme baleto premjerą, S. Prokofjevo ir choreografo K. Pastoro baletą „Romeo ir Džuljeta“. Ta proga taip pat kvietėme į edukacinius LNOBT renginius „ROMEO IR DŽULJETA: Šekspyro meilės legenda balete“.
Kaip kuriamas baletas? Kaip baleto šokėjai judesiu gali perteikti Šekspyro poezijos gelmes, jų grožį? Edukacinio projekto renginiuose supažindinome su V. Šekspyro kūryba bei baleto menu, pristatėme baleto specifiką, S. Prokofjevo baletą, V. Šekspyro „Romeo ir Džuljetos“ kontekstą, jos pagrindu sukurtus sceninius veikalus. Pasakojome apie tai, kiek daug choreografų savo baletuose įkūnijo šią tragediją. Rodėme tik ką įvykusios premjeros fragmentus, aktorius Dovydas Stončius skaitė V. Šekspyro „Romeo ir Džuljetos“ eiles. Atėjusieji turėjo išskirtinę progą arčiau susipažinti ir iš naujo atrasti V. Šekspyro veikalo grožį ir gelmę.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. 

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika