Dovanų kuponai      

Naujienos

LNOBT reveransas operos primadonai Irenai Milkevičiūtei

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras lapkričio 16 d. kviečia į ypatingą koncertą „OPEROS REVERANSAS PRIMADONAI“. Tai dedikacija vienai ryškiausių visų laikų Lietuvos operos dainininkių Irenai Milkevičiūtei. Scenoje greta primadonos pasirodys ir jos buvusios studentės, dabar – ryškios operos žvaigždės Asmik Grigorian, Joana Gedmintaitė, Aušrinė Stundytė (Vokietija), ilgamečiai scenos partneriai Gehamas Grigorianas (Armėnija) ir Badri Maisuradzė (Gruzija) bei Lietuvos operos solistai. Grieš LNOBT simfoninis orkestras, diriguos Robertas Šervenikas.

Irenos Milkevičiūtės kūrybinė karjera teatre, prasidėjusi 1976 m., – tai ištisa epocha LNOBT ir apskritai Lietuvos operos istorijoje. Solistės vaidmenų aruode – bene visi didieji soprano vaidmenys: Norma, Aida, Elžbieta „Don Karle“, DEZDEMONA „Otele“, Abigailė „Nabuke“, MADAM BATERFLAI, Mimi „Bohemoje“, Turandot, Tatjana „Eugenijuje Onegine“, Liza „Pikų damoje“, Zenta „Skrajojančiame olande“, Brunhilda „Valkirijoje“ ir, žinoma, nepamirštama Violeta „Traviatoje“. Visus vaidmenis sunku net išvardinti. O kur dar turtingas koncertinis repertuaras! Irena Milkevičiūtė dainavo ir daugelyje užsienio scenų Italijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Suomijoje, JAV ir kitur.

Nuo 1988 m. Irena Milkevičiūtė dėsto solinį dainavimą dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. „Esu labai laiminga, kai matau savo studentų sėkmę. Kiekvienoje kartoje būna briliantų, išskirtinių talentų. Bet ir tokie turi mokėti daug dirbti, turėti intuiciją ir dar daug dalykų, kurie veda į tą patį tikslą“, – operos žurnalui „Bravissimo“ sakė solistė. – „Jeigu jau pasirinkai tokią specialybę, negali puse kojos būti joje. Turi šimtu procentų save atiduoti, turi daug ko atsisakyti. Tai turi tapti tavo gyvenimo būdu. Kitaip blizgėsi labai trumpai.“

Akivaizdu, kad koncerte „OPEROS REVERANSAS PRIMADONAI“ greta I. Milkevičiūtės dainuosiančios solistės A. Grigorian, J. Gedmintaitė ir A. Stundytė yra iš tų jos mokinių, kurioms scena iš tiesų tapo gyvenimo dalimi. O dukros Asmik sėkme primadona džiaugiasi dvigubai: „Dviguba laimė, kad mano dukra ir studentė sėkmingai dainuoja. Džiaugiuosi, kai matau, kad jai viskas sekasi, noriu, kad viskas gerai jai būtų ir toliau.“

Per teatro scenoje praleistus daugiau nei tris dešimtmečius Irenai Milkevičiūtei teko dainuoti su daugeliu iškilių Lietuvos ir užsienio solistų. Ypatingas ryšys primadoną siejo su OBT solistu keletą metų buvusiu armėnų lakštingala Gehamu Grigorianu, nepaprastai meniškai įtaigus sceninis duetas visuomet susikurdavo su gruzinų tenoru Badri Maisuradze. Tad ypatingą vakarą publika išgirs ir jų dainavimą.

„Geras koncertas, spektaklis – mano šventė ir malonumas. Tada pajuntu atgaivą ir pamanau: „Na, Dieve, gražus tas gyvenimas“, – sako Irena Milkevičiūtė.

2013 11 08
Pasidalink: