Žurnalas


Naujausias Bravissimo – 2015, Nr. 1–2 (87–88)


Dėmesys naujajai LNOBT kartai 

Viršelyje: Joana Gedmintaitė – Rozina Gioachino Rossini operoje Sevilijos kirpėjas. Režisierius Emilio Sagi, scenografas Llorenç Corbella, kostiumų dailininkė Pepa Ojanguren. Martyno Aleksos nuotrauka.  

Naujasis operai ir baletui skirto žurnalo „Bravissimo“ numeris (2015 Nr. 1–2) ypatingą dėmesį skiria naujai kartai, įžengusiai į muzikinio teatro sceną – solistams, dirigentams, choreografams. 

Kristina Gudžiūnaitė, Tomas Pavilionis, Modestas Barkauskas, Martynas Rimeikis – šie ir kiti jaunesnės teatro menininkų kartos vardai į žurnalo akiratį pateko natūraliai, nušviečiant aktualius įvykius – premjeras, apdovanojimus. 
Siūlome pokalbius su geriausiais praeitų metų LNOBT solistais – Metų balerina Kristina Gudžiūnaite „Belaukiant savo choreografo“, Metų baleto viltimi Stanislavu Semianiura „Einu tinkama kryptimi“ (abu kalbino Skaidrė Baranskaja), Metų operos soliste Joana Gedmintaite „Menas būtu scenoje“ ir Operos viltimi Tomu Pavilioniu „Ieškoti ir tobulėti“ (kalbino Dalia Sverdiolienė). Baleto gerbėjai puikiai pažįsta baleto primarijų Martyną Rimeikį, tačiau jo naujojo spektaklio „Visur, kur mes nebuvome“ premjeros proga baleto triptikų vakare „Bolero+“ siūlome pažvelgti į šį menininką kaip į pradedantį choreografą („Kai naktys pasidaro labai ilgos“, kalbina Sigita Ivaškaitė). 
Choreografės kelią pradėjo ir garsi primabalerina Eglė Špokaitė, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pastačiusi savo debiutinį spektaklį „Žydrasis Dunojus“. Apie jį rašo Lina Stankevičiūtė straipsnyje „Istorija apie Kūrybą ir Meilę“. 
Helmutas Šabasevičius straipsnyje „Nauji Lietuvos baleto vardai“ pristato trupės naujokus. 
Naujausios LNOBT premjeros patikėtos dirigentams Modestui Barkauskui („Bolero+“ muzikos vadovas) ir Juozui Mantui Jauniškiui (kamerinės operos vaikams „Zuikis puikis“ muzikos vadovas ir statomos operos „Fidelijus“ antrasis dirigentas). Ką jie mąsto apie dirigavimą teatre, kokie jų siekiai? Skaitykite interviu „Pašnekesiai apie dirigavimą su Modestu Barkausku“ ir „Mantas Jauniškis: Nauja partitūra – visada iššūkis“ (kalbina Vaida Urbietytė-Urmonienė). 
Žurnalo skaitytojų laukia pažintis su vienintele Ludwigo van Beethoveno opera „Fidelijus“, kurios premjera – netrukus LNOBT. Skaitykite straipsnį „Fidelijus. Santuoka: kalėjimas ar laisvė?“ (Beata Baublinskienė). O ypatingą įvykį, orkestro „Filarmonica della Scala“ orkestro koncertą, prisimena Vytautė Markeliūnienė. 
Skiltyje „Menu akimirką žavingą“ rašoma apie bene pirmąją lietuviškosios operos primadoną Adelę Galaunienę (Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė „Pirmąją Violetą prisimenant“) bei vieną iškiliausių XX a. antrosios pusės OBT solisčių Birutę Almonaitytę ir jai skirtą knygą (Rūta Gaidamavičiūtė „Su Birute Almonaityte“). 
Mėgstantiems žaidimus spausdiname teatrinį kryžiažodį, o redaktorės žodis šį kartą skirtas keletui taisyklių pradedantiesiems operos (ir baleto) lankytojams, kaip jas suformulavo britų dienraštis „The Telegraph“. Malonaus skaitymo! 
[Beata Baublinskienė]


TURINYS 

RAMPOS ŠVIESOJE 
Beata Baublinskienė Fidelijus. Santuoka: kalėjimas ar laisvė?
Bolero + 
Sigita Ivaškaitė Martynas Rimeikis. Kai naktys pasidaro labai ilgos 


BRAVISSIMI 
Dalia Sverdiolienė Joana Gedmintaitė. Menas būti scenoje 
Tomas Pavilionis. Ieškoti ir nuolat tobulėti 
Skaidrė Baranskaja Kristina Gudžiūnaitė. Belaukiant savo choreografo 
Stanislav Semianiura. Einu tinkama kryptimi 

LIETUVOS NACIONALINIO OPEROS IR BALETO TEATRO 
Repertuaras 

ĮVYKIS 
Vytautė Markeliūnienė Filarmonica della Scala Vilniuje 

PAŽINTIS 
Vaida Urbietytė-Urmonienė Pašnekesiai apie dirigavimą su Modestu Barkausku 
Mantas Jauniškis. Nauja partitūra – visada iššūkis 
Helmutas Šabasevičius Nauji Lietuvos baleto vardai 

LIETUVOS NACIONALINĖ FILHARMONIJA 
Repertuaras 

SMAGUMYNAI 
Beata Baublinskienė Teatras atidarė zuikių mokyklą 

KAUNO VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS 
Lina Stankevičiūtė Istorija apie Kūrybą ir Meilę 

MENU AKIMIRKĄ ŽAVINGĄ 
Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė Pirmąją Violetą prisimenant 
Rūta Gaidamavičiūtė Su Birute Almonaityte 

CODA 
Kryžiažodis  

Priminsime, kad „Bravissimo“ yra nemokamas. Jis platinamas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre spektaklių pertraukų metų. Galima užsisakyti ir žurnalo siuntimą paštu. Daugiau informacijos rasite čia.


Pasidalink: