Dovanų kuponai      

Naujienos

HYMNOS.LT – instaliacija „Tautiška giesmė“

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių proga Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre eksponuojama „Tautiškai giesmei“ skirta instaliacija  – kūrinys, jungiantis daugiau nei prieš 100 metų Vinco Kudirkos sukurtos „Tautiškos giesmės“ garso spektrogramą, išaustą šiuolaikinėmis žakardinėmis staklėmis, naujausias lazerių technologijas ir dinaminę instaliaciją, kurių pagalba žiūrovas turi galimybę himną ir girdėti, ir stebėti garso kokybinius pokyčius esamuoju momentu.
 „Prieš penkerius metus mokslo, meno ir technologijų sintezės judėjimo „Sintezija“ kūrėjai Julius Žėkas, Žydrė Ridulytė ir Algis Sakalauskas uždavė sau, regis, paprastą, bet esminį klausimą: ką man reiškia žodis „Lietuva“? Kaip apie tai turėčiau kalbėti šiandien? Ką daryti, kad mano gerovė būtų tautos gerovė (o ir atvirkščiai)? „Ir Žodis tapo Kūnu.“ Taip taip. Atsakymas labai konkretus – HYMNOS.LT – tarpdisciplininė instaliacija „Tautiška giesmė“ – jungia istoriją ir dabartį, tradicijas ir inovacijas, žmones ir institucijas. Ir tai ne priešrinkiminė politinės partijos agitacija. Šiandien himną galime ne tik giedoti, bet ir išvysti, na, o jei ir to negana, galima net ir paliesti. Prisikėlęs Kristus sako Tomui: „Įleisk čia pirštą ir apžiūrėk mano rankas. Pakelk ranką ir paliesk mano šoną; jau nebebūk netikintis – būk tikintis.“ – pasakojo idėjos, kuri jau apkeliavo 45 įvairias šalis, miestus ir institucijas, autorius Julius Žėkas.
Instaliaciją dvi savaites galima apžiūrėti Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatro (A. Vienuolio g. 1) 1-ojo aukšto fojė. Atėję į spektaklį, stabtelėkite bent akimirkai!
Pasidalink: