Dovanų kuponai      

Naujienos

Dešimt karščiausių LNOBT repertuaro naujienų

Naujasis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sezonas prasidės jau netrukus – rugsėjo 16 d. opera „DON KARLAS“. Iki pat 2017 m. gegužės 21 d. teatras rodys spektaklius, kvies į šventinius koncertus ir kitus renginius. Į ką pirmiausiai reiktų atkreipti dėmesį?

Naujam sezonui skirtoje spaudos konferencijoje LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas pirmiausia akcentavo premjeras. Tačiau ne tik jos gali sudominti žiūrovus. Tad jūsų dėmesiui – dešimt karščiausių pirmojo 2016–2017 m. sezono pusmečio taškų.

1. Sezono atidarymas su Giuseppe’s Verdi opera „DON KARLAS“. Kaip spaudos konferencijoje pasakojo G. Kėvišas, jis ką tik gavo „Don Karlo“ režisieriaus Günterio Krämerio laišką su padėka teatrui už tai, kad režisierius Vilniuje galėjo tobulai realizuoti savo neeilinį sumanymą. Dainuos tobulieji šio sumanymo įgyvendintojai – premjerinė atlikėjų sudėtis: Askaras Abdrazakovas, Adamas Diegelis, Valdis Jansonas, Viktorija Miškūnaitė, Eglė Šidlauskaitė, Liudas Mikalauskas, dirigentas Pierre’as Vallet.
Žiūrovų laukia staigmenos ir teatro prieigose bei fojė!

2. Karališkojo filharmonijos orkestro (Jungtinė Karalystė) koncertas rugsėjo 28 d. Diriguos pasaulinė įžymybė, orkestro meno vadovas Charles Dutoit. Atlikėjai parengė solidžią simfoninės muzikos programą su Felixo Mendelssohno-Bartholdy, Wolfgango Amadeus Mozarto ir Antoníno Dvořáko kūriniais. KFO koncertas tęsia geriausių pasaulio orkestrų pasirodymų seriją LNOBT scenoje.

3. Latvių operos superžvaigždės Kristīnes Opolais koncertas spalio 7 d. Įtakingų operos žurnalų vadinama pagrindiniu šių dienų Puccini sopranu, Opolais dainuoja didžiosiose pasaulio scenose. Lietuvos publika ją matė šiemet tiesioginėse transliacijose iš Niujorko „Metropolitan Opera“ (MET) – ji dainavo MADAM BATERFLAI ir MANON Lesko. Pasak G. Kėvišo, MET vadovas Peteris Gelbas jam vasarą asmeniškai minėjęs, kad K. Opolais yra viena mėgiamiausių jo solisčių.
LNOBT simfoniniam orkestrui diriguos Sesto Quatrini (Italija).

4. Sergejaus Prokofjevo baleto „Romeo ir Džuljeta“ premjera spalio 28 ir 29 d. Naują pastatymą rengia LNOBT baleto meno vadovas, choreografas Krzysztofas Pastoras. Pastatymo muzikos vadovas – dirigentas Modestas Pitrėnas. Tai 2008 m. Edinburge Škotijos baleto trupei sukurto baleto pritaikymas Lietuvos scenai, šį spektaklį taip pat jau įvertino Čikagos „Joffrey Ballet“ ir Varšuvos didžiojo teatro publika. Pastatymas skiriamas pasauliniams Shakespeare’o metams.

5. Gruodžio 14–18 d. – Baleto savaitė, skirta Krzysztofo Pastoro 60-mečiui. Jos metu bus rodomi LNOBT baleto meno vadovo sukurti spektakliai „TRISTANAS IR IZOLDA“ (14 d.), „Romeo ir Džuljeta“ (15 d.), „SPRAGTUKAS“ (18 d.) bei surengtas Gala koncertas su Lietuvos ir kviestinėmis baleto žvaigždėmis (17 d.).

