Dovanų kuponai      

Archyvas

Bravissimo Nr. 7–8, 2013–2014


Naujausias Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro žurnalo „Bravissimo“ numeris aprėpia 2013-2014 m. virsmo laikotarpį (Nr. 7–8, lapkričio-gruodžio-sausio mėn. numeris). Tačiau bene pagrindinė žurnalo tema – Giuseppe Verdi. Šiam operos genijui, kurio 200-metį drauge su visu muzikos pasauliu minėjome 2013 m., o ypač – jo gimimo mėnesį spalį, skirta ne viena žurnalo publikacija. Vis dėlto įdomių temų ras ne tik operos, bet ir baleto gerbėjai, o žurnalo puošmenos – pokalbiai su asmenybėmis.

Publikuojami keturi interviu. Išsamų pokalbį su neseniai „Operos švyturį“ pelniusiu Tadu Girininku („Tiesiog dirbu, o sėkmė nusišypso arba ne“) parengė Vaida Urbietytė-Urmonienė. Tiesa, pokalbis parengtas dar gerokai iki „Švyturių“ apdovanojimų – iš karto po G. Verdi operos „Ernanis“ premjeros, kurioje T. Girininkas sukūrė ypač įsimintiną Silvos vaidmenį.

Opera „Ernanis“ svarbi ir kitai žurnalo herojei – solistei Reginai Šilinskaitei, atliekančiai pagrindinį Elvyros vaidmenį. Interviu su dainininke („Esu laiminga, kad mano jubiliejus tikras“) gyvenimo sukakties proga parengė Dalia Sverdiolienė. O „Bravissimo“ viršelį puošia R. Šilinskaitės – Elvyros – nuotrauka.

Tiems, kas matė operą, o galbūt ir tiems, kas dar ruošiasi aplankyti spektaklį, bus įdomu paskaityti Lietuvos ir užsienio (Italijos, Vokietijos, Latvijos) kritikų bendrą diskusiją apie pastatymą „Ernanis. Diskutuoja kritikai“. Ši diskusija vyko VIII tarptautinio operos kritikų seminaro „Didysis Verdi Lietuvoje“ metu spalio 10-ąją – tikrą Verdi gimimo dieną – teatre. Net trys intriguojantys seminaro pranešimai publikuojami žurnale: Giulijos Vannoni „Kas yra Verdi šių dienų Italijoje?“, Paolo Patrizi „Atminties rizika: kelios neįprastos Verdi Rigoleto interpretacijos“ ir Edmundo Gedgaudo „Prieškariniai Verdi spektakliai pokario Kaune“.

O pradeda žurnalo temas pokalbis apie naujausią baleto pastatymą su jo choreografe Didy Veldman „Naujoji Carmen“, parengtas Skaidrės Baranskajos. Ši baleto apžvalgininkė tęsia ir straipsnius iš savo pradėtos serijos „Šedevro sargyboje“ – šį kartą žvilgsnis nukreiptas į „Gulbių ežerą LNOBT scenoje“.

Svarbūs LNOBT ir Lenkijos nacionalinio baleto mainai atsispindėjo dviejuose straipsniuose – Eglės Ulienės „Lietuvos baletai didžiojoje Varšuvos scenoje“ ir Beatos Baublinskienės „Echoes of Time. Lenkijos nacionalinio baleto gastrolės“.

Kauno valstybinis muzikinis teatras siūlo platesnį pokalbį su solistu Kęstučiu Alčauskiu (Asta Mikelevičiūtė „Čigonų barone naujas Čigonų baronas“).

LNOBT pristato savo naujovę – Sigutės Stonytės kompaktinę plokštelę „Balso sielos atspindžiai“.

Taip pat žurnale rasite Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir LNOBT repertuarą, teatrinį kryžiažodį ir įvairenybių iš operos ir baleto gyvenimo.

Žurnalas platinamas LNOBT ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.
 

Turinys

RAMPOS ŠVIESOJE
Skaidrė Baranskaja Naujoji Carmen. Pokalbis su Didy Veldman

ĮVYKIS
Eglė Ulienė Lietuvos baletai didžiojoje Varšuvos scenoje
Beata Baublinskienė Echoes of Time. Lenkijos nacionalinio baleto gastrolės

VIS-A-VIS
Vaida Urbietytė-Urmonienė Tadas Girininkas: tiesiog dirbu, o sėkmė nusišypso arba ne
Dalia Sverdiolienė Regina Šilinskaitė: esu laiminga, kad mano jubiliejus tikras

PO PREMJEROS
Moteris iš paveikslo. Ernanio premjera
Ernanis. Diskutuoja kritikai

OPERISSIMO
Laūra Karnavičiūtė CD Sopranas Sigutė Stonytė. Balso sielos atspindžiai

PASAULYJE
Giulia Vannoni Kas yra Verdi šių dienų Italijoje?

LIETUVOS NACIONALINĖ FILHARMONIJA

KAUNO VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS
Asta Mikelevičiūtė Čigonų barone naujas Čigonų baronas. Pokalbis su Kęstučiu Alčauskiu

TEMA
Paolo Patrizi Atminties rizika: kelios neįprastos Verdi Rigoleto interpretacijos

BALETO DIENORAŠČIAI
Skaidrė Baranskaja Šedevro sargyboje II: baletas Gulbių ežeras LNOBT scenoje

MENU AKIMIRKĄ ŽAVINGĄ
Edmundas Gedgaudas Prieškariniai Verdi spektakliai pokario Kaune

CODA
Kryžiažodis


Viršelyje: Regina Šilinskaitė – Elvyra Giuseppe’s Verdi operoje „Ernanis“. Kostiumas Agnės Kuzmickaitės, Martyno Aleksos nuotrauka, Vaidos Bakienės maketas.


Atgal


Pasidalink: