Dovanų kuponai      

Naujienos

Virgilijui Noreikai suteiktas emerito solisto garbės vardas

Šeštadienį, spalio 5 d., prieš „Otelo“ spektaklį, teatras šventė ypatingą, išskirtinį, istorinį įvykį – pirmą kartą Lietuvos teatro istorijoje buvo suteiktas teatro emerito garbės vardas. Didysis Lietuvos operos Maestro Virgilijus Noreika buvo paskelbtas pirmuoju Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro emeritu solistu.
Prieš spektaklį Raudonojoje fojė vykusiame susitikime V. Noreika pasakojo apie solisto sekmės receptą, apie „dainavimą galva“, apie savo, kaip dramos aktoriaus karjerą Šiaulių dramos teatre, kur kažkada seniai seniai vaidino Nykštuką, apie gastroles sovietų laikais, apie pedagoginę veiklą ir savo mokinius, apie direktoriavimo metus tame pačiame teatre, ir daugelį kitų dalykų – kaip visada įdomiai, šiltai, su humoru.
Profesoriaus Virgilijaus Noreikos meninės, kūrybinės ir pedagoginės veiklos pervertinti neįmanoma. Tai, ką šis žmogus sukūrė Lietuvos operos scenoje – tebežavi ir stulbina mus, net ir šiandien, pasaulinio operos meno kontekste.
Prieš pat prasidedant spektakliui, Maestro buvo pakviestas į Didžiąją sceną, sėdėdamas karališkame krėsle, klausėsi iškilmingų ceremonijos kalbų. Ceremonijos vedėja Eglė Ulienė pristatė svarbiausius solisto karjeros įvykius ir nuopelnus, emerito solisto regalijas V. Noreikai įteikė teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas, sveikinimo kalbą sakė Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Virgilijui Noreikai suteiktas pirmojo LNOBT solisto emerito garbės vardas – teatro dėkingumo ir pagarbos ženklas šiam didžiam Žmogui ir Artistui.  

2013 10 07
Pasidalink: