Dovanų kuponai      

Spektakliai

VAKARŲ VOKIETIJOS RADIJO ORKESTRO KONCERTAS

Koncertai

Kaina: - €

Programoje
S. Rachmaninovo Koncertas fortepijonui su orkestru Nr.2, c-moll,
solistė Anna Vinnitskaja (fortepijonas)
J. Brahmso Simfonija Nr.2
Dirigentas Jukka-Pekka Saraste

West Deutche Rundfunk simfoninis orkestras, įkurtas 1947 m. Kiolne, per savo veiklos metus pelnė tarptautinę šlovę. Bendradarbiaudamas su garsiausiais dirigentais, solistais ir kompozitoriais, nuolat pasirodydamas svarbiausiose koncertų salėse ir fetivaliuose, orkestras tapo Vokietijos Nordrhein-Westfalen regiono muzikinio gyvenimo reprezentaciniu orkestru. Kiekvienas orkestro vadovas savo indėliu tobulino orkestro skambesį ir repertuarą. Gary Bertinis’o metais orkestras pasižymėjo 19 a. simfoninės muzikos interpretacijomis, Semyono Bychkovo – gausiomis Dmitrijaus Šostakovičiaus, Richardo Strausso, Sergejaus Rachmaninovo, Giuseppe Verdi ir Richardo Wagnerio kūrinių programomis, kurios skambėjo gausiose gastrolėse visoje Europoje, Amerikoje ir Azijoje. Orkestras inspiruoja daugelio dabarties kompozitorių kūrinių atsiradimą, o Luciano Berio, Hanso Wernerio Henze, Mauricio Kagelio, Krzysztofo Pendereckio, Igorio Strawinskio, Karlheinzo Stockhauseno ir Bernd’o Alois’o Zimmermanno kūrinių premjeros Kiolne buvo atliktos būtent WDR orkestro.  Nuo 2010/2011 m. sezono orkestrui vadovauja dirigentas Jukka-Pekka Saraste. Jau pirmasis jo diriguojamas G. Mahlerio IX-osios simfonijos atlikimas 2009 m. lapkritį Kiolno filharmonijoje spaudoje buvo įvardintas  kaip orkestro „didžios eros prisistatymas“.

Kartu su orkestru Vilniuje koncertuos rusų kilmės pianistė, kelių tarptautinių konkursų laureatė Anna Vinickaja. Tarp jos apdovanojimų – pirmoji premija Karalienės Elizabetės konkurse Briuselyje (2007) ir specialus Leonardo Bernsteino vardo apdovanojimas Schleswigo-Holsteino muzikos festivalyje (2008). Nuo 2009/2010 sezono pianistė dalyvauja Konzerthaus Dortmund koncertų serijoje Junge Wilde, kurios tikslas yra pristatyti septynis jaunus ir perspektyvius menininkus. 2011 m. solistė itin sėkmingai debiutavo Liucernos festivalyje.
Pianistė nuolat koncertuoja su visame pasaulyje pripažintais kolektyvais, tokiais kaip Karališkasis filharmonijos orkestras, Birmingemo miesto simfoninis orkestras, Brėmeno Deutsche Kammerphilharmonie, NDR ir SWR radijo simfoniniais orkestrais, Orchestre de la Suisse Romande, Miuncheno filharmonijos orkestras, Izraelio filharmonijos orkestras, Seulo KBS simfoninis orkestras, the Orchestre National de Belgique ir Radijo simfoniniu orkestru, DSO ir Belyno Konzerthausorchester. Anna Vinnickaja bendradarbiauja su tokiais dirigentais, kaip Andrėjus Borejko, Alanas Buribajevas, Charles‘as Dutoit, Vladimiras Fedosejevas, Reinhardas Goebelis, Pietaris Inkinenas, Marekas Janowskis, Dmirtijus Jurowskis, Emmanuelis Krivine‘as, Louis‘as Langrée, Yoelis Levisas, Andris Nelsonas, Kyrillas Petrenko, Helmutas Rillingas, Krzysztofas Urbanskis, Jurajus Valcuha ir Gilbertas Varga.
Anna Vinnickaja įrašė tris CD įrašus; visus juos išleido prancūzų įrašų kompanija Naïve. Pirmasis įrašas pelnė Diapason d’Or „Nouveauté“ bei Choc du Mois apdovanojimus, buvo nominuotas Midem-Classical apdovanojimui kategorijoje Geriausias instrumentinis solo įrašas. 2010 m. spalį pasirodė Annos Vinnickajos kaip Deutsches Sinfonieorchester Berlin solistės įrašas (dirigentas Gilbertas Varga), po metų jis buvo įvertintas ECHO Klassik apdovanojimu. 2012 m. vasarį trečioji Annos Vinnickajos plokštelė pelnė specialųjį Gramophone žurnalo redaktoriaus apdovanojimą ir Diapason d´Or.


 Generalinis koncerto rėmėjas

 

Danske Bank

Pasidalink:

Atgal