Dovanų kuponai      

Repertuaras

Algirdas Martinaitis

PIETA

Koncertai

Kaina: 10 - 10 €.

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI

oratorija sopranui, baritonui, dviems mišriems chorams ir simfoniniam orkestrui (1998; red. 2018)

Tekstas iš Evangelijų pagal Matą ir Morkų, psalmių, katalikų himno Marijai bei senųjų bažnytinių giesmynų - kantičkų lotynų ir lietuvių kalbomis

Solistai Joana Gedmintaitė (sopranas), Arūnas Malikėnas (baritonas)
LNOBT choras (meno vadovas Česlovas Radžiūnas)
Kamerinis choras „Aidija" (vadovas Romualdas Gražinis)
LNOBT simfoninis orkestras


Dirigentas Robertas Šervenikas


ALGIRDAS MARTINAITIS
Algirdas Martinaitis (g. 1950) – Lietuvos muzikos akademijos profesoriaus Eduardo Balsio kompozicijos klasės absolventas (1978), romantinis lietuvių muzikos kūrėjas. Jo muzika nuolat skamba naujosios muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.
1989 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, 1997 m. – „Kristoforo“ premija už muziką teatrui, 2000 m. – Gedimino 5 laipsnio ordinu, 2004 m. jo kompozicija „Teisingojo žodžio malda“ Lietuvos kompozitorių sąjungos konkurse paskelbta geriausiu metų kūriniu. 2009 ir 2013 m. už muziką dramos spektakliams apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, 2010 m. – Vilniaus savivaldybės premija už nuopelnus Vilniaus kultūrai.
Itin svarbi A. Martinaičio kūrybos sritis – religinė muzika. Ilgą laiką didelį kompozitoriaus susidomėjimą kėlė šv. Pranciškaus gyvenimas, jo tekstai, kompozitoriaus religiniuose kūriniuose persipina daugialypės krikščionijos tradicijos – juose dažnai skamba lotynų, senoji hebrajų, italų kalbos. Į vientisą skambesį susilieja rytietiškos ir Vakarų muzikos intonacijos. Skiriamuoju A. Martinaičio intonaciniu klodu yra tapusi liaudiškų religinių giesmių, vadinamųjų kantičkų, melodika bei rečituojamoji ritmika.
Oratorija „Pieta“ buvo sukurta 1998 m. Vilniaus festivalio užsakymu, 2018 m., rengiantis atlikimui LNOBT – redaguota, pridedant paskutiniąja Stabat Mater dalį.

Pasidalink:

Atgal