Dovanų kuponai      

Naujienos

Giuseppes Verdi operos LNOBT

Didžiojo operų kūrėjo Giuseppe’s Verdi 200- osioms gimimo metinėms ir ta intencija Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vykusiai Verdžio operų savaitei pažymėti parengta jos metu skambėjusių meistro operų – Traviatos, Rigoleto, Otelo ir ERNANIo – paroda. Teatro stenduose galima susipažinti su įvairių laikotarpių pastatymų atlikėjais.
Turtingiausia ir įsimintiniausia mūsų teatre Traviatos  istorija. Jos pastatymu 1920 gruodžio 31 d. atidarytas teatras, jos premjeros kvietė 1931 ir 1962, 1974 ir 1980 metais. Ir atgavus Nepriklausomybę ši opera buvo statyta jau tris kartus  (1992, 2005 ir 2009 m.). Stende puikuojasi jaudinančius Virgilijaus Noreikos ir Elenos Čiudakovos personažus užfiksavusi nuotrauka. Matome ir Ramutės Tumuliauskaitės – Sergejaus Larino duetą, garsiąsias Violetas Danguolę Juodikaitytę, Ireną Milkevičiūtę, Asmik Grigorian, Žermoną Vytautą Juozapaitį bei jaunesnių kartų atlikėjus.
Otelo stende puikuojasi garsusis tenoras Kipras Petrauskas su Elena Saulevičiūte, Jonu Stasiūnu ir kt. Čia matome Dezdemonos, Otelo ir Jago partijų žymiųjų įkūnytojų galeriją.
TRAVIATA nenusileidžia ir  Rigoleto pastatymų istorija. Tai taip pat aštuoni skirtingais laikotarpiais įgyvendinti sceniniai sprendimai, apimantys  1921-2003 m. laikotarpį. Vyresniosios kartos žiūrovai prisimins Abdoną Lietuvininiką, Vaclovą Daunorą, Vladą Česą, Ireną Ylienę.
Naujausias mūsų teatre ERNANIo pastatymas. Jo premjera įvyko rugsėjo vidury. Stende operos dar nematę žiūrovai gali susipažinti su pastatymo stilistika, pagrindiniais atlikėjais. Įdomu, kad Verdi muzika Lietuvoje prasidėjo būtent šios operos pastatymu dar 1860 m. Vilniaus miesto teatre.
Parodoje pristatomi ir atskirų laikotarpių scenovaizdžiai, kostiumų eskizai, statytojų komandos, plakatai.
Pasidalink: