Pasitinkant Onutės Narbutaitės KORNETĄ

Galerija

Ne paslaptis, kad operos spektaklių žiūrėjimui reikalingas tam tikras pasiruošimas. Puiku, kai apie spektaklį galima pasiskaityti internete, tačiau jeigu tai visiškai naujas kūrinys, niekur anksčiau dar nestatytas, sukurtas specialiai teatro užsakymu? Ko galima tikėtis? Kaip daugiau apie jį sužinoti?
Artėjant Onutės Narbutaitės operos „KORNETAS“ premjerai – visiškai naujam kūriniui, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras savo bičiuliams siūlė išsamiau su juo susipažinti. Teatras kvietė į pokalbius, kurių metu susirinkusieji galėjo betarpiškai bendrauti su operos kompozitore ir libreto autore Onute Narbutaite bei kitais naujojo veikalo kūrėjais.
Vasario 11 d. kompozitorė dalyvavo pokalbyje, surengtame Pilaitės kūrybinėse dirbtuvėse „BEEPART“. Dirbtuvių erdvę puošiančių LNOBT žurnalo „Bravissimo“ portretų galerijos fone O. Narbutaitė pasakojo apie „Korneto“ inspiracijas, atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus. Vakarą vedė muzikologė Beata Baublinskienė.
Vasario 15 d. LNOBT Raudonojoje fojė vyko susitikimas su kompozitore Onute Narbutaite ir operos „KORNETAS“ statytojais – režisieriumi Gintaru Varnu ir dirigentu Robertu Šerveniku, taip pat dalyvavo jaunieji solistai, atliekantys pagrindinius vaidmenis operoje. Susitikime dalyvavo Vilniaus Vytauto Didžiojo, Jėzuitų, Antakalnio, Žvėryno ir Mykolo Biržiškos gimnazijų mokiniai ir mokytojai, buvo kviečiami prisijungti visi, kas norėjo apie naująjį kūrinį išgirsti iš pirmų lūpų. Susitikimą vedė operos solistė, LNOBT edukacijos projektų koordinatorė Sofija Jonaitytė.
Vasario 17 d. kvietėme į susitikimą Austrų literatūros skaitykloje A. Mickevičiaus bibliotekoje. Čia dviem kalbomis (originalo – vokiečių ir lietuvių) buvo skaitomos ištraukos iš Rainerio Maria Rilke’s „Sakmės apie korneto Kristupo Rilkės meilę ir mirtį“, kuri tapo literatūriniu naujosios operos pagrindu. Susirinkusieji klausimus užduoti galėjo kompozitorei Onutei Narbutaitei, muzikologui Edmundui Gedgaudui, R. M. Rilke’s kūrybos tyrinėtojai, profesorei Jadvygai Bajarūnienei. Susitikimą vedė skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė.

Kovo 25 d., pasitinkant trečiąjį naujojo veikalo spektaklį, kvietėme į Vytauto Kasiulio dailės muziejų. Čia susirinkusieji susitiko su operos kompozitore Onute Narbutaite, režisieriumi Gintaru Varnu, vaizdo projekcijų dailininku Rimu Sakalausku. Taip pat dalyvo jaunieji operos solistai Tomas Pavilionis, Julija Karaliūnaitė.

 

Dar vienas būdas įminti bent keletą naujo kūrinio mįslių – vienu ar kitu būdu prisidėti prie jo kūrimo. Šį kartą prie operos dekoracijų ruošimo prisidėjo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai, maloniai sutikę dalyvauti baigiant pastarųjų gamybą. Studentai, tiesiogiai dirbdami su teatro pastatymu įgijo jiems labai vertingos patirties, galėjo patys patirti tokio darbo subtilybes. Esame jiems labai dėkingi už pagalbą.

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.
Daugiau informacijos rasite: Privatumo politika