Dovanų kuponai      

Spektakliai

LONDONO SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAS

Kaina: - €

Dirigentas Antonio Pappano
Solistas Nikolaj Znaider (smuikas)
Programa
L. van Beethoven. Koncertas smuikui ir orkestrui
E. Elgar. Simfonija Nr.2

LONDONO SIMFONINIS ORKESTRAS

Londono simfoninis orkestras (LSO) kasmet surengia daugiau kaip 120 koncertų. Gramophone šį kolektyvą apibūdino kaip vieną iš penkių geriausių pasaulio orkestrų. Tarp LSO vadovų pavydėtinai daug žymiausių šiandienos menininkų: pagrindinis dirigentas Valerijus Gergijevas, kviestiniai pagrindiniai dirigentai Michaelas Tilsonas Thomasas ir Danielis Hardingas, dirigentas laureatas André Previnas. Orkestras didžiuojasi daugelį metų trunkančiu sėkmingu bendradarbiavimu su žymiausiais pasaulio muzikais, tarp kurių – Leonidas Kavakosas, Anne-Sophie Mutter, Mitsuko Uchida, Maria João Pires ir daugybė kitų. O kur dar pačiame LSO nuolat grojančios talentingos asmenybės. Orkestro veikla sulaukia aukščiausių publikos ir kritikų įvertinimų.
LSO didžiuojasi ypatinga garbe būti Barbican centro reziduojančiuoju orkestru – čia kasmet įvyksta apie 70 šio kolektyvo koncertų, čia orkestras gali suburti sau ištikimus klausytojus ir įgyvendinti kūrybines ambicijas. Tokie bendri LSO ir Barbican centro projektai kaip 2012 m. vykę Londono festivalio koncertai drauge su Wyntonu Marsalisu ir Gilberto Gilu pavertė orkestrą svarbiausia centro programos dalimi. LSO taip pat bendradarbiauja su Lincolno centru (Niujorkas) ir Pleyel sale (Paryžius), gastroliuoja Tolimuosiuose Rytuose, Šiaurės Amerikoje ir daugelyje didžiųjų Europos miestų.
Iš kitų pasaulio orkestrų LSO išsiskiria unikaliu dėmesiu muzikiniam ugdymui, kasmet pasiekiančiu daugiau kaip 60 000 žmonių. Speciali programa LSO Discovery visų amžiaus grupių atstovams leidžia išmėginti jėgas muzikoje ir įsilieti į užburiantį orkestro garsų kosmosą. Vienas ryškiausių programos projektų – LSO On Track, kuriame dalyvauja jauni muzikantai iš rytinės Londono dalies. Bendradarbiaudami su orkestru, talentingi paaugliai 2012 m. dalyvavo Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, koncertuose po atviru dangumi Trafalgaro aikštėje ir darant Abbey Road įrašus. LSO Šv. Luko centras (bendras UBS ir LSO muzikinio ugdymo centras) – tai LSO Discovery programos namai, kurie 2013 m. kovą paminėjo savo dešimtąjį įkurtuvių jubiliejų. Juose nuolatos vyksta kameriniai ir soliniai rečitaliai, šokio pasirodymai, liaudies muzikos koncertai ir kiti renginiai.
Orkestro garso įrašai LSO Live – labiausiai pavykęs tokio tipo prekės ženklas visame pasaulyje. Jau yra daugiau nei 80 CD, SACD ir skaitmeninio formato LSO Live įrašų. Tarp naujausių darbų – 2013 m. išleistos J. Brahmso Pirmoji ir Antroji simfonijos ir visos K. Szymanowskio simfonijos (dirig. V. Gergijevas), taip pat pirmą kartą išleistas M.-A. Turnage’o kūrinys Speranza (dirig. D. Hardingas).
LSO yra kolektyvas, labai sėkmingai dalyvaujantis kino, televizijos projektuose ir įvairiuose kituose renginiuose. 2012 m. LSO buvo oficialus Londono olimpinių ir parolimpinių žaidynių orkestras. Daugelis iki šiol prisimena šiose žaidynėse nuskambėjusį LSO drauge su R. Atkinsonu-Ponu Bynu atliekamą kūrinį Liepsnojantys vežimai, diriguojamą S. Rattle’o. LSO atliekama muzika dažnai skamba kino filmuose (Filomena, Karališka drąsa, keturi filmai apie Harį Poterį (tarp jų ir abi Mirties relikvijų dalys), Karalienė, Purvini žaidimai, visi šeši Žvaigždžių karų filmai, Supermenas, Toras, Auklė Makfi ir daugybė kitų).

Koncertą diriguos Antonio Pappano, vienas labiausiai gerbiamų šiandienos dirigentų, itin vertinamas dėl savo charizmatiško lyderiavimo ir įkvepiančių operos ir simfoninių kūrinių interpretacijų. Maestro A. Pappano nuo 2002 m. yra Karališkojo operos teatro Covent Gardene (Londonas, JK) muzikos vadovas, nuo 2007 - Romos "Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia" meno vadovas.

LSO atliekamos muzikos skambesį praturtins puikus solistas, smuikininkas Nikolajus Znaideris, pasižymintis ne tik kaip muzikantas - virtuozas, bet ir kaip talentingas dirigentas, dirbantis su gariausiais pasaulio orkestrais.

 

Koncerto mecenatas:

 


Koncerto generalinis rėmėjas:Pasidalink:

Atgal