Dovanų kuponai      

Renginiai

Europos operos dienos 2015

Šiemet drauge su daugiau nei 100  operos teatrų 24-iose Europos šalyse, Operos dieną šventėme gegužės 9–10 dienomis. Šių metų Europos operos dienų šūkis – „Būk prisijungęs“ („Alive and Online“), jį pasiūlė „Opera Europa“ organizacija. Jos pranešime spaudai rašoma: „Žinoma, opera turėtų būti patiriama „gyvai“ – emocijos, patiriamos teatre stebint spektaklį, neprilygstamos. Tačiau populiarėjant operų atlikimams netradicinėse erdvėse, tampa akivaizdu, kad neįprasta aplinka gali dar labiau praplėsti įspūdžių spektrą.“

Ruošiantis šventei buvo kuriami filmukai apie teatro tarnybas – siuvyklą, dekoracijų dirbtuves, scenos mechanizmus bei... teatro kvapą. Šie filmukai švenčiant Europos operos dienas bus pristatyti LNOBT „Facebook“ paskyroje. Žiūrovams visada smagu susipažinti su pastatu, kuriame rodomas spektaklis, žvilgtelėti į jo konstrukcijas: nuo įėjimo iki scenos, nuo salės iki dirbtuvių. Tai būdas susipažinti su sudėtinga operos žanro sandara iš įvairių, kartais ir netikėtų, pusių. Dar geriau, kai žiūrovai aiškiai suvokia už kiekvienos detalės slypintį grožį – ar kalbėtume apie instrumentų skambesį, choristų balsų darną, ar apie kūrybinės spektaklio grupės diskusijas.

Šventiniai renginiai, kaip jau tapo įprasta, truko 2 dienas. Šeštadienio, gegužės 9 d., rytą vyko jau tradiciniu tapęs susitikimas su solistais ir teatro menininkais pievelėje prie Kipro Petrausko paminklo gurkšnojant kavą. Popiet Raudonojoje fojė atidaryta unikali Teatro kvapų paroda. Ši paroda – tai savotiška ekskursija po Teatrą kvapų pagalba. Įvairių Teatro erdvių kvapus rinko ir kūrė parodos partneris „Kvapų namai“. Dieną užbaigė iškilmingas šventinis koncertas Kamerinėje salėje. Jame dalyvavo LNOBT operos stažuotojų programos diplomantai – solistai Karolina Glinskaitė, Aistė Miknytė, Šarūnas Šapalas ir Rokas Šveisteris, taip pat modernaus ir klasikinio šokio kolektyvas „Polėkis“ bei LNOBT Vaikų operos studijos mažieji dainininkai. Sekmadienį vyko teatralizuotos ekskursijos po Teatro užkulisius. 


2016 -aisiais švęskime 10-ąsias Europos operos dienas drauge!

Pasidalink: