Dovanų kuponai      

Naujienos

Nauji veidai baleto trupėje

Artėjant naujam sezonui, LNOBT baleto trupėje vyksta darbas. Visai neseniai įvykusi baleto solistų atranka papildė trupę naujais šokėjais. Pasakoja baleto trupės direktorė Rūta Butvilienė: „Po pernykštės atrankos šiek tiek baiminausi šiųmetės. Pernai buvo užsirašę beveik 200 šokėjų, tačiau bendras lygis buvo gana prastas ir atrinkome tik du vaikinus. Šiemet turėjome tik 20 paraiškų, nerimavome, ko tikėtis. Tad buvome maloniai nustebinti, kad visi dalyvaujantys atvyko puikiai pasiruošę ir tikrai aukšto lygio.“

Po atrankos LNOBT baleto trupę papildė net keturios šokėjos iš Ukrainos, taip pat viena prancūzė, baleto mokslus baigusi Maskvoje ir jau galinti šokti korifėjų repertuaro solines partijas, vienas vaikinas iš Niujorko. Esant galimybei, į trupę bus pakviesti dar du vaikinai iš Italijos ir iš Anglijos.

Kas vilioja jaunus šokėjus šokti Lietuvoje? Pasak baleto direktorės, priežastys įvairios. „Kaita trupėse nėra labai intensyvi, trupės yra suformuotos ir dažniausiai priimti naujų šokėjų neturi galimybių. Be to, pirmenybę tokiais atvejais jos suteikia savo baleto mokyklų auklėtiniams. Panašiai yra ir pas mus, užsieniečius kviečiamės tik tada, jei neturime savų kandidatų iš M. K. Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos. Gal būt šokėjus vilioja įvairus mūsų trupės repertuaras, suteikiantis galimybę daug ko išmokti, įgyti patirties ir sukaupti vaidmenų bagažą. Trupės lygis, jos profesionalumas taip pat yra žinomi. Štai, pavyzdžiui, atvyko vaikinas iš Niujorko, stažavęsis „American Ballet Theatre“. Iš kur jis sužinojo apie mūsų trupę?.. Nors jo galimybės – kordebaleto šokėjo, bet mums tokio reikia, o jam čia taip pat patiko.
Į trupę ateina ir trys balerinos iš M. K. Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos. Neringa Česaitytė, Ugnė Milerytė ir Brigita Misiūtė ją baigė šiemet, Viktorija Naumova metus dirbo Kauno muzikiniame teatre. Beje, atrankoje ji dalyvavo ir pernai, tačiau  nesėkmingai. Matyt, noras dirbti mūsų trupėje buvo didžiulis, nes per metus šokėja išaugo neatpažįstamai, ji puikiai pasiruošė atrankai ir buvo pakviesta į trupę,“ – sakė R. Butvilienė.

Šiuo metu LNOBT baleto trupėje kelios balerinos išėjusios dekretinių atostogų, du šokėjai – į rentą, net trys šokėjai išvyko dirbti į kitus teatrus. Viso pasaulio trupėse vis daugiau šoka įvairiausių tautybių ir mokyklų šokėjų, nauji artistai trupėje – visada gerai, tai verčia pasitempti ir trupės senbuvius.

Kita džiugi žinia – baleto artistų pageidavimu į Vilnių vėl atvyko šokio pedagogas iš Hjustono Richardas D’Altonas. Pernai mūsų trupė jam paliko puikų įspūdį, tad ir jis pats šiemet vėl atvyksta su dideliu noru, netgi ne už visą savo darbo laiką gaudamas atlyginimą. Buvęs puikus šokėjas, šiuo metu užsiimantis tik pedagoginiu darbu, visai neseniai tapo Kolorado Springso teatro baleto meno vadovu. Mūsų baleto trupei jis paliko labai gražų įspūdį ir savo profesionaliu darbu, ir optimizmu bei gera nuotaika. Šiemet su mūsų trupe Richardas D’Altonas dirbs visą mėnesį.

2013 09 09
Pasidalink: