Dovanų kuponai      

Naujienos

Patirtis ir jaunystė – operoje „Meilės eliksyras“

Merūnas Vitulskis, Laimonas Pautienius (nuotraukoje), Julija Stupnianek, Arūnas Malikėnas, Marta Lukošiūtė – visos šios pavardės puikiai žinomos operos mėgėjams. Šį ketvirtadienį, gegužės 2 d., visi jie susitinka Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje – žavioje ir melodingoje italų bel canto meistro Gaetano Doniceti komiškoje operoje „Meilės eliksyras“. Puikių solistų ansambliui diriguos vienas perspektyviausių jaunųjų Lietuvos dirigentų Modestas Barkauskas.

Operos režisierių Oskarą Koršunovą inspiravo operos librete pastebėtas nesusipratimas: veiksmo vieta – Italijos kaimas, bet librete parašyta, kad veiksmas vyksta Ispanijoje, Baskų krašte. „Šis nesusipratimas mums pasirodė neatsitiktinis. Juk iš tikrųjų, meilė neturi geografijos. Tiesiog, ši istorija įvyksta ten, kur saulė vynuogėse sirpina vyną, o žmonėse – meilę. Kažkur ten, pietuose, kur kaimuose išlikę Romos laikų viadukai, mažyčių miestelių rotušių aikštėse stovi gražios bažnyčios ir senoviniai fontanėliai, o vynuogynuose vis dar klajoja satyrų vėlės. Ten, kur, kaip ir šioje Doniceti operoje, išmintis gimsta iš aistros.“

Itin spalvingą spektaklio scenografiją sukūrė dailininkas Gintaras Makarevičius, kostiumus – Agnė Kuzmickaitė, o statytojų sukurtame sceniniame pasaulyje puikiai jaučiasi atlikėjai. Nemorino vaidmuo prieš keletą metų tapo pirmuoju tenoro Merūno Vitulskio sukurtu vaidmeniu operos teatro scenoje. Pasak solisto, Nemorinas „labai atitinka mano charakterį ir man labai patinka. Nesakau, kad prisigeriu ir ieškau gražių merginų (juokiasi). Tiesiog visuomet svajojau, kad mano pirmasis vaidmuo operos scenoje būtų humoristinis, toks, kad galėčiau realizuoti savo aktorinius polinkius. Be to, čia nėra pavojaus nukrypti nuo režisieriaus sumanymo: stengiuosi mobilizuotis, tvirtai stovėti ant „savų kojų“.
Nemoriną Vitulskis dainuoja jau keletą metų, dabar jo vaidmenų aruode – ir Lenskis operoje „EUGENIJUS ONEGINAS“, pelnęs solistui „Operos švyturį“. Tačiau Doniceti Nemorinas, pasak dainininko, yra visų pirma balso eliksyras:
„Padainavęs spektaklį jaučiuosi taip, lyg galėčiau sudainuoti dar vieną koncertą – jokio balso nuovargio… Ši muzika padeda pasiekti ir išsaugoti dainavimo paslankumą. Juk labai puiku, kai gali konkuruoti ir rungtyniauti su dirigentu!“

„Meilės eliksyrą“ diriguos vienas perspektyviausių jaunųjų Lietuvos dirigentų Modestas Barkauskas. LNOBT jis diriguoja du spektaklius – operą „Meilės eliksyras“ ir baletą „TRISTANAS IR IZOLDA“.
M. Barkauskas, dar studijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje operinį ir simfoninį dirigavimą (pas prof. Juozą Domarką), 2009 m. debiutavo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Čia parengė ir dirigavo Karlo Orfo „Karmina Burana“, Džuzepės Verdi „Traviatą“, Johano Štrauso „Šikšnosparnį“ ir kitus kūrinius. 2010 m. debiutavo Lietuvos nacionalinėje flharmonijoje, diriguodamas Nacionaliniam simfoniniam orkestrui. Nuo 2008 m. Barkauskas yra Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro meno vadovas ir dirigentas.

2013 04 29
Pasidalink: