Dovanų kuponai      

Spektakliai

Nacionalinis Tulūzos Kapitolijaus orkestras

Koncertai

Kaina: - €

Dirigentas Tuganas Sokhievas
 

Programoje

H. Berliozas. „Korsaras“
R. Schumannas. Koncertas fortepijonui su orkestru
Solistė Elisabeth Leonskaja
M. Musorgskis / M. Ravelis. „Parodos paveikslėliai"

 

Tęsdamas garsiausių pasaulio orkestrų koncertų ciklą, LNOBT kviečia į Nacionalinio Tulūzos Kapitolijaus orkestro koncertą, diriguojamą Tugano Sokhievo.  

Nacionalinis Tulūzos Kapitolijaus orkestras (kolektyvo ištakos – Tulūzos Théâtre du Capitole teatras) pastaraisiais metais vis dažniau įvardijamas kaip vienas geriausių Prancūzijos orkestrų.

2008 m. rugsėjo mėnesį orkestro muzikos vadovu tapo iš Rusijos kilęs Tuganas Sokhievas prikėlęs orkestrą naujam etapui.  Daug dėmesio produktyviam, kūrybingam tarpusavio bendravimui skiriantis T. Sokhievas sugebėjo sukurti ypatingą darbinę atmosferą, lėmusią tai, kad leidinys Le Figaro pakrikštijo kolektyvą „visos Prancūzijos muzikinio gyvenimo centru“, o Le Monde po 2010 m. Paryžiuje vykusio koncerto užsiminė apie naują reiškinį - „sokhievmaniją“.

Nacionalinis Tulūzos Kapitolijaus orkestras – bene labiausiai užimtas visoje Europoje; dabartiniai kolektyvo planai driekiasi nuo simfoninės muzikos sezono Tulūzos Halle aux Grains, operos ir baleto spektaklių Théâtre du Capitole teatre, iki daugybės festivalių, tarp kurių George Enesco (Bukareštas), La Quincena Musical (San Sebastianas) ir Chorégies d’Orange (pietų Prancūzija). Orkestras taip pat rengiasi gastrolėms Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Pietų Amerikoje ir Azijoje.  

2013 m. vasarį orkestras kviečiamas koncertuoti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Tai bus pirmas ir vienintelis orkestro koncertas Baltijos kraštuose, koncerto programoje – vieni populiariausių simfoninių kūrinių: H. Berliozo Fantastinė simfonija ir M. Musorgskio – M. Ravelio „Parodos paveikslėliai“.
Kartu su orkestru koncerte dalyvaus pianistė Elisabeth Leonskaja, atliksianti R. Schumanno Koncertą fortepijonui su orkestru.

Jelizaveta Leonskaja – legendinė pianistė, kurią muzikos kritikai vienbalsiai vadina geriausia atlikėja, kurios vis dar galima pasiklausyti gyvai. Gimusi 1945-aisiais Tbilisyje, būdama 11 metų, ji jau koncertavo su simfoniniu orkestru, o nuo 13 metų rengė solinius koncertus. 1964-aisiais laimėjo Enesku premiją Bukarešte, 1965 metais – Margaritos Long ir Ž. Tibo premiją Paryžiuje, 1968-aisiais Karalienės Elžbietos premiją Briuselyje.

Ji buvo pirmoji garsi muzikė, pasiryžusi palikti Sovietų Sąjungą dar 1979-aisiais, ir jau 33 metai gyvena Vienoje – tai gana ilgas laikas emigranto patirčiai apmąstyti ir įprasminti. Turbūt apie tai, kad šaknys naujuosiuose namuose buvo įleistos giliai, geriausiai liudija 2006 metais Leonskajai suteiktas aukščiausias Austrijos apdovanojimas: Pirmojo laipsnio garbės kryžius už pasiekimus mene ir moksle.

Jelizaveta Leonskaja ne tik surengia apie 560 koncertų per metus, bet dažnai dalyvauja ir klasikinės muzikos konkursų komisijų darbe. Taip ir šių metų rugpjūčio mėnesį ji priklausė Santandero Tarptautinio fortepijono konkurso Paloma O‘Shea žiuri.

Koncerte pianistė gros Fazioli firmos fortepijonu.

Koncerto rėmėjai:

 

 

                                                                                             
 
 
 

     

Pasidalink:

Atgal