Dovanų kuponai      

Naujienos

LNOBT paramos fondas „Orfėjaus lyra“ kviečia į Didįjį metų pokylį

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Paramos fondas „Orfėjaus lyra“ po dviejų metų vėl rengia jau tradiciniu tapusį Didįjį metų pokylį. Visos jo metu surinktos lėšos bus skirtos paremti talentingus būsimus operos solistus, baleto šokėjus, jaunus muzikus.

Labdaringas renginys vyks vėlyvą rudenį, lapkričio 28 d., naujai restauruotame „Vaidilos“ teatre, Jakšto g. 9, Vilniuje.

LNOBT paramos fondas „Orfėjaus lyra“ veikia nuo 2003 m. Jo garbės prezidentė yra Violeta Urmanavičiūtė-Urmana. Fondo direktorė – Nijolė Galinienė.

Per dvylika veiklos metų Fondas surinko ir išdalijo paramai daugiau kaip 500000 tūkst. litų. Skyrė 22 stipendijas LNOBT operos studijos jaunimui, parėmė dešimt solistų stažuočių. Parėmė šiandien jau gerai žinomų dainininkų Vaido Vyšniausko (Kristiano Benedikto), Vilhelmos Mončytės, Edmundo Seiliaus ir daugelio kitų stažuotes užsienyje.

„Orfėjaus lyra“ parėmė LNOBT operų „DON KARLAS“, „EUGENIJUS ONEGINAS“, „KARMEN“, „Lietuviai“, „OTELAS“ ir kitų veikalų pastatymus. Ne kartą buvo skirta lėšų baleto artistų meistriškumui ugdyti – pakviesti choreografus iš užsienio.

Fondas padėjo LNOBT orkestrui įsigyti aštuonis pučiamuosius instrumentus ir kėdes, choro moterims parūpino koncertinius kostiumus. Parėmė knygos apie ilgametį LNOBT dirigentą Joną Aleksą leidybą bei operos „Žydė“ DVD įrašus.

Nuo 2009 m. kasmet „Orfėjaus lyra“ skiria premiją geriausiam antraeilio vaidmens atlikėjui, geriausiam debiutantui.

Visas surinktas lėšas Fondas skyrė ir skirs jaunųjų talentų tobulėjimui, būsimųjų operos solistų, baleto šokėjų, muzikų stipendijoms ir stažuotėms.

2015 09 28
Pasidalink: