Dovanų kuponai      

Spektakliai

Richardas Straussas

SALOMĖJA

Kaina: - €

vienaveiksmė muzikinė drama pagal Oscaro Wilde'o to paties pavadinimo dramą; 

vokiškas vertimas Hedwigos Lachmann

Muzikinis vadovas ir dirigentas Jacek Kaspszyk (Lenkija)
Režisierius David Alden (JAV)
Scenografas Paul Steinberg (JAV)
Kostiumų dailininkė Constanze Hoffman (JAV)
Šviesų dailininkas Adam Silverman (JAV)

Premjera 2006 m. lapkričio 24 d.

Trisdešimt aštuonis kartus 1905 m. gruodžio 9-ąją leidosi ir kilo Dresdeno karališkojo operos teatro uždanga čia pirmąkart atliekant Richardo Strausso „Salomėją“. Cenzūros kaustomo ir skandalų lydimo šimtmečių sandūros meno kontekste „Salomėja“ (tiek Oscaro Wilde’o drama, tiek Strausso opera) išties nenuvylė. Rytų egzotika, įnoringa femme fatale, kūniškos aistros, kraujomaiša, nekrofilija kartu su gyvatiškais partitūros chromatizmais ir stulbinamai paveikia orkestruote – visa tai provokuojamai kvietė žavėtis arba neapkęsti. O „Salomėjos“ autorius keturiasdešimt vienerių Straussas, ligi tol nesukūręs nė vienos sėkmingos operos bei pagarsėjęs tik kaip įstabių simfoninių poemų autorius ir dirigentas, tapo ryškiausia pirmosios amžiaus pusės Vokietijos operos scenos figūra.

Richardo Strausso „Salomėją“, tyrinėtojų įvardijama kaip pirmoji opera, kurioje buvo nuosekliai įkūnytos Sigmundo Freudo psichoanalizės idėjos, LNOBT scenoje „ekstremaliai“ inscenizavo garsus Vokietijoje dirbantis amerikiečių režisierius Davidas Aldenas. Matyt, įkvėptas teatro architektūros, veiksmą jis perkėlė į šaltojo karo laikų anoniminę totalitarinę Rytų Europos valstybę: scenoje – kostiumuoti veikėjai, scenovaizdžio akcentas – milžiniška penkiakampė žvaigždė, Salomėjos Septynių skraisčių šokį – stiprų erotinį akcentą, kuris iš esmės ir išgarsino operą – atlieka... Erodas.

„Mėgstu stebinti publiką ir konfrontuoti su ja. Laikau tai viena iš teatro prievolių. Spektaklis turi tapti įvykiu, nebūtinai žiūrovą patogiai nuteikiančiu. Jis turi stebinti, mesti iššūkį, gal net sukelti sprogimą“ 

Davidas Aldenas

Spektaklio trukmė 1.50 val.
Nerekomenduojame vaikams iki 14 m.


 


Pasidalink:

Atgal