Dovanų kuponai      

Naujienos

Operos Ernani repeticijas tęs kitas dirigentas

Savaitgalį autoavarijoje Milane dirigentui Giampaolo Bisanti patyrus traumą, toliau repetuoti rengiamą G. Verdi operos ERNANI premjerą pakviestas kitas italų dirigentas, Gianluca Marciano.

Iš Italijos kilęs ir savo krašte specialybę įgijęs jaunas dirigentas Gianluca Marciano 2007 m. debiutavo Kroatijos nacionalinėje operoje Zagrebe, ir nuo to laiko kasmet sulaukia vis daugiau pasiūlymų dirbti pasaulio teatruose. Šiuo metu jis yra Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro meno vadovas ir pagrindinis dirigentas, Beiruto Al Bustano festivalio meno vadovas ir pagrindinis kviestinis Pekino dramos, šokio ir operos orkestro dirigentas.

2011 m. pradėjęs dirbti Tbilisyje, G. Marciano paruošė kelis itin sėkmingus operų pastatymus, tarp kurių Likimo galia, Kaimo garbė, Nabukas, Atila, Trubadūras, Aida ir Mitridatė, Ponto karalius. Jam teko bendradarbiauti su garsiais solistais Nino Surguladze, Nino Machaidze, Paata Burchuladze ir Lado Ataneli. Dirigento dėka labai pakilo profesinis orkestro lygis, kolektyvas ėmė rengti daugiau simfoninių koncertų ir pasirodymų su tokiomis vokalo žvaigždėmis, kaip Andrea Bocelli. 2011 m.  lapkritį G. Marciano debiutavo Avery Fischerio salėje Linkolno centre drauge su Valstybinio baleto trupe ir Nina Ananiashvili.

Zagrebe G. Marciano dirigavo Nabuką, Traviatą, Turandot, KARMEN, Pelenę ir Sevilijos kirpėją. Jis taip pat yra užmezgęs glaudžius profesinius santykius su Minsko operos teatru (Sevilijos kirpėjas, TRAVIATA) ir Teatro Verdi Sassaryje. 2011 m. jis dirigavo Traviatą Prahos valstybinėje operoje.

Didžiojoje Britanijoje G. Marciano daugiausiai dirba Grange parko operoje: sukūrė itin pavykusį Toskos pastatymą, tarp ateities projektų – MADAM BATERFLAI, Puritonai, TRAVIATA ir Gala koncertas drauge su Simonu Keenlyside‘u ir Bournemouth‘o simfoniniu orkestru. Dirigentas taip pat bendradarbiauja su Longborough festivalio opera  ir Chelsea operos grupe.

Pastaruoju metu jaunasis dirigentas dirba su keliais orkestrais; tarp svarbiausių - Anglijos kamerinis orkestras, su kuriuo dirigentas atidarė 2011–2012 m. Londono sezoną Cadogano salėje, ir Libano filharmonijos orkestras, su kuriuo 2011 m. jis atliko Mahlerio simfoniją Nr. 1. G. Marciano naujausi koncertai suteikė dirigentui galimybę dirbti su instrumentalistais Gautieru Capuconu, Stevenu Isserliu, Khatia Buniatišvili, Sergejumi Krylovu, Nina Kotova ir Denisu Kožukinu.

Tarp dirigento ateities planų – kūrybiniai įsipareigojimai Grange parko operai,  Longborough festivalio operai ir Al Butano festivaliui, kuriame G. Marciano diriguos G. F. Handelio Radamistą. Kiti projektai – W. A. Mozarto koncertų atlikimas Tbilisyje, TRAVIATA Minske, Kaukių balius Lvove, trys koncertai su Azerbaidžano kameriniu orkestru Baku ir Turandot Oviedo operoje.
Pasidalink: