Dovanų kuponai      

Spektakliai

GEWANDHAUS’O ORKESTRO KONCERTAS

Kaina: - €

Dirigentas Riccardo Chailly

Koncerto programoje
Olivier Messiaen (1908–1992) Uvertiūra Et exspecto resurrectionem mortuorum
Gustav Mahler (1860–1911) Simfonija Nr.6 a-moll

Leipcigo „Gewandhaus“ orkestras

Leipcigo „Gewandhaus“ orkestras yra  seniausias koncertuojantis miesto orkestras pasaulyje. Šio kolektyvo ištakos – koncertuojančių asmenų sąjunga „Grand Concert“, kurią 1743 m. įkūrė šešiolika pirklių. 1781 jie persikėlė į naujas patalpas, kuriose paprastai susitikdavo tekstilės ir rūbų pirkliai („Gewandhaus“), o pats ansamblis buvo pavadintas „Gewandhaus“ orkestru. 1884 orkestras vėl persikraustė, šį kartą į naują salę, pastatytą iš pašalpoms skirtos uždarbio dalies; 1944 m. sakė buvo sunaikinta oro reidų metu. 1981 m. naujas „Gewandhaus“ duris atvėrė Augusto aikštėje.

Nedaugelis orkestrų prisidėjo prie simfoninės muzikos tradicijų plėtojimo tiek, kiek „Gewandhaus“ kolektyvas. Pavyzdžiui, orkestras atliko visas L. van Bethoveno simfonijas šiam dar esant gyvam. 8-ajame dešimtmetyje „Gewandhaus“ taip pat pirmą kartą pristatė pasauliui užbaigtus Brucknerio ir Šostakovičiaus ciklus.

Orkestras gali pasigirti itin spalvingu repertuaru ir neįprastai dideliu koncertų skaičiumi; tai sąlygoja ypatinga kolektyvo pozicija: „Gewandhaus“ yra koncertuojantis orkestras, Leipcigo operos orkestras ir kamerinis ansamblis, atliekantis kantatas drauge su visame pasaulyje žinomu Šv. Tomo berniukų choru (Šv. Tomo bažnyčia). „Gewandhaus“ orkestras – tai Leipcigo miesto širdis ir svarbiausias ambasadorius.

Felixas Mendelssohnas, Arthuras Nikischas, Wilhelmas Furtwängleris ir Bruno Walteris – šios pavardės puikuojasi svarbiausių „Gewandhaus“ orkestro muzikos vadovų sąraše. Herbertas Blomstedt‘as, kuris 1998 pakeitė Kurtą Masurą, buvo 18-asis kolektyvo vadovas. Nuo 2005 m. orkestrui vadovauja Riccardo Chailly.
 

Koncerto organizatoriai:     LIETUVOS NACIONALINIS OPEROS IR BALETO TEATRAS

                                               VILNIAUS FESTIVALIAI

                                               VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ

---------------------------

2010 m. R. Chailly pelnė Alexanderio von Zemlinsky‘o ir „Orphée d‘Or Prix von H. von Karajan“ apdovanojimus.

2009 m. Londone vykusį Naujųjų metų sutikimui skirtą „Gewandhaus“ atliekamą koncertą leidinys „Sunday Times“ paskelbė vienu iš penkiolikos „Geriausių dešimtmečio klasikinės muzikos renginių“.

2009 m. „Gewandhaus“ buvo įvardytas kaip Vokietijos „Amžiaus prekės ženklas“.

2010 m. rudenį kompaktinė plokštelė „Mendelssohn Discoveries“ laimėjo „Chock du mois“ („Classica“ žurnalas) ir „Diapason d‘Or du mois“ („Diapason“ žurnalas) premijas.

„Gewandhaus“ atliktas „Grand Concert“ renginių ciklas buvo paskelbtas Geriausia 2008-2009 sezono koncertine programa. Vokietijos muzikos leidybos asociacijos narių nuomone, minėto sezono metu „Gewandhaus“ orkestras pristatė geriausią programą.

Pirmasis bendras Riccardo Chailly ir „Gewandhaus“ orkestro įrašas CD ir DVD formatais buvo išleistas 2005 m.  rugsėjį ir pelnė „Echo Klassik 2006“ apdovanojimą. Įraše skamba 2005 m. rugsėjo 2 d. atlikto inauguracinio koncerto garsai. „Echo Klassik 2007“ apdovanojimas kolektyvui buvo skirtas už dar vieną darbą – Schumanno 2 ir 4 simfonijų (Mahlerio aranžuotės), Mendelssohno ir Brucho koncertų smuikui (solistė Jannine Jansen) įrašus.

Dviguba kompaktinė plokštelė, kurioje skamba drauge su solistu Nelsonu Freire atliekami Johanneso Brahmso koncertai fortepijonui, buvo išleista 2006 m. kovą, orkestrui gastroliuojant Europoje. Įrašas pelnė „Diapason  d‘Or de L‘année“, taip pat buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui kategorijoje Geriausias instrumentalisto (-ų) atlikimas orkestre.

2006 m. birželio 1-2 dienomis vykusio „Grand Concert“ (solistė Martha Argerich) įrašas buvo išleistas DVD formatu 2006 m. spalį.

2006 m. „Gewandhaus“ orkestras buvo paskelbtas „Gramophone“ žurnalo „Redakcijos pasirinkimu“ ir išrinktas bendram projektui su „Decca Concerts“ įmone, organizuojančia gyvai atliekamų koncertų prieinamumą „iTunes“.

Dviguba Johanneso Brahmso koncertų fortepijonui kompaktinė plokštelė (solistas Nelsonas Freire) pelnė „Gramophone 2007“ apdovanojimą ir buvo paskelbta Metų įrašu
Pasidalink:

Atgal