Dovanų kuponai      

Renginiai

Europos operos diena 2016

Gegužės 6–8 d. kviesdamas švęsti dešimtąsias Europos operos dienas Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras plačiai atvėrė duris ir siūlė intensyvią nemokamų renginių programą. Šių metų šventės tema – „Pasaulio teatras“, tad šventės dalyviai ir svečiai galėjo patirti visą operos pasaulio įvairovę.

Lyg įžanga į renginių kupiną šeštadienį, penktadienio vakarą, gegužės 6 d., muzikos klube „Tamsta“ vyko „Europos Operos dienų dūzgės-10“. Teatralizuotą koncertą „Opera: kelionė iš Milano į Paryžių ir atgal“ surengė LNOBT solistai stažuotojai Aistė Pilibavičiūtė, Dovilė Kazonaitė, Joana Stanelytė, Andrius Bartkus ir Kasparas Damulis, jiems akompanavo Tadas Motiečius (akordeonas) ir Kristina Siomka (fortepijonas). Pasirodymo režisierė Jūratė Sodytė.

Šeštadienį, gegužės 7 d., įvairūs renginiai vyko lygiagrečiai vienas kitam, tad šventės svečiai galėjo pasirinkti, kas jiems artimiau. 
Šventinė diena prasidėjo 10 val. ekskursija po teatro užkulisius. 
11 val. LNOBT prieigose, pievelėje šalia Kipro Petrausko paminklo, vyko tradicija jau tapę „Pusryčiai su Kipru“. Šį kartą neformaliame pokalbyje su kava ir vaišėmis dalyvavo operos solistas, 2015 m. Operos vilties premiją pelnęs Šarūnas Šapalas bei jauna dainininkė Lina Dambrauskaitė, atliekanti pagrindinį Tais vaidmenį G. F. Handelio operoje „ALEKSANDRO PUOTA“ bei Barbarinos – W. A. Mozarto „FIGARO VEDYBOSe“. Beje, po LNOBT gastrolių Izraelyje vietos spauda pavadino L. Dambrauskaitę „tikru atradimu“. Pusryčiuose dalyvavo ir tikras Kipras – baleto solistas ir prisiekęs operos mėgėjas Kipras Chlebinskas. 
Lygiagrečiai 11 val. LNOBT tapybos salėje vyko akcija „Pasaulio teatrą piešia vaikai“.

12.00 val. prasidėjo oficiali šventės pradžia teatro Raudonojoje fojė: buvo iškilmingai atidaryta vaikų piešinių paroda „Operos pasaulis“ ir apdovanoti piešinių konkurso laureatai. 
12.30 val. LNOBT Kamerinėje salėje operos stažuotojai parodė teatralizuotą koncertą „Opera: kelionė iš Milano į Paryžių ir atgal“, po kurio jauniesiems atlikėjams buvo įteikti operos stažuotės pabaigos diplomai. 

14.00 val. vyko ekskursija po teatro užkulisius.
15 val. Kamerinėje salėje koncertą surengė Vaikų operos studija ir šokio kolektyvas „Polėkis“. Vaikų pasirodymas Europos operos šventėje – tai tradicija, gyvuojanti visus 10 metų. 
Tuos, ką labiau domina intelektualiniai žaidimai, kvietė šventės naujovė – Europos operos dienų protmūšis „Pasaulio teatras“. Jis vyko nuo 15.30 val. Raudonojoje fojė.

Gegužės 8 d., sekmadienį, po operos vaikams „Bruknelė“ Raudonojoje fojė visi norintys galėjo nusifotografuoti su spektaklio veikėjais. 
14.30 val. vyko ekskursija po teatro užkulisius.

Dešimtąjį kartą švenčiamos Europos operos dienos kvietė visų amžių operos mėgėjus bei tuos, kurie tik pradeda domėtis opera. Ir kitais, 2017-aisiais, mielai laukiami ir tie, kas eidami pro šalį vien iš smalsumo užsuks į teatrą. Galbūt tai bus jų pirmasis žingsnis į kerintį operos pasaulį.

Pasidalink: