Dovanų kuponai      

Naujienos

Prasideda LNOBT ir Lenkijos nacionalinio baleto mainai, globojami abiejų šalių Prezidentų

Šį savaitgalį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro gastrolėmis Varšuvos didžiajame teatre prasideda LNOBT ir Lenkijos nacionalinio baleto spektaklių mainai. Lapkričio 8 ir 9 d. Varšuvos publika išvys du lietuviškus baletus „Barbora Radvilaitė“ ir „ČIURLIONIS“, o gruodžio 4 ir 5 d. LNOBT žiūrovų laukia Lenkijos nacionalinio baleto vienaveiksmių spektaklių vakarai „Echoes of Time“. Beprecedenčius mainus Lietuvos ir Lenkijos teatrų istorijoje globoja abiejų šalių Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Bronisławas Komorowskis.

LNOBT baleto trupės pasirodymas yra vienas iš svarbiausių Varšuvos didžiajame teatre lapkričio 6–16 d. rengiamo festivalio „Šokio meno dienos“ (Dni Sztuki Tańca) akcentų. LIETUVIAI savo spektaklius rodys greta garsaus švedų „Culberg Ballet“ bei Varšuvos, Gdansko ir kitų Lenkijos miestų šokio trupių.

Pasak „Šokio meno dienų“ įkvėpėjo, Lenkijos nacionalinio baleto bei LNOBT baleto trupės meno vadovo Krzysztofo Pastoro, lietuviškieji spektakliai Varšuvos publikai turėtų būti ypač patrauklūs dėl bendrų kultūrinių sąsajų.
„Pirmasis iš gastrolinių spektaklių „Barbora Radvilaitė“ yra ypač tematiškai susijęs su bendra Lietuvos ir Lenkijos praeitimi. O ir naujausias vilnietiškas baleto pastatymas „ČIURLIONIS“ – tiek pagrindinio herojaus biografija, tiek ir pastatyminės komandos sudėtimi – turi nemažai abi kultūras siejančių aspektų.“

„Barbora Radvilaitė“ ir „ČIURLIONIS“ – du unikalūs LNOBT pastatymai, teatro užsakymu, jo scenai ir trupei sukurti nacionaliniai baletai. Spektaklio „Barbora Radvilaitė“ (2011) choreografė ir libreto autorė – Anželika Cholina, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius. Tarp Roberto Šerveniko diriguojamos baleto muzikos skamba ir Stasio Vainiūno Simfonija cis-moll bei „Sutartinė“, Arvydo Malcio simfoninė drobė „Ekscentriškasis BOLERO+“.
Naujausio LNOBT baleto spektaklio „ČIURLIONIS“ (2013) muzikos ir sumanymo autorius – kompozitorius Giedrius Kuprevičius, šiuolaikiška plastine kalba išsiskiriantį pastatymą kūrė jaunų lenkų menininkų komanda su Varšuvoje dirbančiu choreografu Robertu Bondara priešaky.

Abiejuose spektakliuose šoks visa LNOBT baleto trupė.

Lenkijos nacionalinis baletas gruodžio 4 ir 5 d. Vilniuje parodys 2012 m. Varšuvos dižiajame teatre premjeros sulaukusį vienaveiksmių baletų vakarą „Ehoes of Time“ („Laiko atspindžiai“). Tai trijų XX ir XXI a. sandūros choreografų darbai: brito Ashley’o Page’o specialiai Lenkijos nacionaliniam baletui sukurtas „Century Rolls“, Krzysztofo Pastoro Nyderlandų nacionaliniame balete pristatytas „Moving Rooms“ ir žymaus amerikiečių choreografo Williamo Forsythe’o „Artifact Suite“, padaręs stiprią įtaką amžių sandūros baleto meno raidai.

2013 11 05
Pasidalink: