Dovanų kuponai      

Archyvas

Bravissimo Nr. 7–8, 2011


Apie operą „ir kitus demonus“
Bravissimo

2011 Nr. 7–8, lapkritis/gruodis (60/61)

Kuo ypatingas žurnalas „Bravissimo“ ir kodėl turėtumėte jį skaityti? Nes čia spausdinama tai, ko kitur nerasite nei apie operą, nei apie baletą.
Pradėkime nuo viršelio. Unikali, egzotiška, pirmą kartą publikuojama nuotrauka iš operos „Meilė ir kiti demonai“: tamsiai nugrimuota, bet baltai aprėdyta Jovita Vaškevičiūtė (Dominga) lyg motina glaudžia raudonplaukę Marisol Montalvo (Sierva Marija). Išraiškinga, meniška, nebanalu (Michailo Raškovskio nuotrauka).
Baletas. Du išsamūs pokalbiai su naujaisiais Lietuvos baleto trupės vadovais – meno vadovu Krzysztofu Pastoru („Baletas – atvira pasauliui meno forma“) ir trupės direktore Rūta Railaite-Butviliene („Būtina skatinti žmones“, kalbino Agnė Biliūnaitė).
Premjera „Žydrasis Dunojus“. Ne tik apie šį baletą, bet ir apie Johanno Strausso, pagal kurio muziką statomas spektaklis, gyvenamą laiką, amžių sandūros Vieną ir Europą pasakoja Eglės Ulienės straipsnis „Pasaulis valso ritmu“. O paskutiniuose puslapiuose rasite komiksą „Žydrasis Dunojus“ (dailininkė Monika Ulytė) bei... valso „Žydrasis Dunojus“ natas, kurias turintys instrumentą ir pramokę groti galės nesunkiai savo malonumui paskambinti namuose.
Žvilgsnis iš arti. Vienos ryškiausių Lietuvos baleto asmenybių Voldemaro Chlebinsko sceninį kelią nušviečia Helmuto Šabasevičiaus straipsnis „Kopelijaus jubiliejus“. O ne taip seniai įsiliejusį į Lietuvos operos solistų gretas tenorą Merūną Vitulskį apie tai, ko kiti leidiniai nė neklausia, kalbina pianistė Audronė Juozauskaitė („Merūnas Vitulskis ketina stoti į savanorių pajėgas“).
Į kelionę su LNOBT“ – gausiai iliustruotas (taip pat ir nuotraukomis iš užkulisių bei priėmimų) Janinos Stankevičienės straipsnis išsamiai pasakoja apie Nacionalinio operos ir baleto teatro gastroles Liublianoje ir Taline. 
Žvilgsnis į tolį. Nors ne taip ir toli – „Opera ir baletas Varšuvoje“. Įdomu, kad Lenkijos nacionalinio baleto vadovas yra tas pats Krzysztofas Pastoras, o Nacionalinės operos trupei vadovauja mums puikiai pažįstamas režisierius Mariuszas Trelinskis. Spalį Varšuvos didžiajame teatre vyko ir asociacijos „Opera Europa“ konferencija, kurios temas atskleidžia 120 teatrų (taip pat ir LNOBT) vienijančios organizacijos vykdomasis direktorius Nicholas Payne’as „Opera Europa – naudingam bendradarbiavimui“ (abu straipsnius parengė Beata Baublinskienė).
Bičiuliai. Savo repertuarus skelbia Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir Nacionalinė filharmonija, o Kauno muzikinis pasakoja apie operos „Liučija di Lamermur“ premjerą – Gediminas Jankus „Bel canto. Dramatiškos meilės apoteozė“.
Švyturiai: „Šviesa kultūros jūroje“. Iškilmingu šventiniu koncertu netrukus po Naujųjų bus pažymėtas Operos ir Baleto Švyturių apdovanojimų 10-metis. Ta proga prisimename visų metų apdovanojimus, o apie prasmingą tradiciją pasakoja LNOBT vadovo pavaduotoja Laima Vilimienė (kalbina Laūra Karnavičūtė).
O taip pat. Keletas (iš tiesų daugiau, nei keletas) žodžių apie sukaktis mininčius menininkus – bosus Vaclovą Daunorą ir Vytautą Bakulą, pianistę Olgą Eleonorą Taškinaitę bei... Ką dar spausdiname, sužinosite pavartę žurnalą. 


Atgal


Pasidalink: