Dovanų kuponai      

Spektakliai

KŪRYBINIS IMPULSAS

Kaina: - €

LNOBT Baleto šokėjų choreografinių miniatiūrų koncertas - debiutų vakaras


Koncerte matysite baleto šokėjų Vilijos Putriūtės, Živilės Baikštytės, Olgos Konošenko, Rūtos Kudžmaitės, Beata Molytės, Žilvino Beniuševičiaus, Juhi Jonekuros, Martyno Rimeikio, Andriaus Žužžalkino, Igorio  Zaripovo, Editos Stundytės, Pavelo Moskvito sukurtas choreografines miniatiūras, kurias šoks Eglė Špokaitė, Greta Gylytė, Vaida Šniurevičiūtė, Gediminas Bubelis, Žilvinas Beniuševičius, Marius Miliauskas, Andrius Žužžalkinas, Goda Bernotaitė, Rūta Juodzevičiūtė, Beata Molytė, Margarita Makejeva, Jekaterina Romankova, Haruka Ohno, Igoris Zaripovas, Inga Cibulskytė, Voicechas Žuromskas, Laimis Roslekas, Olga Konošenko, Kipras Chlebinskas, Martynas Rimeikis ir kiti baleto šokėjai, svečiai iš Drezdeno Natalia Sologub ir Pavel Moskvito

KŪRYBINIS IMPULSAS

Choreografinės  dirbtuvės turėtų būti neatsiejama savitą meninį įvaizdį siekiančios ugdyti baleto trupės dalis. Be naujų kelių, naujų raiškos formų, netgi naujos kalbos paieškų baletas būtų neįdomus menas, nepateikdamas žiūrovams staigmenų ir iššūkių, jis būtų miręs menas. Pagrindinė šalies baleto trupė turėtų ne tik rodyti didžiuosius, pripažintus veikalus, bet taip pat išlikti kūrybinga , ieškoti savitų, unikalių meninių sprendimų, pristatyti naujų choreografų, geriausia iš pačios trupės, kūrinius. Būtina sukurti sąlygas choreografijos talentams atsiskleisti ir plėtotis. Todėl tapus Lietuvos nacionalinio baleto meno vadovu, viena iš mano pirmųjų iniciatyvų buvo įsteigti kasmet vykdomas choreografines dirbtuves.

Šis projektas svarbus ne tik mūsų žiūrovams ir baleto trupės tobulėjimui, bet ir tiems šokėjams, kurie brandžiai ir atsakingai mąsto apie savo ateitį, kuomet jie baigs savo, kaip baleto artisto karjerą. Šie šokėjai turės progą pajusti, ką reiškia dirbti choreografu, organizuoti renginį ir visą darbo procesą, dirbti prie režisieriaus padėjėjo pulto, organizuoti reklamą ir viešuosius ryšius, rengti spektaklio programėlę, kurti kostiumus, atlikti techninius darbus scenoje ir t.t.

Visi projekte nusprendę dalyvauti artistai tai turi daryti visiškai savanoriškai tam, kad būtų ugdomas noras ir gebėjimas įtikinti kitus ne vien imtis kūrybinio darbo, bet  skirti jam papildomų pastangų. Tuo pat metu jie turės kuo didesnę laisvę įgyvendinti savo meninius ir organizacinius sumanymus, o tai išlaisvins didžiulį kūrybinį trupės potencialą. Štai todėl norėčiau, kad „Kūrybinis impulsas“ taptų nuolatine LNOBT sezono dalimi ir tokiu būdu prisidėtų prie Lietuvos choreografijos meno plėtros.

Krzysztof Pastor

Pasidalink:

Atgal