Dovanų kuponai      

Naujienos

Žurnale „Bravissimo“ – LNOBT ir kitų Lietuvos bei pasaulio scenų naujienos

Naujame Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro žurnalo „Bravissimo“ numeryje (2013 m. rugsėjo-spalio mėn.) rasite svarbiausių teatro įvykių apžvalgas, naujienų pristatymus, įdomių asmenybių portretus bei naujienas iš kitų Lietuvos ir užsienio scenų.
Viršelį puošia atgijęs Diego Velasquezo paveikslas „Freilinos“ – scena iš naujausio LNOBT pastatymo, Giuseppe’s Verdi operos „ERNANIs“. Žurnale publikuojamas pokalbis su inscenizacijos autoriumi, prancūzų dramos ir operos režisieriumi Jeanu-Claude’u Berutti „Apie gyvenimo ir teatro tikslus“ (kalbina Laūra Karnavičiūtė). Greta minčių apie „Ernanį“ J.-C. Berutti pasakoja ir apie savo dramos pastatymus, kuriems bevelija rinktis mažai žinomas pjeses: „Viename Vokietijos teatro meno festivalyje rengėjai užsispyrė, kad būtinai sukurčiau jiems „Hamletą“. Aš šio kūrinio visai nenorėjau, [...] bet štai, buvau priverstas, ir tas „Hamletas“ buvo tiesiog katastrofiškas (juokiasi). Mano koncepcija buvo šiek tiek panaši į jūsiškio Oskaro Koršunovo, tačiau jam tai pavyko išpildyti tiesiog puikiai...“
Šiais metais minimas G. Verdi jubiliejus, tad žurnalo puslapiuose – straipsnis „Didžiajam Verdi – 200“, nužymintis pagrindinius garsiojo italo gyvenimo ir kūrybos taškus.
Nemažai vietos leidinyje šį kartą skirta apžvalgoms. Živilė Ramoškaitė rašo apie liepos 6-osios Valdovų rūmų atidarymui skirtą koncertą „Valdovų rūmuose – Lietuvos operos kelias“; Skaidrė Baranskaja komentuoja antrųjų LNOBT baleto choreografinių dirbtuvių „Kūrybinis impulsas“ rezultatus („‘Kūrybinis impulsas’ – projektas ar kultūros politikos dalis?“); aptariamas naujausias LNOBT baleto pastatymas („‘ČIURLIONIS’ – lietuviško baleto premjera“) bei vasarą Vilniuje rodytas Sachos Waltz trupės spektaklis „Kūnai“.
Skiltyje „Menu akimirką žavingą“ publikuojamas interviu su garbaus jubiliejaus sulaukusia balerina, pedagoge ir teatro kritike Aliodija Ruzgaite „Dėkoju aukščiausiajam“ (kalbina Jūratė Terleckaitė). 
Žymią pokarinio Vilniaus operos solistę Jadvygą Petraškevičiūtę (1919–2013), 1959 m. išvykusią gyventi ir dirbti į Lenkiją, prisimena ilgamečio Operos ir baleto teatro vyriausiojo dirigento Rimo Geniušo žmona, puikiai plunksną valdanti Irena Geniušienė („Tai buvo prieš šešis dešimtmečius... Jadvyga Petraškevičiūtė dainuodavo Mariną Mnišek – atrodė, žaiste žaisdavo balso spalvomis ir atspalviais. Žavėjo šypsena su duobutėmis skruostuose. Laisva savo stichijoje – scenoje“...)
Kauno valstybinio muzikinio teatro gyvenimą apžvelgia Lina Stankevičiūtė straipsniuose „Spalvinga, jauki ir vasariška ‘Operetė Kauno pilyje’“ bei „Naujasis sezonas – duoklė operai“.
„Pasaulio teatrai“ šį kartą pasakoja apie gimtojo Richardo Wagnerio miesto – Leipcigo – operą (Beata Baublinskienė „Leipcigo opera ir Wagnerio jubiliejus“).
Rubrikoje „Apie mus“ skaitytojų laukia intriguojanti ir spalvinga ilgamečio LNOBT darbuotojo, režisieriaus Valiaus Staknio „išpažintis“ – „Mano gyvenimo slenksčiai“ (parengė Eglė Ulienė).
Taip pat žurnale rasite Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir LNOBT repertuarą, teatrinį kryžiažodį ir įvairenybių iš operos ir baleto gyvenimo.
Žurnalas platinamas LNOBT ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.

2013 09 23
Pasidalink: