Dovanų kuponai      

Naujienos

Operos solistė Julija Stupnianek kviečia į rečitalį „Meilės fontanas“

Operos solistė Julija Stupnianek vasario 27 d. kviečia į arijų ir dainų rečitalį „Meilės fontanas“. Jis vyks Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Kamerinėje salėje. Džiaugdamasi, kad jau 10 metų dainuoja teatro scenoje, dainininkė koncertą skiria šiai pirmajai svaresnei kūrybinės veiklos sukakčiai. O kadangi svarbiausia gyvenime yra mylėti, koncerto programoje – kūriniai apie meilę: įvairių epochų romansai, dainos, arijos. Solistei pritars pianistė Nijolė Baranauskaitė. 

„Dainavimas man yra viskas. Neįsivaizduoju, ką daryčiau, kaip gyvenčiau, jei negalėčiau dainuoti, – man tai kaip oras“, – sako Julija Stupnianek. LNOBT scenoje ji debiutavo dar 2000 m., ir iš karto – pagrindiniu Violetos vaidmeniu operoje „TRAVIATA“! Tiesa, tai buvo anuometinės Muzikos akademijos Operos studijos pastatymas, kuriame dalyvavo bebaigiantys mokslus būsimieji dainininkai – su Julija debiutavo ir Edgaras Montvidas, Dainius Stumbras. Į teatro trupę J. Stupnianek buvo priimta dar po trejų metų, kai tuometinis LNOBT vyriausiasis dirigentas, maestro Jonas Aleksa pakvietė jauną dainininkę dalyvauti W. A. Mozarto operos „Don Žuanas“ pastatyme, dainuoti vieną pagrindinių, Donos Anos, partijų. Dar po kurio laiko Julija Stupnianek parengė Agatos vaidmenį C. A. von Weberio operoje „Laisvasis šaulys“. Ypač mielai solistė prisimena Liu vaidmenį G. Puccini operoje „Turandot“, vadina jį vienu gražiausių savo kūrybinėje biografijoje.
Šiandien Juliją Stupnianek galima išgirsti dainuojančią pagrindines partijas operose „Meilės eliksyras“ (Adina), „Žydė“ (Eudoksija), „EUGENIJUS ONEGINAS“ (Tatjana), „Bruknelė“ (Bruknelė), operetėse „Šikšnosparnis“ (Rozalinda), „VIENOS KRAUJAS“ (Franciska Kaljari), W. A. Mozarto operoje „FIGARO VEDYBOS“ solistė džiaugiasi sukūrusi ir komišką Marcelinos vaidmenį. Šiuo metu solistė rengia Elzos partiją artėjančioje R. Wagnerio operos „LOHENGRINAS“ premjeroje, tiesa, dainuos jį jau kitą sezoną.

Kodėl „Meilės fonatas“? Pavadinimą šiltam, jaukiam vakarui dainininkė pasiskolino iš Aleksandro Vlasovo romanso „Bachčisarajaus rūmų fontanas“. J. Stupnianek nutarė neapsiriboti klasikiniu operos repertuaru ir koncerto programą praturtinti rusų romansais, prancūzų „šanson“, lietuviškomis ir neapolietiškomis dainomis apie meilę. Tad greta išdidžiosios Kleopatros arijos iš Georgo Friedricho Handelio operos „Julijus Cezaris“, Fjordilidži arijos iš Wolfgango Amadeus Mozarto operos „Visos jos tokios“ ar Antonio Vivaldi arijetės „Įsimylėjusi plaštakė“ koncerto publika išgirs ir Reynaldo Hahno XX a. pradžios prancūziškų dainų, Algimanto Raudonikio „Meilės elegiją“, Aleksandro Kačanausko „Neskink žiedų“, Sergejaus Donaurovo „Laukimą“ ir kitus kūrinius iš koncertinio dainininkės repertuaro. Dalį šios muzikos J. Stupnianek atsivežė iš svetur – dalyvaudama įvairiuose konkursuose, operų pastatymuose po truputį rinko savo mėgstamų kūrinių repertuarą.
Koncerte Julija Stupnianek įgarsins ir savo didžiausią dabarties muzikinę svajonę – atliks Undinės ariją iš Antoníno Dvořáko operos „Undinė“, mat šį vaidmenį mielai sukurtų ir teatro scenoje. Apskritai čekų kultūra ir muzika ypač artima solistei, turinčiai čekiško kraujo.

„Dainininko kelias – tai ėjimas į kalną, tikslo siekimas“, – sako Julija. Tad koncertas „Meilės fontanas“ – tai nedidelė stotelė, kurioje galima pažvelgti, kiek esi nuėjęs, ir galbūt – kas laukia ateity. Koncertas vyks LNOBT Kamerinėje salėje, pradžia 19 val.

2013-02-22
Pasidalink: