Dovanų kuponai      

Naujienos

Rytų partnerystės Viršūnių susitikimo išvakarėse – jaunimo orkestro „I, Culture“ koncertas

Muzikos dėka galima pasiekti harmoniją ten, kur žodžiai kartais sukuria disonansą. Tarptautinis orkestras „I, Culture“ – puikiausias šios minties įrodymas. Jis vienija talentingus jaunus muzikus iš Lenkijos ir Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos. Trečiojo Rytų partnerystės Viršūnių susitikimo išvakarėse lapkričio 28 d. tarptautinis jaunimo orkestras „I, Culture“ rengia koncertą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Pradžia 19 val.  

Adomo Mickevičiaus instituto Varšuvoje įkurtas „I, Culture“ orkestras veikia nuo 2011 m. Kasmet į jį susirenka jaunieji talentai, atrinkti iš kelių šimtų kandidatų. Vis dėlto orkestro tikslas – ne tik puikus klasikinės muzikos atlikimas. Tai ir pilietinio ugdymo, bendradarbiavimo ir tarpusavio supratimo mokykla. ICO leidžia jauniesiems talentams naujai pažvelgti į savo kūrybinę aplinką ir suteikia galimybių tobulintis pas žymius instrumentalistus iš viso pasaulio.

Orkestro „I, Culture“ koncertui Vilniuje diriguos vienas ryškiausių jaunesniosios kartos lenkų dirigentų Łukaszas Borowiczius. Trisdešimt šešerių menininkas yra Lenkijos radijo simfoninio orkestro meno vadovas, už darbą su šiuo orkestru pelnęs prestižinį Lenkijos kultūros apdovanojimą „Paszport Polityki“ („Politikos pasas“). Šį dienraščio „Polityka“ apdovanojimą taip pat yra pelnę kompozitorius Krzysztofas Pendereckis, pianistas Rafałas Blechaczas, režisierius Krystianas Lupa ir kiti iškilūs Lenkijos kultūros žmonės.
Ł. Borowiczius diriguoja ir daugeliui pasaulio orkestrų, pavyzdžiui, Londono Karališkosios filharmonijos ir BBC Škotijos simfoniniams, Berlyno „Konzerthausorchester“, Šiaurės Vokietijos radijo filharmonijos orkestrui Hanoveryje ir kt.

Specialiai koncertui Vilniuje „I, Culture“ orkestras parengė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“. Taip pat skambės Belos Bartóko Koncertas orkestrui ir Witoldo Lutosławskio Koncertas violončelei ir orkestrui, kurio solistas – jaunosios kartos violončelės virtuozas Johannesas Moseris (Vokietija, Kanada).

J. Moseris yra prestižinio P. Čaikovskio konkurso nugalėtojas. Įtakingas muzikos žurnalas „Gramophone“ pavadino šį muziką „vienu puikiausių violončelininkų stulbinančioje jaunųjų violončelės virtuozų galerijoje“. O šių metų liepą „Los Angeles Times“ kritikas rašė: „Moserio išgaunamas garsas yra nuostabus.“
J. Moseris bendradarbiauja su Los Andželo, Berlyno, Niujorko, Miuncheno, Honkongo, Izraelio filharmonijų, Čikagos, Londono, Tokijo simfoniniais orkestrais, Klyvlendo, Amsterdamo „Concertgebouw“, Bavarijos radijo orkestrais. Jis griežė diriguojant Riccardo Muti, Lorinui Maazeliui, Marisui Jansonui, Valerijui Gergijevui, Zubinui Mehtai, Vladimirui Jurowskiui ir kt.

Trečiojo Rytų partnerystės Viršūnių susitikimo išvakarėse vyksiantis orkestro „I, Culture“ koncertas – tai proga muzikos pagalba pajusti išskirtinio įvykio atmosferą .

2013 11 25
Pasidalink: