Dovanų kuponai      

Dienoraščiai

Pirmąjį „Kūrybinį impulsą“ vainikavo įspūdingas koncertas

2012-06-07
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre šiais metais buvo surengtos pirmosios choreografinės dirbtuvės „Kūrybinis impulsas“. Šį sekmadienį, birželio 3 d., projektą vainikavo choreografinių miniatiūrų koncertas, sulaukęs didelio publikos susidomėjimo. Pasak LNOBT baleto meno vadovo ir naujosios iniciatyvos „krikštatėvio“ Krzysztofo Pastoro: „Tai buvo neįtikėtina. Kokia galinga energija – scenoje ir žiūrovų salėje! Buvo nuostabu matyti laimingus šokėjus ir entuziastingą publiką. 1400 žiūrovų stovėdami surengė ilgai trunkančios ovacijos. Dėkoju visiems dalyviams, rezultatas iš tiesų buvo puikus!“

 

Pirmosiosios LNOBT choreografinės dirbtuvės vyko nuo šių metų vasario mėnesio. Projektas iš karto sulaukė didelio susidomėjimo ne tik tarp teatro šokėjų, kurių vieni dalyvavo ir kaip debiutuojantys choreografai (Rūta Kudžmaitė, Živilė Baikštytė, Martynas Rimeikis, Igoris Zaripovas, Olga Konošenko, Andrius Žužžalkinas, Žilvinas Beniuševičius, Juhi Jonekura), kiti – kaip savo kolegų vizijas įkūnijantys atlikėjai (Inga Cibulskytė, Gediminas Bubelis, Greta Gylytė, Vaida Šniurevičiūtė, Laimis Roslekas, Voicechas Žuromskas, Haruka Ohno, Kipras Chlebinskas ir daugelis kitų). „Kūrybiniu impulsu“ susidomėjo ir nepriklausomi menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio (Eglė Špokaitė, Vilija Putrius (JAV), Edita Stundytė, Pavelas Moskvito (Dresdenas), Beata Molytė).

Koncerte birželio 3 d. parodyta 11 miniatiūrų, tai 12 choreografų darbai (vieną iš miniatiūrų kūrė Olgos Konošenko ir Andriaus Žužžalkino duetas), scenoje pasirodė 28 šokėjai. Daugelis miniatiūrų buvo šokamos, muzikai skambant iš įrašų, tačiau keletą kompozicijų (Igorio Zaripovo „Elegiją“ pagal S. Rachmaninovo muziką ir minėto dueto „Jausmus“) lydėjo „gyvas“ atlikimas. Grojo Simas Minkevičius (fortepijonas), Raimundas Butvila (smuikas), Arūnas Statkus (altas), Justas Kulikauskas (violončelė) ir Giedrius Gelgotas (fleita).

Beata Baublinskienė

Koncerto programa
„Kame stiprybė?“ pagal Monteith McCollum muziką, choreografė Vilia Putrius, šoka Eglė Špokaitė.
„Liūdna šventė“ pagal Saint-Preux muziką, choreografė Rūta Kudžmaitė, šoka Gediminas Bubelis, Greta Gylytė, Vaida Šniurevičiūtė.
„Draugas“ pagal Piotro Čaikovskio ir Joe Hisaishi muziką, choreografas Juhi Jonekura, šoka Laimis Roslekas, Voicechas Žuromskas.
„Elegija“ pagal Sergejaus Rachmaninovo muziką, choreografas Igoris Zaripovas, šoka Haruka Ohno, Igoris Zaripovas.
„Emocija“ pagal  Mayte Martin muziką, choreografė Beata Molytė, šoka Goda Bernotaitė, Rūta Juodzevičiūtė, Beata Molytė, Margarita Makejeva.
„Degimas“ pagal John Powell muziką, choreografė Edita Stundytė, šoka Anastasija Čumakova (solo), Urtė Baraišytė, Žilvinas Beniuševičius, Eglė Brundzaitė, Kipras Chlebinskas, Kristina Galalytė, Olga Lopatčenkova, Haruka Ohno, Agnė Steponkevičiūtė, Karolina Rasa Šibikaitė, Igoris Zaripovas.
Duetas pagal Pietro Mascagni muziką, choreografė Živilė Baikštytė, šoka Inga Cibulskytė, Voicechas Žuromskas.
„Belaukiant Godo“ pagal Giedriaus Puskunigio muziką, choreografas Martynas Rimeikis, šoka Marius Miliauskas, Andrius Žužžalkinas.
Choreografinė miniatiūra pagal grupės „Brainstorm“ muziką, choreografas Pavel Moskvito, šoka Natalija Sologub, Pavel Moskvito (Dresdenas).
„Tamsa šviesoje“ pagal Kamilio Straszowskio muziką, choreografas ir šokėjas Žilvinas Beniuševičius.
„Jausmai“ pagal grupės „Andain“ muziką, aranž. Igno Vanago, choreografai Olga Konošenko, Andrius Žužžalkinas, šoka Olga Konošenko, Martynas Rimeikis, Kipras Chlebinskas.

Vaizdo projekcijas kūrė Urniežis, šviesų dailininkas Levas Kleinas, kostiumų dailininkės Jolanda Imbrasienė, Jelena Lebedeva (baleto artistė), šukuosenų stilistė Urtė Bareišytė (baleto artistė).

Martyno Aleksos nuotraukos (LNOBT)

Rašyti komentarą


Vardas:
Komentaras:
  


Pasidalink: