Dovanų kuponai      

Repertuaras

SKIRTINGI OPEROS VEIDAI

Koncertai

Kaina: - €.

Kamerinėje salėje


Kamerinės muzikos koncertas – knygos „Opera Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose“ pristatymas

Kaip opera skambėjo 17-jame amžiuje, kai tik gimė Florencijos didikų rūmuose? Kaip skamba mūsų dienomis kuriama opera? Ypač greta teatrų scenose karaliaujančių W. A. Mozarto, P. Čaikovskio ar saulėtojo itališkojo bel canto stiliaus operų.

„Skirtingus operos veidus“ atskleis pavasariu alsuojantis operų arijų koncertas teatro Kamerinėje salėje. Daugelio klausytojų mylimi Nacionalinio operos ir baleto teatro solistai Joana Gedmintaitė, Regina Šilinskaitė, Egidijus Dauskurdis, Rafailas Karpis drauge su kviestiniais baroko muzikos atlikėjais – unikalaus tembro balsu, sopraninu, dainuojančiu Viktoru Gerasimovu ir baroko atlikimo žinovu Nerijumi Masevičiumi pakvies į įvairiaspalvę muzikinę kelionę: nuo operos „tėvo“ Claudio Monteverdi madrigalinių operų, jaudinančio Henry Purcello baroko, iki lietuviškos naujosios klasikos. O pakeliui gėrėsimės klasikinį grožį spinduliuojančių Wolfgango Amadeuso Mozarto ir dainingojo italo Gaetano Donizetti operų arijomis, klausysimės tauraus liūdesio dainiaus Christopho Willibaldo Glucko ir plačia rusiška siela alsuojančių Piotro Čaikovskio operų fragmentų.
 
O pradės vakarą pažintis su knyga „Opera Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose“. Apie šį unikalų leidinį papasakos jo sudarytoja, muzikologė, habil. dr. Jūratė Trilupaitienė bei knygą išleidusio Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius, istorikas, dr. Vydas Dolinskas.

Koncerto programa

1. Claudio Monteverdi, Plutono arija iš madrigalinės operos „Nedėkingųjų šokis“, atl. Nerijus Masevičius (bosas-baritonas)
2. Henry Purcell, „Sweeter than roses“, atl. Viktoras Gerasimovas (sopraninas)
3. Christoph Willibald Gluck, Amūro arija „Gli sguardi trattieni...“ iš operos „Orfėjas ir Euridikė“, atl. Viktoras Gerasimovas
4. Wolfgang Amadeus Mozart, Siuzanos arija „Deh vieni, non tardar...“ iš operos „Figaro vedybos“, atl. Joana Gedmintaitė (sopranas)
5. Gaetano Donizetti, Dulkamaros ir Adinos duetas „Quanto amore...“ iš operos „Meilės eliksyras“, atl. Egidijus Dauskurdis (bosas) ir Joana Gedmintaitė
6. Piotras Čaikovskis, Trike kupletai iš operos „Eugenijus Oneginas“, atl. Rafailas Karpis (tenoras)
7. Piotras Čaikovskis, Gremino arija iš op. „Eugenijus Oneginas“, atl. Egidijus Dauskurdis
8. Bronius Kutavičius, Julijos arija „Nurimk, širdie“ iš operos „Lokys“, atl. Regina Šilinskaitė (sopranas)
Solistams akompanuoja pianistai Vitalijus Neugasimovas (1), Jolanta Silkauskienė (4–8) ir Jurgis Karnavičius (2, 3)

Vakaro vedėja Beata Baublinskienė

Koncerto partneris Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Nuotraukose: solistai Regina Šilinskaitė, Rafailas Karpis, Viktoras Gerasimovas
Nuotraukose viršuje: Nerijus Masevičius, Joana Gedmintaitė, Egidijus Dauskurdis


Pasidalink:

Atgal