Dovanų kuponai      

Naujienos

Metas atsisveikinti – „Lohengrinas“ iškeliauja į Bratislavą

Dievo pasiuntinys LOHENGRINAS Richardo Wagnerio to paties pavadinimo operoje Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje tampa pilotu, karo metais parašiutu nusileidusiu į Vilnių. Bet ateina metas atsisveikinti – balandžio 24 d. „LOHENGRINAS“ Vilniuje rodomas paskutinįsyk, prieš ilgam iškeliaudamas į Bratislavą kaip bendras LNOBT ir Slovakijos nacionalinio teatro pastatymas.

„Lohengrino“ premjera Vilniuje įvyko 2013 m., muzikos pasauliui minint operos genijaus Richardo Wagnerio 200-ųjų metų jubiliejų. Statyti šios vienos populiariausių vokiškųjų operų buvo pakviesta visa menininkų komanda iš Richardo Wagnerio miestu vadinamos Rygos su režisieriumi Andreju Žagaru priešaky. O ypač svarus muzikinio pasirengimo krūvis teko dirigentui Robertui Šervenikui, kuris nuo pat premjeros diriguoja visus „Lohengrino“ spektaklius.

Ši R. Wagnerio opera garsėja ne tik solistų atliekamomis arijomis ir ansambliais, bet nepaprastai populiarios yra ir orkestrinės veiksmų įžangos bei chorai, pavyzdžiui, plačiai žinomas vestuvių choras iš operos trečiojo veiksmo (https://www.youtube.com/watch?v=g8r_tyqNc0A).
Kritikų liaupsių nuolat sulaukiantis LNOBT choras, vadovaujamas Česlovo Radžiūno, „Lohengrine“ demonstruoja ypač aukšto lygio chorinio dainavimo kultūrą.

Atsisveikinimo spektakliui prieš ilgą pertrauką rengiamasi ypač kruopščiai. Balandžio 24 d. pasirodys premjerinė solistų sudėtis. Lohengriną atvyksta dainuoti Sankt-Peterburgo Marijos teatro tenoras Leonidas Zachožajevas (Rusija). Jis R. Wagnerio operas atlieka jau trylika metų, o 2007 m. Kaselyje sudainavęs Tristaną tapo pirmuoju rusų dainininku, atlikusiu pagrindinį vaidmenį R. Wagnerio operoje Vokietijoje.

Elzą dainuos suomių sopranas Miina Liisa Värelä. Įspūdinga antroji operos herojų pora – Inesa Linaburgytė (Ortrūda) ir Dainius Stumbras (Frydrichas von Telramundas). Karaliaus vaidmenį atliekantis Tadas Girininkas už jį pelnė „Auksinį scenos kryžių“, dainuoti Karaliaus šauklio iš Slovakijos specialiai atvyksta Janas Durčo. Brabanto didikus dainuos solistai Vladas Bagdonas, Rafailas Karpis, Vytautas Kurnickas ir Arūnas Malikėnas.

Spektaklis skiriamas legendiniam Lietuvos tenorui Valentinui Adamkevičiui (1925–1976) minint solisto 90-metį. LOHENGRINAS buvo vienas įspūdingiausių V. Adamkevičiaus vaidmenų, kurį jis sukūrė 1969 metų pastatyme.

2015 04 21
Pasidalink: