Dovanų kuponai      

Dienoraščiai

Vilniuje koncertavo Leipcigo „Gewandhauso“ orkestras

Beata Baublinskienė, 2012-08-29

Vakar, rugpjūčio 28 d., Nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje pirmą kartą Lietuvoje koncertavo Leipcigo „Gewandhauso“ orkestras, dirigavo maestro Riccardo Chailly. Tai buvo vienintelis koncertas visame Baltijos regione – rytoj, rugpjūčio 30 d., orkestras koncertuos Zalcburgo festivalyje, rugsėjo pirmosiomis dienomis – Londone, „BBC Proms“ festivalyje, dar po keleto dienų - Grafenego festivalyje Austrijoje, o rugsėjo 7 d. savo būstinėje Leipcige atidarys 232-ąjį „Gewandhaus“ salės sezoną.
 

Publika Vilniuje labai šiltai priėmė garsųjį orkestrą ir įdėmiai išklausė visą gana sudėtingą programą. Pirmoje dalyje skambėjo Olivier Messiaeno uvertiūra pučiamiesiems ir mušamiesiems instrumentams „Et exspecto resurrectionem mortuorum“ (Ir laukiu mirusiųjų prisikėlimo), antroje – didinga Gustavo Mahlerio Šeštoji simfonija a-moll. Kaip koncerto išvakarėse spaudos konferencijoje kalbėjo maestro Chailly, jį ypač džiugino tai, jog Mahlerio simfonija Vilniuje skambės būtent operos teatre: juk Gustavas Mahleris buvo operos dirigentas, dirbo Leipcige kaip garsaus „Gewandhauso“ orkestro vadovo Arturo Nikischo asistenas.
 

Leipcigo „Gewandhauso“ orkestras yra ne tik seniausias, bet ir vienas didžiausių Europos orkestrų – jį sudaro 185 muzikai, Vilniuje viešėjo kiek mažiau atlikėjų. Vedamas įkvėptos Chailly batutos orkestras savo skambesiu užpildė visą LNOBT salės erdvę: tokio įspūdingo Mahlerio Lietuva turbūt dar nebuvo girdėjusi! O Messiaeno atlikimo precizika, virtuoziškas visos pučiamųjų grupės grojimas, turbūt lėmė, kad net pauzių tarp penkių kūrinio dalių metu salėje vyravo susikaupimas ir beveik visiška tyla.
 

Fotografo Martyno Aleksos nuotraukose: akimirkos iš Leipcigo „Gewandhauso“ orkestro koncerto LNOBT, dirigentas Riccardo Chailly.
 

Be LNOBT leidimo publikuoti nuotraukas draudžiama.

Rašyti komentarą


Vardas:
Komentaras:
  


Pasidalink: