Dovanų kuponai      

Spektakliai

Gintaras Sodeika

POST FUTURUM

Kaina: 5 - 60 €

Skiriama Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui2 v. opera
Libreto autorius Sigitas Parulskis

Muzikos vadovas ir dirigentas Robertas Šervenikas
Dirigentas Julius Geniušas
Režisierius Oskaras Koršunovas
Scenografas Gintaras Makarevičius
Kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė
Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas
Vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas
Choreografė Vesta Grabštaitė
Choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas

Šios operos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui, autoriai – kompozitorius Gintaras Sodeika, rašytojas Sigitas Parulskis ir režisierius Oskaras Koršunovas  bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Žinant šių trijų menininkų kūrybos braižą, suprantama, kad naujoje operoje netrūksta aštrumo, ironijos ir sarkazmo tiek muzikoje, tiek tekste, tiek režisūriniuose sprendimuose.


Kompozitorius Gintaras Sodeika:

„Mums nepaprastai svarbu tai, kas įvyko 1918 m.: to meto įvykiai padarė ateitį įmanomą, atvėrė įvairiausių galimybių. Šis fantastiškų galimybių atvėrimas ir yra tai, kas gali įvykti „po ateities“. Tyčia žaidžiame manydami, kad taip įdomiau, praplėsdami mąstymo, suvokimo ir fantazijos ribas.

Kol nėra įgyvendinto veikalo, galiu pasakyti tik tiek, kad labiausiai savimi išliko S. Parulskis – jis savo darbą jau padarė. Kiek mes su Oskaru liksime savimi – dar nežinau. Aišku, stengiamės, nes kaip tik savastimi ir buvome įdomūs teatrui. Tačiau pats žanras mėgins mus įrėminti, o mūsų uždavinys ir ambicija yra, nesulaužant to rėmo, išrasti kažką, kas leistų žiūrovams pamatyti mus už jo ribų. Kūrybiškumas tuo ir įdomus, kad jeigu esi kūrybingas, tai turi rasti būdą, kaip, apsiribojant tam tikromis žaidimo taisyklėmis, atsidurti už jų – ir už taisyklių ir už ribų.

Dedikacija Lietuvos valstybės šimtmečiui tarsi iškelia Post futurum į nacionalinės operos kategoriją. Būčiau nesąžiningas, jeigu sakyčiau, kad visiškai apie tai negalvojau. Tačiau kartu netrukdžiau sau į nacionalinio veikalo, skirto valstybės šimtmečiui, pompastiką pažiūrėti kitaip. Vis dėlto nuolatos reikia rasti, kuo pasidžiaugti. Verkšlenimui neturėtų likti vietos šioje šalyje.“

 


Pastatymą iš dalies finansuoja LR Kultūros ministerija
Pastatymo rėmėjas: MG Baltic


Pasidalink:

Atgal