6. Verta atkreipti dėmesį į atlikėjus. Rugsėjo 21 d. Georges’o Bizet operoje „KARMEN“ dainuos Oksana Volkova – balsingoji Baltarusijos nacionalinio akademinio didžiojo operos ir baleto teatro solistė, kviečiama ir į Londoną, Niujorką, Zalcburgą, Maskvą ir kitur. Volkovos partneriai – A. Diegelis (JAV, Chosė) ir Janis Apeinis (Latvija, Toreodoras).
Mikaelą dainuos vėl į LNOBT sceną grįžtanti Sandra Janušaitė.

7. Rugsėjo 22 d. Piotro Čaikovskio „Gulbių ežere“ Odetą-Odiliją pirmą kartą šoks LNOBT primabalerina Kristina Gudžiūnaitė, o rugsėjo 30 d. į sceną išeis naujas Zygfrydas – jaunas ir perspektyvus Jonas Laucius.

8. Rugsėjo 24 d. Eduardo Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“ Olga Konošenko pirmą kartą įkūnys Eglę, jaunosios kartos solistas Jeronimas Krivickas – Žilviną. Spektaklis skiriamas garsaus dirigento ir violončelininko Davido Geringo jubiliejui, maestro, žinoma, tą vakarą diriguos.

9. Beveik naujametinė „TRAVIATA“ gruodžio 30 d. Violetą dainuos praeitą sezoną publiką pavergusi Katerina Tretyakova, diriguos Gianluca Marciano (Italija).

10. Ir, žinoma, Naujieji operos teatre! 2017-uosius LNOBT siūlo sutikti su žėrinčiu „Don Kichotu“. Šoks Nicoletta Manni (Milano „La Scala“) ir Osielis Gouneo (Anglijos nacionalinis baletas), diriguos Martynas Staškus.

Po Naujų metų publikos lauks ne mažiau įspūdingi meniniai potyriai, iš kurių svarbiausi – premjeros: Ramintos Šerkšnytės operos vaikams „Penki Merės stebuklai“ pagal Ramutės Skučaitės libretą pasaulinė premjera bei vieno garsiausių šių dienų choreografų Mauro Bigonzetti baleto „PIAF“ premjera. Sausio 13 d. Laisvės gynėjų dienai bus atliekama Gioacchino Rossini „Stabat Mater“; sausio pabaigoje–vasario pradžioje sugrįžta jau pusę pasaulio apkeliavusi legendinė „MADAM BATERFLAI“.
G. Kėvišas atskleidė, kad birželį, jau Vilniaus festivalio metu, įvyks dar viena premjera – tai Vincenzo Bellini opera „Kapulečiai ir Montekiai“, kurią statys Vincent’as Boussard’as, LNOBT publikai pažįstamas kaip „MANON“ režisierius.

Primename, kad iki rugsėjo 20 d. dar tęsiasi LNOBT sezono abonementų akcija bilietams.

Vis dėlto teatro veikla – tai ne tik spektakliai. Spaudos konferencijoje generalinio direktoriaus pavaduotoja rinkodarai ir meno reikalams Laima Vilimienė papasakojo apie publikos plėtros projektus. Tarp jų – „Operos akademija“, skirta pradedantiems operos mėgėjams (suburiama maždaug 10 žmonių grupė, kuriai kartą per keletą mėnesių rengiami susitikimai su teatro menininkais, pasakojama apie teatrą), taip pat operos sklaidos projektas regionuose, kuriame aktyviai dalyvauja ir LNOBT operos stažuotojai, bei kasmet jau vienuoliktus metus rengiamas tarptautinis operos kritikų seminaras, šiemet peraugantis į operos konferenciją „Šiuolaikinis operos teatras – tradicijų sandūroje“ (spalio 29 d.).

Generalinio direktoriaus pavaduotojas Naglis Stancikas pasidžiaugė, kad prieš keletą metų nutrūkę scenos renovavimo darbai vėl atnaujinami, ir pristatė technines naujoves. Aktualiausia iš jų – naujoviškas režisūros valdymo pultas, padėsiantis gerokai sklandžiau koordinuoti spektaklių eigą.

2016 09 14
Pasidalink: