Dovanų kuponai      

Naujienos

Operoje „Rigoletas“ dainuos kviestiniai solistai

Spalio 10 d. paskutinį kartą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rodomas G. Verdi operos „RIGOLETAS“ spektaklis netikėtai tapo kviestinių solistų pasirodymo arena. Rudeniniam šaltukui pakirtus pagrindinių Rigoleto ir Hercogo vaidmenų atlikėjus Dainių Stumbrą ir Edmundą Seilių, šias partijas atliks kviestiniai solistai – baritonas Robertas Hymanas (JAV, Švedija) ir žavus tenoras iš Kosovo Rame Lahajus (nuotraukoje). Džildą dainuos lenkų solistė Anna Siminska.  Taip pat dainuos Tadas Girininkas, Inesa Linaburgytė, Liudas Norvaišas ir kiti solistai. Diriguos Martynas Staškus.

Operos solistas Robertas Hymanas yra kilęs iš Bostono, Masačiusetso. Jo sėkminga karjera driekiasi per visą Ameriką, Europą ir Kanadą, tarp naujausių jo įsipareigojimų – Grafas di Luna „Trubadūre“ ir Skarpija „Toskoje“ (Danijos nacionalinė opera, 2013). 1991 m. solistas debiutavo Europoje, Leipcige, ir nuo tol dažnai kviečiamas kaip puikus itališkojo repertuaro atlikėjas. R. Hymanas sukūrė vaidmenis Briuselyje, Amsterdame, Hamburge, Frankfurte, Suomijos ir kitų kraštų teatruose. Ryškiausi jo vaidmenys – Jagas (G. Verdi „OTELAS), Makbetas (G. Verdi „Makbetas“), Nabukas (G. Verdi „Nabukas“), Marčelas (G. Puccini „BOHEMA“), RIGOLETAS (G. Verdi „RIGOLETAS“), Žermonas (G. Verdi „TRAVIATA“), Tonio (R. Leoncavallo „Pajacai“) ir daugelis kitų.     

Kosove gimės tenoras Rame Lahaj studijavo Tiranos menų akademijoje (Albanija). Pastarųjų metų jo vaidmenys: Alfredas „Traviatoje“ Liubeko teatre, Makdufas „Makbete“ Vengrijos valstybinėje operoje Budapešte, Rudolfas „Bohemoje“ Dortmundo, Desdeno „Semperoper“ teatruose, Monpeljė nacionalinėje operoje, Vienos kamerinėje operoje ir kiti. Šiais metais Hercogą solistas dainuoja Palermo „Teatro Massimo“ pastatyme.
Rame Lahaj yra dainavęs koncertuose Albanijoje, Kosove, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, JAV.

Solistė Anna Siminska – jaunosios kartos sopranas. Mokslus pradėjusi Varšuvos F. Chopino muzikos akademijoje, juos baigė Graco (Austrija) menų universitete. Yra dainavusi Vienos valstybinėje, Dresdeno, Frankfurto operose, Zalcburgo, Glaindborno, Ekso Provanso festivaliuose ir kitur. Viena iš dažniausiai jos atliekamų partijų – Nakties karalienės „Užburtojoje fleitoje“. Greta kitų vaidmenų A. Siminska taip pat dainuoja pagrindinę partiją vienoje ryškiausių „bel canto“ operų, V. Bellini „Somnambula“.

2013 10 10
Pasidalink: