Žurnalas


          Naujausias Bravissimo – 2015, Nr. 7–8 (93–94)
 


Žurnalui Bravissimo – 10 metų!

Šešiasdešimt du viršelius sukaupėme per dešimt Bravissimo gyvavimo metų ir jie šį kartą sugulė į didįjį 63-ojo leidinio numerio viršelį. Nuotraukų, veidų, asmenybių ir personažų kaleidoskopas. Norisi švęsti! Ir šventė bus – jau netrukus, būtinai į ją pakviesime. 

Kartą jau pasakojau, kaip atsirado žurnalas, bet trumpai pasikartosiu. Pirmiausia – pavadinimas. Jis turi dvi krikštamotes. 2005 m. svarstant galimus pavadinimo variantus, buvusi Baleto trupės vadovė Tatjana Sedunova, viena iš tuometės žurnalo redakcinės kolegijos narių, pasiūlė – tegu būna Bravo. Puikus trumpas tarptautinis, su teatru susijęs žodis. Tačiau gana dažnas. Tad kitą dieną (o gal po keleto dienų...) svarstant būsimą žurnalą aukščiausiu lygiu, t. y. LNOBT generalinio direktoriaus kabinete, jo pavaduotoja ir žurnalo redakcinės kolegijos pirmininkė Laima Vilimienė pareiškė – tebūnie Bravissimo. Taip ir įvyko. 

Apie formą. Bravissimo nėra įprasto dydžio žurnalas – bent jau prieš dešimt metų gana platus formatas buvo retenybė. Plotis ir apipavidalinimas – gausios iliustracijos, gražios nuotraukos – turėjo atspindėti ypatingą operos ir baleto meno statusą, nekasdienį pobūdį. Dizainą ir logotipą sukūrė Virginijus Bakas, o jau nuo antro numerio daug metų žurnalą maketavo Vaida Bakienė. Šiuo metu mūsų dailininkė yra Jūratė Juozėnienė, netrukus ji galbūt pasiūlys kiek kitokį žurnalo pavidalą. Iki 2009 m. žurnalo fotografas buvo Michailas Raškovskis (1959–2009), dabar džiaugiamės puikiomis Martyno Aleksos nuotraukomis. 

Turinys. Nuo pat pradžių norėjosi platesnio žvilgsnio į operos ir baleto pasaulį. Tad į redakcinę kolegiją pakvietėme operos ir baleto kritikus Edmundą Gedgaudą, Živilę Ramoškaitę ir Helmutą Šabasevičių, muzikologę Rūtą Stanevičiūtę ir net filosofą Leonidą Donskį. Taip pat į redakcinę kolegiją įėjo LNOBT vadovo pavaduotoja Laima Vilimienė, žurnalo redaktorė Beata Baublinskienė, tuometė Reklamos skyriaus vadovė Neringa Svetikaitė, kurią 2008 m. pakeitė Janina Stankevičienė, ir teatro redaktorė Eglė Ulienė. Kas mūsų straipsnių autoriai? Publikuojame jų nuotraukas, kad skaitytojai matytų, koks žmogus prabyla į juos, kalbina menininkus. Beje, beveik visi redakcinės kolegijos nariai yra patys rašę žurnalui, bet nuolat ieškome ir naujų vardų. Vienas būdų – recenzijų konkursai Bravissimo inicijuotuose operos kritikų seminaruose. 

Nematomoji pusė. Dažnas žurnalo skaitytojas nė neįtaria, kad tekstų pavidalą lemia ne tik autoriai, bet ir redaktoriai. Kalbos redaktorė Danutė Ulčinskaitė bendradarbiauja su Bravissimo nuo pat pradžių. Nemažai laiko žurnalo kalbą tvarkė Romualda Brastavičienė. O kad maketas patektų į spaustuvę ir visi kiti formalumai būtų sutvarkyti, rūpinasi Bravissimo vadybininkas Nerijus Masevičius. 

Vis dėlto leidinio ašis yra jo redaktorius – savotiškas žurnalo ir jo temų prodiuseris, režisierius. 2008–2010 m. Bravissimo redagavo Justa Adomonytė-Šlekaitienė, nuo 2005 m. su pertrauka – šių eilučių autorė. 

Norėčiau nuoširdžiai padėkoti visiems žmonėms, prisidedantiems prie žurnalo gimimo. O taip pat Jums, mielieji skaitytojai! Ir tikėtis, kad Bravissimo Jūsų dėmesio nepristigs dar bent dešimt metų!

[Beata Baublinskienė] 

*** 

BRAVISSIMO Nr. 7–8, 2015

TURINYS

RAMPOS ŠVIESOJE 
Cristina Mazzavillani Muti: Noriu, kad Bohema sujaudintų (Beata Baublinskienė) 

METŲ SOLISTAI 
Metų solistė – Viktorija Miškūnaitė (Beata Baublinskienė) 
Mindaugas Jankauskas: Kiekvienas vaidmuo – subrandintas ir mylimas (Ingrida Alonderė) 
Šarūnas Šapalas: Štai – aš čia! (Ingrida Alonderė) 
Genadijus Žukovskis: Kiekvieną vaidmenį kuriu su džiaugsmu (Božena Gudalevič) 
Karolina Matačinaitė: Tik baletas (Božena Gudalevič) 

TEMA 
Helmutas Šabasevičius. Devyniasdešimtmečio baleto jaunystė 
Krzysztofas Pastoras: Svarbu nuolat augti (Gailutė Jankauskienė) 

APŽVALGOS 
Beata Baublinskienė. Įspūdinga baleto šventė 
Skaidrė Baranskaja. Sugrįžo lietuvių baleto karalienė 

KAUNO VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS 
Justina Paltanavičiūtė. Žymiosios čigonės istorija kitaip 

OPEROS SEMINARAS 
Operos teatrai, nebijokite naujovių! 
Olga Borščiova. Massenet Manon Vilniuje: įspūdingas skrydis 
Nijolė Jačėnienė. Operos fluidai, arba liūdnas Manon žavesys 

PASAULIO TEATRAI 
Kamilė Rupeikaitė. Maskato karališkasis teatras 

GASTROLĖS 
Figaro vedybos Izraelyje 

CODA 

***

Priminsime, kad „Bravissimo“ yra nemokamas. Jis platinamas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre spektaklių pertraukų metų. Galima užsisakyti ir žurnalo siuntimą paštu. Daugiau informacijos rasite čia.


Pasidalink: