Dovanų kuponai      

Dienoraščiai

Pakalbėkime apie Giuseppe Verdi: operos genijus ar prekės ženklas?

G. Verdi ir opera – tai sinonimai. Visur pasaulyje ir ypač Lietuvoje: tik pas mus buvo įsitvirtinusi unikali tradicija Naujus metus sutikti su liūdna, bet jaudinančia G. Verdi „TRAVIATA“. Drauge su visu muzikos pasauliu minėdami kompozitoriaus 200-ąjį jubiliejų tikrai turime apie ką pakalbėti. Puiki proga – tikrąją G. Verdi gimimo dieną, spalio 10-ąją, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rengiamas VIII tarptautinis operos kritikų seminaras „Didysis Verdi Lietuvoje“.

PROGRAMA
2013 m. spalio 10 d.
LNOBT Raudonoji fojė

9.30–10.00   Registracija
10.00–10.15 Atidarymas

Giuseppe Verdi šiandien
10.15–10.45 Giulia Vannoni (Italija). Verdi – vis dar nacionalinis Italijos herojus?
10.45–11.30 Boris Kehrmann (Vokietija). Eimunto Nekrošiaus režisuotas Verdi „OTELAS“: užsienietiškoji perspektyva 
11.30–12.00 Paolo Patrizi (Italija). Atminties rizika: kelios neįprastos Verdi „Rigoletto“ interpretacijos

12.00–12.30 Kavos pertraukėlė

Giuseppe Verdi Lietuvoje
12.30–13.00 Edmundas Gedgaudas. Prieškariniai Verdi spektakliai pokariniame Kaune
13.00–13.30 Laima Vilimienė. Giuseppe Verdi kaip prekės ženklas: į ką jis nurodo?
13.30–15.00 Didysis Verdi Lietuvoje. Diskusija prie kavos puodelio: Giulia Vannoni, Paolo Patrizi, Boris Kehrmann, Edmundas Gedgaudas, Laima Vilimienė, Živilė Ramoškaitė ir visi, norintys išsakyti savo nuomonę

Seminaras vyks lietuvių ir anglų kalbomis su vertimu. Renginys nemokamas. Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis iki spalio 8 d. elektroniniu paštu zurnalas@opera.lt arba telefonu (8 5) 261 04 93.

***
Giuseppe’s Verdi (1813–1901) savaitė:
17.30 – susitikimas su G. Verdi operos „RIGOLETAS“ režisieriumi Gintaru Varnu.
18.30 – LNOBT spektaklis „RIGOLETAS“. Paskutinį kartą rodomas 2003 m. G. Varno sukurtas pastatymas. Scenografė Jūratė Paulėkaitė, kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius. Dainuoja Anna Siminska (Lenkija), Dainius Stumbras, Edmundas Seilius, Tadas Girininkas, Inesa Linaburgytė, Liudas Norvaišas, Ramūnas Urbietis ir kt. Diriguoja Martynas Staškus.

***

Seminaras „Didysis Verdi Lietuvoje“ yra vienas iš LNOBT šventinės Giuseppe’s Verdi savaitės renginių, suteiksiantis visumai svarų baigiamąjį akcentą. Neverta išsigąsti rimto seminaro pavadinimo, – kartą per metus vykstantis jaukus susibūrimas skirtas visiems, kurie neabejingi operai. Žinovų pasisakymai gali būti įdomūs ir melomanams.
LNOBT Raudonojoje fojė nuo 10 val. ryto muzikos kritikai ir operos profesionalai iš Italijos, Vokietijos ir Lietuvos kalbės intriguojančiom temom.
Italų kritikė Giulia Vannoni samprotaus „Ar Verdi – vis dar nacionalinis Italijos herojus?“.
Vakare vyksiančio paskutinio Gintaro Varno statyto „Rigoleto“ spektaklio akivaizdoje ypač įdomu bus pasiklausyti kito italų kritiko Paolo Patrizi pasisakymo „Atminties rizika: kelios neįprastos Verdi „Rigoletto“ interpretacijos“, kuriame jis išryškins paradoksalią sąsają tarp komiškų ir tragiškų šios operos bruožų.
Su lietuviška operos ir teatro scena tiesiogiai susijęs vokiečių kritiko Boriso Kehrmanno pasisakymas „Eimunto Nekrošiaus režisuotas G. Verdi „OTELAS“: užsienietiškoji perspektyva“.

Lietuviškąją perspektyvą atstovaus vieno autoritetingiausių mūsų kritikų Edmundo Gedgaudo pasisakymas „Apie prieškarinius Verdi spektaklius pokariniame Kaune“, kuris įneš ir istorinės perspektyvos, aptariant G. Verdi operų gyvavimą Lietuvoje. Tuo tarpu LNOBT vadovo pavaduotoja, muzikologė Laima Vilimienė pateiks kiek netikėtą požiūrį „Giuseppe Verdi kaip prekės ženklas: į ką jis nurodo?“.
O kaip G. Verdi operos gyvuoja šiandien Lietuvoje, kiek jos yra įdomios, laukiamos, kas lemia jų pasisekimą, pagaliau, kaip pavyko naujausias LNOBT pastatymas, ankstyvoji G. Verdi opera „ERNANIs“, diskutuos seminaro pranešėjai bei kiti renginio dalyviai diskusijoje prie kavos puodelio „Didysis Verdi Lietuvoje“.

2013 10 01
Beata Baublinskienė

Rašyti komentarą


Vardas:
Komentaras:
  


Pasidalink: