Dovanų kuponai      

Spektakliai

KŪRYBINIS IMPULSAS III

Baletai

Kaina: - €

Vasaros sezono premjera!
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pristato
Baleto artistų meninį projektą
Kūrybinis impulsas III


Baleto trupės meno vadovas bei projekto vadovas Krzysztof Pastor
Baleto trupės direktorė Rūta Butvilienė


Projekto choreografai:
Živilė Baikštytė, Urtė Bareišytė, Kipras Chlebinskas, David Isaac Evans, Martynas Rimeikis, Edita Stundytė, Vaida Šniurevičiūtė
Šviesų dailininkas Levas Kleinas
Dekoracijų dailininkas Marijus Jacovskis
Vaizdo projekcijų autoriai Imantas Boiko
Kostiumų dailininkai: Antanas Gudynas, Jolanda Imbrasienė, Jelena Lebedeva
Šukuosenų stilistė Urtė Bareišytė
Projekto fotografė Olga Steponkienė
Projekto organizatorė-koordinatorė Jelena Lebedeva

 


KŪRYBINIS IMPULSAS III

Choreografinės  dirbtuvės turėtų būti neatsiejama savitą meninį įvaizdį siekiančios ugdyti baleto trupės dalis. Be naujų kelių, naujų raiškos formų, netgi naujos kalbos paieškų baletas būtų neįdomus menas, nepateikdamas žiūrovams staigmenų ir iššūkių, jis būtų miręs menas. Pagrindinė šalies baleto trupė turėtų ne tik rodyti didžiuosius, pripažintus veikalus, bet taip pat išlikti kūrybinga , ieškoti savitų, unikalių meninių sprendimų, pristatyti naujų choreografų, geriausia iš pačios trupės, kūrinius. Būtina sukurti sąlygas choreografijos talentams atsiskleisti ir plėtotis. Todėl tapus Lietuvos nacionalinio baleto meno vadovu, viena iš mano pirmųjų iniciatyvų buvo įsteigti kasmet vykdomas choreografines dirbtuves.

Šis projektas svarbus ne tik mūsų žiūrovams ir baleto trupės tobulėjimui, bet ir tiems šokėjams, kurie brandžiai ir atsakingai mąsto apie savo ateitį, kuomet jie baigs savo, kaip baleto artisto karjerą. Šie šokėjai turės progą pajusti, ką reiškia dirbti choreografu, organizuoti renginį ir visą darbo procesą, dirbti prie režisieriaus padėjėjo pulto, organizuoti reklamą ir viešuosius ryšius, rengti spektaklio programėlę, kurti kostiumus, atlikti techninius darbus scenoje ir t.t.

Visi projekte nusprendę dalyvauti artistai tai turi daryti visiškai savanoriškai tam, kad būtų ugdomas noras ir gebėjimas įtikinti kitus ne vien imtis kūrybinio darbo, bet  skirti jam papildomų pastangų. Tuo pat metu jie turės kuo didesnę laisvę įgyvendinti savo meninius ir organizacinius sumanymus, o tai išlaisvins didžiulį kūrybinį trupės potencialą. Štai todėl norėčiau, kad „Kūrybinis impulsas“ taptų nuolatine LNOBT sezono dalimi ir tokiu būdu prisidėtų prie Lietuvos choreografijos meno plėtros.
Krzysztof Pastor

Pasidalink:

Atgal