Dovanų kuponai      

Naujienos

LNOBT koncertuosiantis smuikininkas L. Kavakosas nominuotas „Grammy“ apdovanojimui

Jau netrukus, sausio 26 d., Los Andžele bus įteikti prestižiniai muzikos apdovanojimai „Grammy“. Vienas iš nominuotųjų yra žymus mūsų dienų smuikininkas Leonidas Kavakosas, kuris gegužę atvyksta koncertuoti į Vilnių. L. Kavakosas drauge su Londono simfoniniu orkestru gegužės 24 d. surengs koncertą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

2014-ųjų „Grammy“ apdovanojimams už geriausius metų įrašus Leonidas Kavakosas pristatytas greta tokių šiuo metu „ant bangos“ esančių klasikinės scenos garsenybių kaip smuikininkės Leila Josefowicz ir Patricia Kopatchinskaja, violončelistė Sol Gabetta ir pianistė Hélène Grimaud, taip pat – kompozitorius Arvo Pärtas, dirigentai Esa-Pekka Salonenas, Simonas Rattle’as, Alanas Gilbert’as. Nominuotas ir neseniai anapilin išėjusio dirigavimo legendos Claudio Abbado įrašas. Beje, „Grammy“ statulėlėmis apdovanojami ne tik atlikėjai, kompozitoriai ir kūriniai, bet ir geriausias metų klasikos prodiuseris (vienas iš kandidatų – „ECM Records“ siela Manfredas Eicheris), geriausiai techniniu požiūriu įrašytas klasikos albumas, geriausia metų aranžuotė ir t. t.

Leonidas Kavakosas „Grammy“ apdovanojimui nominuotas kamerinės muzikos kategorijoje už trigubą Ludwigo van Beethoveno Smuiko sonatų albumą, kurį įrašė drauge su pianistu Enrico Pace. Lygiai prieš metus išleistas albumas jau pelnė smuikininkui svarbiausią vokiečių klasikinės muzikos apdovanojimą „ECHO Klassik“ ir Metų instrumentininko titulą.

„L. Kavakoso galimybės prasideda ten, kur daugelis kitų kapituliuoja“, – taip smuikininką pristato jam sėkmę lemiantį albumą išleidusi įrašų kompanija „Decca“.

46-erių Leonidas Kavakosas jau senokai įsitvirtino meno pasaulyje kaip išskirtinėmis savybėmis apdovanotas menininkas – jis plačiai žinomas dėl savo virtuoziškumo ir unikalaus muzikalumo. L. Kavakoso vardas pasklido po visą pasaulį dar tada, kai jis, būdamas aštuoniolikos, laimėjo Sibelijaus vardo konkursą Helsinkyje (1985), o būdamas 21-erių pelnė laurus Paganini konkurse (1988).

Atėnuose gimusio smuikininko biografijoje svarbų vaidmenį suvaidino Onassio fondo stipendija, leidusi jaunuoliui išvykti mokytis į Indianos universitetą (JAV) pas garsų smuiko pedagogą Josefą Gingoldą. Vis dėlto pirmas rimtas koncertinis L. Kavakoso pasirodymas įvyko 1984 m. gimtinėje, Atėnuose.

Šiuo metu L. Kavakosas bendradarbiauja su svarbiausiais pasaulio orkestrais – Vienos ir Berlyno filharmonijų, Leipcigo „Gewandhaus“, Karališkuoju „Concertgebouw“, „La Scala“ filharmonijos, Marijos teatro, Niujorko filharmonijos, Bostono simfoniniu ir kitais orkestrais. 2012–2013 m. sezoną jis buvo paskelbtas Londono simfoninio orkestro rengiamos programos „UBS Soundscapes: LSO menininko portretas“ pagrindiniu dalyviu.

L. Kavakosas griežia 1724 m. pagamintu Stradivarijaus smuiku. Savo programose jis ypač daug dėmesio skiria XIX ir XX a. koncertams smuikui. Gegužę LNOBT scenoje solistas kaip tik ir atliks Johanneso Brahmso Koncertą smuikui ir orkestrui D-dur. Londono simfoninis orkestras, diriguojamas Danielio Hardingo, taip pat grieš Gustavo Mahlerio Simfoniją Nr.1.

2014-01-23
Pasidalink: