Dovanų kuponai      

Archyvas

Bravissimo Nr. 1, 2014


„Ypatingas įvykis – lietuviškos operos premjera“ – tarsi užsklanda žurnalo temas pradeda Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo teiginys apie Onutės Narbutaitės operos „Kornetas“ premjerą. Pasak teatro vadovo, šis įvykis išskirtinis ne tik teatro, bet ir visos Lietuvos muzikinės kultūros kontekste.
O apie ką yra opera „Kornetas“? Režisierius Gintaras Varnas: „Apie likimą. Apie meilę ir mirtį“. Daugiau sužinosite, perskaitę pokalbį su režisieriumi.
Ir pagaliau operos autorė – kompozitorė Onutė Narbutaitė. „Man opera – truputį pasaka, teatras par excellence“, – sako menininkė išsamiame pokalbyje apie naujosios operos inspiracijas, sukūrimą, pagaliau – apie savo, šiuolaikinės menininkės, požiūrį į operos teatrą, į šį tradicijomis alsuojantį žanrą.

„Operos švyturių“ šventė: trejetas jaunų, bet ryškių menininkų buvo apdovanoti už geriausius darbus LNOBT scenoje 2013 metais. Žurnale skaitykite pasakojimus apie laureatus: „Operos švyturys – Tadas Girininkas“, Helmuto Šabasevičiaus „Mąstyti judesiu“ apie baleto artistą Marių Miliauską, taip pat Skaidrės Baranskajos rengtus pokalbius „Marius Miliauskas: inspiruoja tikri kūrybiniai procesai“ ir „Rūtos sėkmės formulė“ – interviu su Rūta Juodzevičiūte.

LNOBT šiais metais mini svarbias garsių praeities menininkų sukaktis – ilgamečio OBT vyriausiojo dirigento Jono Aleksos 75-metį ir operos režisierės Vlados Mikštaitės 90-metį. Apie Vladą Mikštaitę (1924–2004) skaitykite Edmundo Gedgaudo esė „Tolstanti, nepamirštama...“, Joną Aleksą (1939–2005) prisiminsite skaitydami straipsnį „Mes, dirigentai, turime plačią širdį“.

Šį kartą gausūs baleto dienoraščiai: Skaidrė Baranskaja rašo apie lapkritį įvykusią premjerą „Žvilgsnis į baleto Carmen premjerą“, apžvalgoje „Ordinas Spragtukui“ – apie paskutinį kartą parodytą Andrejaus Melanjino „Spragtuko“ pastatymą (rodytą nuo 1996 m.) bei apie „Miegančiosios gražuolės“ debiutus („Auroros gimimas“). Helmutas Šabasevičius fiksuoja „Gulbių ežero“ vaidmenų naujienas.
Žvilgsnis tolėliau – „RRR 2014“, t. y., Richardo Wagnerio operos „Riencis“ premjera Rygoje.

Kauno valstybinio muzikinio teatro metraštininkė Asta Mikelevičiūtė pasakoja apie naujausią šio teatro premjerą „Miuziklas Grafas Montekristas“. Lietuvos nacionalinė filharmonija skelbia repertuarą, o LNOBT kviečia į pavasarine romantika alsuojantį Vakarų Vokietijos radijo simfoninio orkestro koncertą.

Žurnalo „Coda“ skirta kryžiažodžių ir linksmų istorijų iš teatro gyvenimo mėgėjams.

TURINYS

RAMPOS ŠVIESOJE
Ypatingas įvykis – lietuviškos operos premjera
Beata Baublinskienė Gintaras Varnas. Apie likimą. Apie meilę ir mirtį
Beata Baublinskienė Onutė Narbutaitė: Man opera – truputį pasaka, teatras par excellence

OPEROS ŠVYTURIAI
Beata Baublinskienė Operos švyturys – Tadas Girininkas
Helmutas Šabasevičius Mąstyti judesiu. Apie baleto artistą Marių Miliauską
Skaidrė Baranskaja Marius Miliauskas: inspiruoja tikri kūrybiniai procesai
Skaidrė Baranskaja Rūtos sėkmės formulė. Pokalbis su Rūta Juodzevičiūte

MENU AKIMIRKĄ ŽAVINGĄ
Edmundas Gedgaudas Tolstanti, nepamirštama... Apie Vladą Mikštaitę (1924–2004)
„Mes, dirigentai, turime plačią širdį.“ Joną Aleksą prisimenant

PREMJERAI NUSKAMBĖJUS
Skaidrė Baranskaja Žvilgsnis į baleto Carmen premjerą

LIETUVOS NACIONALINĖ FILHARMONIJA

KAUNO VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS
Asta Mikelevičiūtė Miuziklas Grafas Montekristas

ĮVYKIS
Pasitikime pavasarį su simfonine romantika!
Sevilijos kirpėjas sugrįžta

APŽVALGOS
Skaidrė Baranskaja Ordinas Spragtukui
Skaidrė Baranskaja Auroros gimimas
Helmutas Šabasevičius Gulbių ežero debiutai

SVETUR
Beata Baublinskienė RRR 2014. Opera Riencis Rygoje

CODA
Kryžiažodis


Viršelyje: Marius Miliauskas – Karalius Markas balete „Tristanas ir Izolda“. Choreografija Krzysztofo Pastoro, scenografija Adomo Jacovskio, kostiumai Aleksandros Jacovskytės, apšvietimas Levo Kleino. Fotografas Martynas Aleksa, višelio maketas Jūratės Juozėnienės.


Atgal


Pasidalink: