Dovanų kuponai      

Spektakliai

DADADA-DAN TENKO

Koncertai

Kaina: 7 - 60 €

Vilniaus festivalis 2017

Festivalio pabaigos koncertas
Šokio ir perkusijos šou „Sniegas, mėnuo ir gėlės“
DADADADAN TENKO būgnininkai (Japonija)
Perkusininkai: Akira Sakaue, Kanako Otani, Renma Ikei, Anri Kobayashi, Moeka Hironiwa, Shun Nishijima, Hideki Sakurai, Tsuzuki Ushio
Šokėja FU JITSUKAWA
Meno vadovas ir choreografas ISAYA MONDORI
Režisierė SAWAKO KITABAYASHI
Šviesų dailininkas QUINTUS VISSER
Garso režisierius RICHARD BAS
Gastrolių Europoje prodiuserė Maria van den Broek

Sniegas, mėnuo ir gėlės – daugeliui pažįstamas klasikinio japonų meno ir literatūros įvaizdis, simbolizuojantis metų laikų tėkmę, praeities–dabarties–ateities sąsajas. Taip pavadintas ir tradicinių japonų būgnų bei kitų instrumentų spektaklis, kurio pagrindiniai herojai – ritmas ir judesys, perteikiantys įvairias būsenas, nuotaikas, net ritualus. Taiko – tradicinė japoniška perkusijos forma naudojant didelius būgnus. Sukurti maždaug prieš tūkstantį metų, būgnai buvo naudojami norint pelnyti dievų ir dvasių prielankumą. Vėliau ši būgnų grupė skambėdavo tradicinių No ir Kabuki teatrų pasirodymų metu. Ilgainiui taiko tapo muzikine meno forma, jungiančia muzikinį ansamblį ir griežtai suderintus judesius. Tokį taiko žinome ir šiandien, o išskirtinis jo bruožas – dinamiškas grojimo stilius.

Japoniškų būgnų grupę „Dadadadan Tenko“ 1987 m. įkūrė žymus japonų šokėjas Isaya Mondori. Po beveik 20 metų trukusių japoniško šokio studijų jis pabandė išsilaisvinti nuo konservatyvių tradicinių scenos menų ir 1985 m. tapo nepriklausomu menininku bei ėmė ieškoti savo individualaus šokio stiliaus. I. Mondori sujungė galingą būgnų taiko skambesį su šokio elementais ir šitaip gimė Tenko.

„Dadadadan Tenko“ yra modernaus meno kolektyvas, savo pasirodymuose derinantis tradicinę Japonijos kultūrą su šiuolaikine. „Todėl mes ne tik grojame, bet į savo programas įpiname ir įvairių pramoginių bei dramos elementų“, – yra sakęs ansamblio meno vadovas I. Mondori. Nuo pirmojo pasirodymo grupė žavi ir stebina publiką visame pasaulyje. Jos nariai meistriškai groja japoniškais būgnais ir kitais tradiciniais japoniškais instrumentais (trijų stygų gitara shamisen, bambukine išilgine fleita shinobue bei kt.). Jauni, ekspresyvūs ir energingi „Dadadadan Tenko“ atlikėjai kviečia leistis į ritmišką muzikinę kelionę. Joje išvysime būgnų, fleitų ir ritualinių varpelių garsų lydimą apsivalymo šokį, kuriuo išvaikomos piktosios dvasios ir kviečiama laimė; archajinė komunikacijos priemonė – taiko būgnai – sujungs muzikantus scenoje ir žiūrovus salėje; susilies japoniškų būgnų ir vakarietiškos perkusijos roko ritmai; teatriškais judesiais perkusininkai pasakos apie džiaugsmą, pyktį ir liūdesį, drąsą ir aistrą pasitinkant ateitį. „Tenko siekia pralinksminti žmones ir pakylėti juos emociškai. Norime perduoti bent dalį savo energijos ir nuotaikos. Tikimės, kad klausytojai bus sužavėti mūsų koncerto ir įkvėpti kitą dieną pradėti puikiai nusiteikus“, – sako I. Mondori.

 

Pasidalink:

Atgal