Žurnalas


Naujausias Bravissimo – 2015, Nr. 3–4 (89–90)Ką, kur, kada pamatyti? 

Viršelyje: Olga Konošenko ir Kipras Chlebinskas Kryzsztofo Pastoro balete Bolero. Kostiumai Martos Fiedler, šviesos Levo Kleino. Martyno Aleksos nuotrauka.

Kaip naujausiame žurnalo „Bravissimo“ numeryje (2015 Nr. 3–4) rašo britų operos kritikas Johnas Allisonas, šiais laikais operos aistruoliams tenka gerokai padirbėti prie kompiuterio interneto platybėse ieškant tikros informacijos – atskaitos ženklų (patikimų kritikų straipsnių, nusimanančių tinklaraštininkų komentarų), leidžiančių suprasti, kad vienas ar kitas spektaklis, atlikėjas, koncertas vertas dėmesio. 

Ką, kur ir kada verta pamatyti Lietuvos operos, baleto ir muzikinio teatro padangėje? „Bravissimo“ pirmiausia siūlo susipažinti su naujuoju Nacionalinio operos ir baleto teatro repertuaru – apie jį pasakoja LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas „96-asis sezonas: keletas publikos ir teatro sukrėtimų“.  
Naująjį sezoną iš viso numatyta beveik 150 renginių, o greta numatomų premjerų (operų „Manon“, „Bohema“, „Don Karlas“, baletų „Eglė žalčių karalienė“ ir „Don Kichotas“) bus galimybė pamatyti ir praėjusio sezono naujienas: Ludwigo van Beethoveno operą „Fidelijus“ ir vienaveiksmių baletų vakarą „Bolero+“. 
„Bravissimo“ puslapiuose kviečiame skaityti interviu su režisieriumi Oskaru Koršunovu „Paklūstame Beethoveno fundamentalumui“ (kalbino Laūra Karnavičiūtė) bei susipažinti su baleto kritikų Ingridos Gerbutavičiūtės, Helmuto Šabasevičiaus, Audronės Žiūraitytės ir Skaidrės Baranskajos mintimis apie „Bolero+“. 
Nenusigręžti nuo kultūros pajūry siūlo Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras: kviesdamas į festivalį „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ pristato ir Brodvėjaus muzikinę situacijų komediją „Kaip prasisukti versle be didelio vargo“, kurią galima bus išvysti jau sezono metu. Apie naują spektaklį rašo Gitana Gugevičiūtė „Klaipėdos scenoje – Brodvėjaus deimantas“. 
Kauno valstybinis muzikinis teatras džiaugiasi savo naujausia premjera vaikams – apie Antano Jasenkos „Dryžuotą operą“ rašo Justina Paltanavičiūtė „Baltos / juodos spalvų dichotomija vaikų spektaklyje“.

Paskaitę „Bravissimo“ galbūt net išsiruošite į kaimyninę Lenkiją – apie vieną iš šios šalies operos teatrų, Bydgoščiaus „Opera Nova“, pasakoja jo vadovas, dirigentas Maciejus Figas („Sėkmės istorija.pl“, parengė Beata Baublinskienė). 
Turtingas šį kartą „Bravissimo“ portretų aruodas. Spausdinami pokalbiai su operos soliste Sandra Janušaite „Norisi įvairovės“, dirigentu Vytautu Lukočiumi „Maestrės Margaritos palydėtas“ (Vaida Urbietytė-Urmonienė). 

Prisiminimų nutapytas legendinės Lietuvos operos solistės Elenos Čiudakovos (1925–1973) portretas „Violeta, Lakmė, Rozina...“ (Jūratė Katinaitė). Publikuojami operos solistų Irenos Jasiūnaitės, Virgilijaus Noreikos, dirigento Rimo Geniušo (1920–2012), muzikologės Jūratės Vyliūtės prisiminimai. 
Žurnale rašoma apie LNOBT gastroles – operos trupė Bydgoščiaus operos festivalyje rodė Giuseppe’s Verdi „Otelą“ („Otelo“ triumfas Lenkijoje“), o baleto trupė buvo išvykusi neeilinių gastrolių Azijoje „Didysis baleto turas Kinijoje“. 
O žurnalo „Tema“ šį kartą skirta operos kritikai – britų žurnalo „Opera“ redaktorius bei dienraščio „The Telegraph“ recenzentas specialiai žurnalui „Bravissimo“ parengė rašinį „Kritikai ir kritika: opera ir žiniasklaida šiandien“. 
[Beata Baublinskienė] 

TURINYS 

RAMPOS ŠVIESOJE 
Gintautas Kėvišas. 96-asis sezonas: keletas publikos ir teatro sukrėtimų (Beata Baublinskienė)  

VIS-À-VIS 
Oskaras Koršunovas. Paklūstame Beethoveno fundamentalumui (Laūra Karnavičiūtė) 
Sandra Janušaitė. Norisi įvairovės (Beata Baublinskienė) 

PO PREMJEROS 
Bolero+. P. S. (iš Ingridos Gerbutavičiūtės, Helmuto Šabasevičiaus, Audronės Žiūraitytės, Skaidrės Baranskajos recenzijų) 

TEMA 
John Allison. Kritikai ir kritika: opera ir žiniasklaida šiandien 

LIETUVOS NACIONALINIS OPEROS IR BALETO TEATRAS 
Repertuaras: birželis ir rugsėjis 

PASAULIO TEATRAI 
Sėkmės istorija.pl. Bydgoščiaus opera (Beata Baublinskienė) 

APŽVALGOS 
Beata Baublinskienė Otelo triumfas Lenkijoje 
Didysis baleto turas Kinijoje  

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS 
Gitana Gugevičiūtė Klaipėdos scenoje – Brodvėjaus deimantas 

LIETUVOS NACIONALINĖ FILHARMONIJA 
Vilniaus festivalis 

PAŽINTIS 
Maestrės Margaritos palydėtas. Dirigentas Vytautas Lukočius (Vaida Urbietytė-Urmonienė) 

KAUNO VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS 
Justina Paltanavičiūtė Baltos / juodos spalvų dichotomija vaikų spektaklyje 

MENU AKIMIRKĄ ŽAVINGĄ 
Jūratė Katinaitė Violeta, Lakmė, Rozina… Elenai Čiudakovai – 90 

CODA 
Kryžiažodis 


Priminsime, kad „Bravissimo“ yra nemokamas. Jis platinamas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre spektaklių pertraukų metų. Galima užsisakyti ir žurnalo siuntimą paštu. Daugiau informacijos rasite čia.


Pasidalink: